Slušné pracovní křeslo

Slušné pracovní křeslo
« kdy: 18. 08. 2021, 21:19:09 »
co je dnes na trhu k sehnani na dlouhodobe sezeni? tak do 30 000.

obcas tady neco probehlo. zada boli v posledni dobe, cvicit samozrejme chodim,
ale holt 8 hodin denne...

Ok, nazpet kreslum, klekacky jsou nesmysl a  naprosta vetsina kresel je proste jen variatni reseni s identickymi kompomentami. Jsem koupil podle recenze na Heurece (naprosta spokojenost vsech recenzujicich) jako rychly reseni jakysi kreslo za 5k a vetsi shit uz jsem dlouho nevidel.

zkousel jsem v zimne tohle, na zada mi to prijemne tlacilo
https://www.ergo-interier.cz/therapia-body
koukam, ze od te doby o 3000 zdrazili. pri zkouseni mi vadilo, ze podle mne ta latka je neprakticka, znam se, ze to zasvinim prevrzenou kavou nebo tak nejak

navic je to spis neznacka, na youtube spis oslavuji kresla, co jsou na alze za 40k

tezko dat dohromady MOSCOW, napriklad by mozna bylo dobry, aby operky loktu sly snizit ci zrotovat tak, abych mohl s nimi zajet az tesne pod desku stolu (t..j. by skoncily pod deskou, co mam momentalne 75cm vysoko.
« Poslední změna: 18. 08. 2021, 21:36:34 od Petr Krčmář »


Pixe

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2021, 22:38:42 »
Takové dvě známější značky jsou Herman Miller a Steelcase. Steelcase nevím jestli se dají v česku někde vypůjčit/vyzkoušet, první jmenované mají například cre8.cz (je zajímavé, že když si člověk otevře reference, tak jsou tam v podstatě jen IT firmy)

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #2 kdy: 18. 08. 2021, 23:32:15 »
No, proč asi :-) nikdo jinej kromě IT firem v průniku množin "tráví celej den sezením na židli" a "může si dovolit pro každýho zaměstnance křeslo za 40 litrů" není.

Jestli chcete out of the box nápad, tak velmi dostupný je vzít z vrakoviště sedadlo z nějakýho lepšího auta, nechat odstranit pyrotechniku, a udělat si z toho křeslo (net je plnej návodů). Kvalitou a pohodlím se tomu nepřibližuje nic v cenách za nižší desítky tisíc. Šoférský sedadlo ze staršího S klasse je na dlouhodobý sezení stavěný.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #3 kdy: 19. 08. 2021, 01:11:30 »
U toho Herman Miller mne znervoznuje ten Mesh. jsem slysel mockrat, jak je to 'vzdusny " a se clovek nezpoti na zadatek. Moje zkusenost je, ze to holt absolutne nedrzi tvar. Jedine kdyz za tim je jeste nejaky udelatko, co tlaci v danym miste do /pres ten mesh.


Takové dvě známější značky jsou Herman Miller a Steelcase. Steelcase nevím jestli se dají v česku někde vypůjčit/vyzkoušet, první jmenované mají například cre8.cz (je zajímavé, že když si člověk otevře reference, tak jsou tam v podstatě jen IT firmy)

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #4 kdy: 19. 08. 2021, 01:17:54 »
tak presne to jsem chtel jeste zminit a kdysi davno jsem se na to koukal.
(jen mne hned zastavilo v rozletu to tvoje slovo pyrotechnika).

 treba ty kresla z "S' byly desive drahy a navod v te dobe nebyl  k sehnani.

potah casto  byva kuze, kde se clovek zpoti, ale v tehle vyssich tridat je to kompenzovany provetravanim.
To uz byl nejvyssi stupen, nejak i to provetravani pripojit.

Ale opravdu to nejaky beznej ajtak realizoval? Kdyz jsem do toho vrtal  (tehdy kvuli projektu, nikoli pro mne), tak nejaci fakt sikovny lidi (delajici modely pro filmovy prumysl) to proste vzdali, ze to za tu namahu nestoji.

Jinak moje obecne ruce jsou jednoznacne leve, overeno mnoha nehodami behem rekontrukce domu. Sam to dohromady nedam, jedine ze bych nekomu zaplatil.



Jestli chcete out of the box nápad, tak velmi dostupný je vzít z vrakoviště sedadlo z nějakýho lepšího auta, nechat odstranit pyrotechniku, a udělat si z toho křeslo (net je plnej návodů). Kvalitou a pohodlím se tomu nepřibližuje nic v cenách za nižší desítky tisíc. Šoférský sedadlo ze staršího S klasse je na dlouhodobý sezení stavěný.


Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #5 kdy: 19. 08. 2021, 01:27:29 »
otazka na to Moscow, co je opravdu dulezite.

u techhle Herman Milleru ani neni operka hlavy. skutecne se clovek bez toho muze (musi) obejit?
v  aute mi teda ty operky uplne nesedi (nemaji byt presne pod krkem, clovek se spis opira jen v jednom bodu misto v plose), ale stejne pri dlouhe jizde na nich hlavu mam.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #6 kdy: 19. 08. 2021, 09:15:21 »
Já jsem třeba spokojený s obyč Markus od Ikey. :)

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #7 kdy: 19. 08. 2021, 09:43:19 »
diky, mel jsem, fakt nemluvim o kreslech jako je tohle.

Kolik let kolik hodin pracujes? Mozna mas proste ocelova zada.

Já jsem třeba spokojený s obyč Markus od Ikey. :)

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #8 kdy: 19. 08. 2021, 11:07:42 »
Já jsem třeba spokojený s obyč Markus od Ikey. :)
S tou jsem byl celkově jsem byl spokojen, ale bohužel se mi před pár měsíci (tj. po nějakých 6-7 letech provozu) začalo viklat upevnění sedačky a bohužel to nešlo napravit dotažením šroubů, prostě tam trochu povolil materiál. Teď jsem si koupil Techno Max XL (https://www.peska.cz/cs/techno-max-xl-2); zatím jsem s ní spokojen (jen kdyby byla pevná zádová část o nějakých 10 cm vyšší, bylo by to ještě lepší), ale na vážnější hodnocení je ještě brzy, uvidíme za 5-10 let :-). Cenově je to sice o dost výš než ten Markus, ale pořád o dost níž než limit, který si stanovil tazatel.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #9 kdy: 19. 08. 2021, 11:12:07 »
v  aute mi teda ty operky uplne nesedi (nemaji byt presne pod krkem, clovek se spis opira jen v jednom bodu misto v plose)
V autě rozhodně nemá být opěrka hlavy pod krkem, ale naopak asi o 10 cm výš, než je týl. Opěrka hlavy tam totiž není určená k pohodlnějšímu sezení, ale k zachycení hlavy při nárazu zezadu, kdy jde hlava oproti normální polože trochu nahoru (asi tak o těch 10 cm). U kancelářské židle má opěrka hlavy pochopitelně úplně jinou funkci.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #10 kdy: 19. 08. 2021, 11:18:21 »
diky, mel jsem, fakt nemluvim o kreslech jako je tohle.

Kolik let kolik hodin pracujes? Mozna mas proste ocelova zada.
Možná jo. Nebo možná pomáhá můj zlozvyk při přemýšlení chodit. :)

A možná se to taky změní až budu starší. Zatím mi táhne jenom na 40.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #11 kdy: 19. 08. 2021, 11:26:32 »
Dlouhodobe (pres 10 let) uzivame v kancelarich zidle rady focus od rim.cz. mame jich cca 15 kusu, ruzneho stari, reklamace uplne minimalni. Na nekterych kusech se sedi uz tech 10 let 8 hod denne. Proti novym je po tech letech citit urcita prosezenost.

https://rim.cz/kategorie/office-seating/kancelarske-zidle/

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #12 kdy: 19. 08. 2021, 11:56:19 »
bach, to si sotva po vysoke skole.

Ono bohuzel ta starnuti organismus fakt neni linearni(ani monotonni). Uzivej si mladi dokud to jde, ale soucasne zkus omezit veci co zpusobuji kumulativni skody (jako blba zidle nebo crossfit).

Jinak, podobne pozorovani, zacnou vypadavat srouby, ale ta kozenka tou dobou uz taky je na vyhozeni.
ale jako vsechno kreslo je spotrebak. POmer vykon cena zase tak nerozhoduje, pokud ty kresla zadarmo maji pomer skvely, ale vykon porad jeste nedostatecny.

diky, mel jsem, fakt nemluvim o kreslech jako je tohle.

Kolik let kolik hodin pracujes? Mozna mas proste ocelova zada.
Možná jo. Nebo možná pomáhá můj zlozvyk při přemýšlení chodit. :)

A možná se to taky změní až budu starší. Zatím mi táhne jenom na 40.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #13 kdy: 19. 08. 2021, 12:01:37 »
jka vidno z me vety, to ho jsem si vedom. Ani nevim, jestli moje operka je aktivni, ta ma nejak menit polohu pri narazu.

Mam jen zkusenosti z E mercedesu (bez masaze), z VOlva (s masazi) a pohodlnosti jasne zvitezila vyssi stredni trida lexus (ale porad ta operka ma spise bezpecnostni funkci jak popisujes).
Neznam "S" a nevim, jak je to s temi nejvyssimi  radami Lexusu, co maji tzv " kapitanska kresla", tam to vypada, ze to bez problemu plni oboji funkci (pohodlne podepreni krku a zafixovani v okamziku narazu).

v  aute mi teda ty operky uplne nesedi (nemaji byt presne pod krkem, clovek se spis opira jen v jednom bodu misto v plose)
V autě rozhodně nemá být opěrka hlavy pod krkem, ale naopak asi o 10 cm výš, než je týl. Opěrka hlavy tam totiž není určená k pohodlnějšímu sezení, ale k zachycení hlavy při nárazu zezadu, kdy jde hlava oproti normální polože trochu nahoru (asi tak o těch 10 cm). U kancelářské židle má opěrka hlavy pochopitelně úplně jinou funkci.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #14 kdy: 19. 08. 2021, 14:38:44 »
Za mne HM Aeron. V lepší židli jsem neseděl a už taky spadla pod 40K. Mesh je super, u HM i drzi tvar. Operku hlavy nevyuzijes pokud makas, pokud na tom chces chrapat tak se hodi. HM tvrdi ze z důvodu ergonomie neni opětka hlavy nutná a proto ji tam nedává (nepoužívám opěrku ani u židlí které je mají). A však existují firmy který j ivyraví jako doplněk.