Nové mesto nový štart (živnosť)

anonacct

Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #30 kdy: 17. 08. 2021, 11:45:06 »
Já myslím, že kolega to myslel tak, aby ses neupínal jen na těch pár věcí co už rutinně děláš dekádu a začal být víc kreativní. Všechno záleží na tom co umíš a kam si ochotný zajít. Možná nějaká práce na kontrakt pro nějakou agenturu ti vydělá víc než 20 klientů, kteří ti každý proplatí pár desítek EUR měsíčně.

Co se týče programovacích jazyků, tak bych si asi vybral spíš z toho, co si ochotný se naučit (aka na co máš). Asi se za 2 měsíce nenaučíš C++ na úrovni, že bys mohl dělat kontraktora (i když nechci nikoho podceňovat) a brát 10k MD. Na druhou stranu zvládnout frontend, react, atd, to není až tak těžké a např. 6-7k MD by sis někde mohl vydělat i jako junior.

Ideální případ - udržet si stávající zákazníky a pustit se do něčeho dalšího.


Re:Nové mesto nový štart (živnosť)
« Odpověď #31 kdy: 26. 09. 2021, 03:10:18 »
Na malém městě práci nehledej.
Strávíš s tím tolik času a peněz a nenajdeš skoro nikoho, resp. najdeš takové ty migrující firmy které v budoucnu utečou i od tebe, nebo za sebou nechají i dluhy.

Neotvírej prodejnu! žrout peněz (musíš mít zaměstnance) a nízké marže (3-7%) = nevyděláš ani na provozní náklady. A hlavně trhu dnes dominují eshopy (alza, czc plus tři-čtyři další).

Začni shánět zákazníky v krajským městě. Vzniká tam daleko více nových firem a cena za tvoji práci tam bude zajímavější. Budeš sice více dojíždět, ale stejně se pak dnes dělá všechno na dálku. Takže budeš hodně jezdit 1/4 rok dokud si nevybuduješ nějaký kmen.
A nebo se nech zaměstnat u místní firmy, čistě účelově třeba na rok nebo dva. A pak se udělej pro sebe. To už tě tam bude někdo znát.