Jak hledat IT práci v EU?

demeter

Jak hledat IT práci v EU?
« kdy: 28. 06. 2011, 15:51:40 »
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s hledáním IT práce (programátor) v EU (popř. jinde v zahraničí)?  Např. "job" servery či zprostředkování firmou z ČR. Díky
« Poslední změna: 28. 06. 2011, 21:15:56 od Petr Krčmář »


PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: IT prace v EU?
« Odpověď #1 kdy: 28. 06. 2011, 17:10:00 »
monster.at
monster.de

Tak som si nasiel pracu ja.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: IT prace v EU?
« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2011, 17:23:09 »

Re: IT prace v EU?
« Odpověď #3 kdy: 28. 06. 2011, 18:06:11 »

KapitánRUM

Re: IT prace v EU?
« Odpověď #4 kdy: 28. 06. 2011, 18:27:23 »
Máte s tím někdo praktické zkušenosti?
Je rozdíl mezi tím pracovat pro CZ zaměstnavatele a cizího?
Jak je moc velká šance se tam chytit?


KapitánRUM

Re: IT prace v EU?
« Odpověď #5 kdy: 28. 06. 2011, 18:49:09 »
Doplním, že si tam prý bez VŠ pořádně neškrtneš.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: IT prace v EU?
« Odpověď #6 kdy: 28. 06. 2011, 19:53:20 »
Doplním, že si tam prý bez VŠ pořádně neškrtneš.
Mam opacne skusenosti.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: IT prace v EU?
« Odpověď #7 kdy: 28. 06. 2011, 20:20:24 »
Zalezi na tom co umis a jak umis jazyk. Z me zkusenosti je lepsi zahranicni zamestnavatel, vetsinou davaji vic penez. Mne napriklad ceska agentura za stejnou pozici jako zahranicni nabizela polovinu penez a jednalo se o uplne totez misto. Vesmes se vyplati si vymazlit zivotopis, sehnat nejaky reference pac na to v zahranici hodne daji. Klidne si to nech upravit od agentury za prachy. Pak je rozhazej na servery nabizejici robotu a dej si tam to CVcko verejne k dispozici, aby te mohli zamestnavatele kontaktovat. Kamarada ted takhle ulovil apple.

Re: IT prace v EU?
« Odpověď #8 kdy: 28. 06. 2011, 20:29:07 »
Já si myslím, že přizpůsobovat platy místním poměrům je pro zahraniční firmy celkem obvyklá praxe. Je zbytečné na pozici v Česku nabízet 100 tisíc, když i za 60 budou mít kandidátů nad hlavu, a na druhou stranu v Anglii by za to nikoho nesehnali.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #9 kdy: 28. 06. 2011, 21:47:28 »
Dobre, jinak. Dostal jsem nabidku na pozici v cechach pres nejmenovanou agenturu. Prosel jsem vsemi koly vyberoveho rizeni az jsme zbyli dva. Byl mi nabidnut plat a relokacni bonus o urcite vysi. Na posledni chvili jsem si to rozmyslel a rozhodl se zustat. O par tydnu pozdeji jsem nasel inzerat na mistnim serveru nabizejici TUTEZ pozici. Stejna firma, stejny post. Relokace etc. jenom plat byl 2x vetsi. Takze za stejnou praci dohozenou pres ceskou agenturu bych mel polovinu toho co typek co by delal totez jen pres agenturu napr. v anglii.

KapitánRUM

Re: IT prace v EU?
« Odpověď #10 kdy: 28. 06. 2011, 22:14:14 »
Doplním, že si tam prý bez VŠ pořádně neškrtneš.
Mam opacne skusenosti.

Ano? Povídej, pokud máš o čem!

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #11 kdy: 28. 06. 2011, 22:20:14 »
@SK - Vacsia korporacia "2 pismenkova" - Bez vysokej skoly nebolo mozne nastupit na vyssiu poziciu a zo skusenosti kolegov bolo aj povysenie bez diplomu komplikovane a vyzdovalo si vela skusenosti - dobre referencie. Pricom otitulovanych pustali aj ako novacikov.

@AT - Nastupil som ako vysko specialozivany odbornik a uz som postupil. A intuicia mi hovori ze to ma prave caka lasi postup. To ze nemam VS vedia, nikto to neriesi. A tiez sa mi nepotvrdila hypoteza ze rakusania sa spravaju nadradenecky. Asi len ked na to maju dovod. Firma je tiez globalna, aj ked neporovnatelne mensia.

Vsetky pracovne ponuky sice vyzadovali vzdelanie, ale na pohovore sa im to bolo jedno pokial boli splnene ostatne poziadavky.

KapitánRUM

Re: Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #12 kdy: 28. 06. 2011, 22:52:34 »
Zajímavé a děkuji za info.
Já VŠ nemám a mohu říct, že to je docela problém, raději vezmou ,,hezky zabaleného" blba s titulem z privátní VŠ, než středoškoláka s praxí.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #13 kdy: 28. 06. 2011, 23:01:10 »
Pravdou je ze v zahranici maji 3rd level degree i kadernice takze to vyzadujou u temer u kazde prace a nejen te kvalifikovanejsi :). Ale pokud clovek hleda a ma praxi a jazyk a idealne reference tak najde i bez vejsky.

KapitánRUM

Re: Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #14 kdy: 28. 06. 2011, 23:08:13 »
Takže byste poslali svoje CV i když tam chtějí VŠ?  ;D ?