Nové mesto nový štart (živnosť)

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #15 kdy: 14. 08. 2021, 09:35:25 »
Tak v prvom rade, keby to nebolo žiadané, tak pôjdem kosiť trávniky  :D, malé mesto má 55 000 obyv.,  keď som začínal, zákazky sa získavali zamestnaním a následne krádež ou kontaktov (proste tak to väčšinou bolo) plus všetko sa rozvíjalo a bolo kde čo potreba. Pár nových klientov mám a jasne vidím tú otrasnú robotu a predražené tovary od miestnych firiem (nehaním),  ttakže to potrebujem nejako rozumne ovládnuť, vravíte že je potreba sa zviditeľniť... tto zznamená  napriklad za sponzorovať nejakú miestnu akciu a mať tam svoje logo a seba samého?

Ktosi tu chcel vidieť stránky.. síce neviem čo z toho uvidí, ale budiž,  nnextsystems.sk


Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #16 kdy: 14. 08. 2021, 10:15:59 »
Všechno špatně, nechej se na pár let zaměstnat u někoho kdo ví jak se to dělá, tohle zatím není pro tebe.

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #17 kdy: 14. 08. 2021, 12:24:39 »
Robím to desať rokov, čože zrazu robím zle? skús ma poučiť, dokázalo ma to živiť dostatočne (50 - 90 tis Kč),
« Poslední změna: 14. 08. 2021, 12:30:12 od martinp89 »

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #18 kdy: 14. 08. 2021, 12:37:10 »
Tak třeba ventiluješ své existenční problémy na veřejném foru, nedokážeš si poradit v běžné podnikatelské situaci. O odkazu na stránky, který jsi sem postnul ani nemluvím. Nic z toho ti zákazníky nepřinese. Návod jsem ti dal hned na začátku.

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #19 kdy: 14. 08. 2021, 12:53:58 »
Zamestnanie je blbá rada, nie som ten typ otroka a nikdy tou nulou  nebudem, to radšej vymyslím niečo iné. Áno, pravdu máš, dnes sa človek musí nezmyselne obracať aby sa obzivil, je to choré ale všetci v tom idú a nič proti tomu nerobia, vidím to okolo seba, nabuseni programátori vyhoreny a panici v tridsiatke, verte je to choré ale stalo sa to štandardom,  ja do toho nemienim ísť. Ja chcem robiť odborné veci ako doteraz a nie tuná špekulovať, vedel som že ma tu zakopete a to je ten problém dneška, všetci si myslíte že peniaze sú všetko


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #20 kdy: 14. 08. 2021, 14:02:27 »
Kamo, ta stranka je zufala. Ziadny obsah. Toto je tak na domace pc, ale firmu s tym neohuris.
Ak sa zaoberas aj niecim inym ako reinstalom win, tak to tam uved. Virtualizacia, domeny, bezpecnost,...

(Ber to ako radu, robil som vyberove konania pre verejnu spravu, toto by pri prieskume trhu letelo do kosa).

S cim mas skusenosti, to tam nejak chronologicky rozved, az ludia vedia co od Teba mozu cakat.

Niekto sa chyti slova Eset (nemam ich rad, ale marketing je swina), iny zareaguje na Veeam, dalsi pojde po Arube, ciscu, grandstreame, sophose,..

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #21 kdy: 14. 08. 2021, 14:13:21 »
S tým čo píšete bežne pracujem, Eset neznášam tiež, ale na win serveroch to fičí, sophos je jasná, môžeš mi nahodiť nejaký wweb na inšpiráciu ako by to malo vyzerať?, rozhodne máš pravdu že tam nieje ani časť toho čo robím bežne, myslel som že písať elaboraty vedomostí po webe je skôr na škodu v dnešnej dobe ako úžitok

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #22 kdy: 14. 08. 2021, 15:05:43 »
Pre zaujímavosť postujem webovky miestnej "konkurencie",keďže mám tak mizerný obsah, pre porovnanie

kubicomp.sk
pan.sk
infox.sk

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #23 kdy: 14. 08. 2021, 16:17:38 »
Laťka je v Martine nastavená velice nízko, v nové lokalitě je to zřejmě lepší.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #24 kdy: 14. 08. 2021, 18:31:22 »
Zamestnanie je blbá rada, nie som ten typ otroka a nikdy tou nulou  nebudem, to radšej vymyslím niečo iné. Áno, pravdu máš, dnes sa človek musí nezmyselne obracať aby sa obzivil, je to choré ale všetci v tom idú a nič proti tomu nerobia, vidím to okolo seba, nabuseni programátori vyhoreny a panici v tridsiatke, verte je to choré ale stalo sa to štandardom,  ja do toho nemienim ísť. Ja chcem robiť odborné veci ako doteraz a nie tuná špekulovať, vedel som že ma tu zakopete a to je ten problém dneška, všetci si myslíte že peniaze sú všetko

Web, kde na me bafne "mam zajem o..." (nebo tak cosi) mi evokuje spis to, ze ty neco shanis a ne ze neco nabizis. Mozna nejaka jazykova vec, kterou nechapu ;-)

Zamestnanci nemusi byt nuly. Naopak jsou to casto prave lidi, pro ktere penize nejsou vse a chteji svuj klid. Pracuji. Neresi to, co resis ty, tedy neshani si klienty, neresi jak vypada firemni web a kde a jak se maji prezentovat. Misto toho proste pracuji a za to dostanou plat. Kdo si vybere blbeho zamestnavatele, muze ho zmenit. Zvlast v nasem oboru to jde snadno.

Dovolil bych si tvrdit, ze tobe prave ted o penize jde. Nemas klienty, nemas penize. Fajn, ze vis jake to je, starat se sam o sebe.

Kazdopadne mam trochu obavu, ze klientelu budovanou od mladi po znamostech budes nahrazovat blbe. Musis se asi seznamit s lidma, dat se videt a byt pohotov ke vsemu. Zrejme to ze zacatku financne nebude nic moc :-(.

Nebo zautocit masivni letakovou kampani ;-)

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #25 kdy: 16. 08. 2021, 08:36:43 »
Ako by mali vyzerať tie správne webovky? Nahodte nejaké it weby ktoré by mali osloviť pre predstavu

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #26 kdy: 16. 08. 2021, 09:58:14 »
V rychlosti ma zaujali tieto dve ..
https://www.net4u.cz/technologie
https://www.itsit.sk/sprava-it

Nemusis to rozvadzat do detailov, ale nech sa zakaznik zorientuje, co si mu na pracovnej stanici, serveri, sieti schopny robit ...

Cize zalohovanie, updaty, profilaktika, menezment ako taky, ... Striezvejsie uvazujuci manager oceni aj skolenie v oblasti IT bezpecnosti, ked im sem tam posles mail, co sa prave vo svete deje, a comu sa babenky na ekonomickom useku maju vyhnut ...

Ak trafis slabsieho uvazujuceho jedinca, musis ho zaujat, preco je jedno zelezo (hypervizor) lepsie ako 8 dalsich zeliez.. (energie, recovery, testovacie prostredie, ...). atd. ..
(jasne, prevadzkovat to na jednom zeleze je na riadny kopanec s rozbehom, to bol len priklad).

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #27 kdy: 16. 08. 2021, 16:48:34 »
Hele já se taky přestěhoval na menší město, a hrát tu s menšími firmami by mě ani nenapadlo. Jsou to taky kkti, otázka je jestli dává logiku s nimi soupeřit jako nový o zmenšující se koláč trhu.

Doba postoupila, techniku si nakoupíš v Alza, která tu má svůj box, takže mi úplně uniká nakupovat techniku od místní firmy, internet si zapojíš od někoho z velké trojky operátorů, takže taky mi postrádají logiku lokální firmy, a jak tu jsem na menším městě, tak jsem si všimnul, že spousta lidí tu kolikrát radši zavolá kominíka 100km daleko, protože ty lidi si naberou víc zakázek v jedné oblasti, do které jednou měsíčně zajedou a najednou jí obslouží a udělají to kvalitněji než někdo místní.

A poměrně dost se setkávám s tím, že firmy obsluhují celou ČR. V jedné firmě co jsem dělal dokonce byl týpek, co jezdil ČR i SR.

Přijde mi, že být místní IT firma je o ničem, že to je umírající byznys model, chápu že ti to jelo, ale myslím že ti to už nerostlo.

Já se třeba zabýval správou LAMP, částečně i PHP a rezignoval jsem, přestože to dělá spousta lidí, je to umírající obor. Dělat linuxového admina je dnes za trest, je v tom spousta lidí co to dělá 20-30 let, požadují se čím dál větší znalosti, za čím dál menší prachy, a pak zjistíš, že když si uděláš 3 měsíční kurz Kubernetes, budeš na tom líp než s 10 let praxí v Linuxu.

Občas je prostě načase vše přehodnotit a jít do nových vod, třeba se naučit programovat v něčem aktuálním (JS) a dělat remote na IČO, nebo se podívat do nějakých boomujících lokálních odvětví (reality).

Já si roky nevěřil, a z linux admina jsem se naučil slušně programovat, udělal si certifikaci na AWS, pořídil si barák a ještě se doma naučil řemeslné práce, pak jsem se naučil investovat, a začínám chápat reality. A to je mi skoro 40 a už jsem si myslel, že se nikdy nic nového nenaučím. Když jsem viděl, že to je jen o tom chtít a snažit se, a že to prostě jde vstoupit do nových věcí, tak si přibírám teď další věci (učím se Javascript a Německy).

Podívej se někdy na undercover billionaire, kdy miliardáři v US zkouší začít podnikat od znovu se 100 dolary, přiletí do nového neznámého města v US se 100 dolary, pod falešným jménem, daj jim auto a 100 dolarů, a oni za 3 měsíce odevzdají byznys s hodnotou 1 mil. USD, je až k nevíře, že tam třeba týpek otevře byznys co v životě nedělal, vůbec mu nerozumí a prostě dokope to, a za 3 měsíce zná půlku městečka a má tam byznys, bydlení a vše, a začínal s tím, že přespával v autě a jedl instantní čínskou polévku. To je prostě v člověku.

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #28 kdy: 17. 08. 2021, 10:19:01 »
Ďakujem za pohľad na vec, o aký prog. jazyk sa dnes pobijú firmy? , resp. S čím naozaj má zmysel začať?  Asi Javascript, to AWS je súbor proprietarnych štandardov len pre Amazon?

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #29 kdy: 17. 08. 2021, 11:41:47 »
Zkus se mrknout na tenhle kurz - https://www.naucmese.cz/kurz/naucte-se-programovat-a-pracujte-odkudkoliv-na-svete , je to remote a dostaneš to tam vše vysvětleno, viz. hromada referencí dole