Slušné pracovní křeslo

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #15 kdy: 19. 08. 2021, 15:41:12 »
moje makani je dnes uz vetsinou sezeni na meetingu, poslouchani a generovani sziravych komentaru.

takze si prozatim myslim, ze na te operce neco je. ale je fakt ,ze spousta ergonomickych kresel ji proste nema.


Za mne HM Aeron. V lepší židli jsem neseděl a už taky spadla pod 40K. Mesh je super, u HM i drzi tvar. Operku hlavy nevyuzijes pokud makas, pokud na tom chces chrapat tak se hodi. HM tvrdi ze z důvodu ergonomie neni opětka hlavy nutná a proto ji tam nedává (nepoužívám opěrku ani u židlí které je mají). A však existují firmy který j ivyraví jako doplněk.


Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #16 kdy: 19. 08. 2021, 20:33:35 »
Ten  HM Aeron. vypada dobre. Kde se to da vyzkouset?

A kvuli postoji Alzy k zarukam je to posledni obchod, kde bych si to koupil.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #17 kdy: 19. 08. 2021, 22:22:31 »
Na Zapade je naprosty standard HM Aeron nebo Steelcase Leap. Bezne se odkupuje s velkou slevou ze zavrenych kancelari. To v CR moc nejde, firmy vedou o dve tridy horsi zidle a vic ruznych znacek. Tim spis se pak musi vyzkouset, jestli padnou, i kdyz ani ten HM Aeron neni moc nastavitelny. Nevim, jak ne-funguji showroomy pri covidu. Dobra zidle nemusi byt pohodlna, musi udrzovat telo v nejake rozumne poloze. Ja to resim tak, ze krome starsi levnejsi steelcase od likvidatora mam jeste vyskove nastavitelny stul, cast dne stojim, nekdy se jdu projit.

K zidlim je dobra napr. tato starsi prirucka, jsou tam i evropske znacky. Ceske ne z pochopitelnych duvodu. S LD Seating mam spatnou zkusenost (malo nastavitelne, nevhodne tvary), Interier Ricany (Alfa Sidiz) celkem ok, Therapie jsou specialni zidle, to se mi vic libi neco jako HAG Capisco.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #18 kdy: 21. 08. 2021, 16:00:58 »
Já doporučuji to, které mi zatím jako jediné perfektně sedlo - https://www.ldseating.com/en/products/theo/ Seděl jsem na různých Steelcase za 20 a HM za 30+ a tohle, které mě před pár lety vyšlo v mé konfiguraci na lehce přes 5000 je naprosto perfektní. U Steelcase židlí jsem měl pocit, že pořád musím něco nastavovat a hýbat s ním. Tohle mi sedne perfektně a ani o něm nevím.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #19 kdy: 23. 08. 2021, 14:37:01 »
Damn, jsem zjistil z existence konfiguratoru, ze existuji ruzne konfigurace Aeronu. to jsem si tedy treba v Alze nevsiml. Takze tim padem v ceskych obchodech nebo bazarech jednoduse nepoznam, co je soucasti. (vec, kterou nenavidim pri shaneni aut).

Napriklad to vypada, ze existuje varianta Aeronu, co nemam nastavitelne operky pazi, to mne ani nenapadlo.
https://store.hermanmiller.com/office-chairs-aeron/aeron-chair/2195348.html?lang=en_US





Na Zapade je naprosty standard HM Aeron nebo Steelcase Leap. Bezne se odkupuje s velkou slevou ze zavrenych kancelari. To v CR moc nejde, firmy vedou o dve tridy horsi zidle a vic ruznych znacek. Tim spis se pak musi vyzkouset, jestli padnou, i kdyz ani ten HM Aeron neni moc nastavitelny. Nevim, jak ne-funguji showroomy pri covidu. Dobra zidle nemusi byt pohodlna, musi udrzovat telo v nejake rozumne poloze. Ja to resim tak, ze krome starsi levnejsi steelcase od likvidatora mam jeste vyskove nastavitelny stul, cast dne stojim, nekdy se jdu projit.

K zidlim je dobra napr. tato starsi prirucka, jsou tam i evropske znacky. Ceske ne z pochopitelnych duvodu. S LD Seating mam spatnou zkusenost (malo nastavitelne, nevhodne tvary), Interier Ricany (Alfa Sidiz) celkem ok, Therapie jsou specialni zidle, to se mi vic libi neco jako HAG Capisco.


Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #20 kdy: 28. 08. 2021, 19:38:31 »
pro zajimavost, viz me tema "obchod nenabizi prodej do Cech", Nemecky prodejce Aeronu odmita primej prodej do Cech, zatimco s Rumunskem a desitkami ostatnich zemi problem nema.

My jsme proste takova divna zeme

Na Zapade je naprosty standard HM Aeron nebo Steelcase Leap. Bezne se odkupuje s velkou slevou ze zavrenych kancelari. To v CR moc nejde, firmy vedou o dve tridy horsi zidle a vic ruznych znacek. Tim spis se pak musi vyzkouset, jestli padnou, i kdyz ani ten HM Aeron neni moc nastavitelny. Nevim, jak ne-funguji showroomy pri covidu. Dobra zidle nemusi byt pohodlna, musi udrzovat telo v nejake rozumne poloze. Ja to resim tak, ze krome starsi levnejsi steelcase od likvidatora mam jeste vyskove nastavitelny stul, cast dne stojim, nekdy se jdu projit.

K zidlim je dobra napr. tato starsi prirucka, jsou tam i evropske znacky. Ceske ne z pochopitelnych duvodu. S LD Seating mam spatnou zkusenost (malo nastavitelne, nevhodne tvary), Interier Ricany (Alfa Sidiz) celkem ok, Therapie jsou specialni zidle, to se mi vic libi neco jako HAG Capisco.

buldr

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #21 kdy: 28. 08. 2021, 20:59:04 »
Zkuste se podívat do nabídek společnosti Adaptic. Nemohou se chlubit nejnižší cenou na trhu, ale nabízí hodně vysokou kvalitu, odolnost a nestandardní konstrukci. Samozřejmě si můžete vybrat velikost pístu, kolečka a doladit model podle sebe. Když se dotáhnou a namažou, vydrží sloužit navěky.

Jen je potřeba si trochu zvyknout, přece jen jde o hodně netradiční řešení.
Carpe diem

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #22 kdy: 28. 08. 2021, 21:27:33 »
uff, ta pruzina je drsna.
nevim, jestli to ma chovat podobne jako ten sedaci balon, ale nemyslim, ze se risknu "ono to po par mesicich usadi, telo si zvykne a bude to skvele"
A dam prednost overene konstrukci, ktera bude mit sehnatelne nahradni dily dalsich 10-20 let.

o nejnizsi cenu tu vubec nejde. Uz jsem se rozhodl pro Aeron nebo Steecase gesture. to skoncim nekde na 35.

Ovsem bez vyzkouseni se nevyberu. Bohuzel treba ta Alza (ktera ma Aerony) je povestna svou "ochotou" brat nazpet spatne vybrane zbozi. (fakt nemam cas a chut jit ceskou cestou "nakup jako koncak, po pozitivnim vyzkouseni se to vrati a znovu koupi na ICO").
To uz ma lepsi chovani (dle recenzi, ne me vlastni zkusenosti) o par  tisic mil dal 2ndhnd.glopalstore.com.


buldr

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #23 kdy: 28. 08. 2021, 21:57:04 »
Nezvyklá, ale to celá konstrukce a skutečnost, že jde o českého výrobce. Náhradní díly opravdu nejsou problém.

Vyzkoušejte, v tomto směru jsou velice vstřícní a při firemní nákupu jsme měli zapůjčeno 10 židlí Evora celý týden. Každý si tak mohl vyzkoušet posezení, nastavení a také se vyjádřit. Každý na tu pružinu koukal s hodně velkou nedůvěrou a vidíte, za tři roky co je máme si nikdo nestěžuje, naopak si chválí pohodlné posezení bez únavy. Osobně jsem si zvykal asi dva dny, potom už mi to ani nepřišlo zvláštní.

« Poslední změna: 28. 08. 2021, 22:03:23 od buldr »
Carpe diem

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #24 kdy: 28. 08. 2021, 23:01:00 »
jedna z tech predvadecich mistnosti je tak blizko, ze neexistuje vymluva proc tam neskocit se mrknout.

mezitim jsem si teda ale predstavil, jak dite strka ruku do te pruziny (jeste lip hlavu, protoze proc ne)....

Jinak teda pro poradek, ze jde o ceskeho vyrobce nema pro mne zadny vyznam. Jak z hlediska vlastenectvi nebo ze jsou showroomy za rohem?
Spis je to horsi, protoze mali hraci snadneji zmizi, je koupi nejaky cinan nebo to majitel vzda atd.


Nezvyklá, ale to celá konstrukce a skutečnost, že jde o českého výrobce. Náhradní díly opravdu nejsou problém.

Vyzkoušejte, v tomto směru jsou velice vstřícní a při firemní nákupu jsme měli zapůjčeno 10 židlí Evora celý týden. Každý si tak mohl vyzkoušet posezení, nastavení a také se vyjádřit. Každý na tu pružinu koukal s hodně velkou nedůvěrou a vidíte, za tři roky co je máme si nikdo nestěžuje, naopak si chválí pohodlné posezení bez únavy. Osobně jsem si zvykal asi dva dny, potom už mi to ani nepřišlo zvláštní.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #25 kdy: 29. 08. 2021, 10:58:29 »
Pridavam hlas Adapticu, pouzivam od 3/2020 a nemuzu si vynachvalit.
Rovnez jsem mel zapujcku, pan mi to po Praze dovezl az domu, vysvetlil, jak si to spravne nastelovat, tydenni zkouska mne presvedcila hned po prvnim dni, nez jsem si zvykl na stabilni operky a nestabilni podsedak. Pak uz vsechno cajk a na moje zada dobry.

Jo a dite, ba, ani novorozene, do te pruziny hlavu fakt nenacpe. By muselo mit fakt malou hlavu a/nebo fakt velkou silu a samozrejme poradny kus odhodlani. :-)
Pod moji (pravda, podprumernou) vahou se pruzina po usednuti nijak nezmackne, tj. mit tam potomek z nejakyho duvodu prst, nic se nestane. Samo, kdyz se clovek nakloni na stranu a pruzina se tim smerem ohne, to uz muze byt jina, ale myslim, ze prst tam skripnout spis nepujde.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #26 kdy: 29. 08. 2021, 11:42:08 »
Kruci, tolik musim pridat  tretiho kandidata...

OK, ted jeste ja cast casu travim v silne zaklonene poloze. Nekdo  takhle hraje hry, ja spis sleduju dvouhodinovou schuzi o nicem nebo film (nebo oboje soucasne).

I kdyz si uvedomuju, ze zidla na to neni urcena (alespon tak vypada), da se to provozovat takhle?

Diky.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #27 kdy: 29. 08. 2021, 12:43:50 »
Tuhle potrebu celkem chapu, v kanclu mame Herman Miller Mirra a prepnuti do rezimu "kresla" na nejakej meeting je fajn.


Nicmene, tohle u Adaptic Evora nelze. A zas tech meetingu nemam tolik na to, aby mi to nejak zvlast chybelo.
Koncept te zidle je takovy: operka zad je fixne, podrucky jsou nastavitelne do vysky i vpred/vzad. To je ta zakladni opora ( + nohy na zemi).
Takze kdyz si na to clovek sedne prvne a klasicky ocekava, ze podsedak pevne drzi a neni ani zvyklej moc pouzivat podrucky, tak v prvni fazi prichazi velke diveni...

buldr

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #28 kdy: 29. 08. 2021, 13:21:57 »
Chápu i když osobně nemusím.

Židle s pohyblivým sedákem funguje opačně. Pevná záda a opěrky s pohyblivým sedákem fungují na principu rovnoměrného rozložení zátěže se zapojením svalů. Jde o prevenci a uvolnění jednostranné zátěže páteře i plotének. Nesedíte pasivně, ale nenásilně zapojujete celé tělo a tím jak je sedák pohyblivý, kopíruje celé tělo, což je přirozené.
Carpe diem

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #29 kdy: 29. 08. 2021, 13:40:52 »
OK, to mi ale pripomina to sezeni na mici.

Ja takhle muzu stravit i 12 hodin denne, to si nejsem jist, ze celou dobu chci aktivne zapojovat svalstvo, abych se udrzel..

Ja si to pucim a uvidime, pro zatim jsem neduverivy, ale vsechny reakce po internetu jsou jednoznacne pozitivni..


Chápu i když osobně nemusím.

Židle s pohyblivým sedákem funguje opačně. Pevná záda a opěrky s pohyblivým sedákem fungují na principu rovnoměrného rozložení zátěže se zapojením svalů. Jde o prevenci a uvolnění jednostranné zátěže páteře i plotének. Nesedíte pasivně, ale nenásilně zapojujete celé tělo a tím jak je sedák pohyblivý, kopíruje celé tělo, což je přirozené.