Kariéra 30+

Re:Kariéra 30+
« Odpověď #30 kdy: 08. 08. 2021, 15:48:35 »
Osobně nevím, jestli bych do smlouvy na dobu určitou jen tak šel, asi jen v tom případě, že se ve firmě něco naučím, jinak bych radši zvolil IČO.

A ty normálně nemíváš s firmami nějakou smlouvu o spolupráci/kontrakt (ať už na dobu určitou nebo neurčitou)? To pracuješ jen na "gentlemanskou dohodu"? Já bych se třeba bál, protože by ti taky mohli kdykoliv přestat platit. Samozřejmě řešit to jde, ale se smlouvou je to vždycky jistější


Re:Kariéra 30+
« Odpověď #31 kdy: 09. 08. 2021, 17:02:52 »
Tak ja mam podobny pribeh. Vystudavana prava, nikdy me to nebavilo, ale protoze jsem nevedel, co jineho bych chtel delat a zaroven nechtel vystridat pet ruznych VS a pak nedodelat zadnou, tak jsem se hecnul.
Nahodou jsem pak skoncil po skole v korporatu, ctyri roky se tocil na ruznych korporatnich pozicich, dokud jsem nepochopil, ze to nema budoucnost a zaroven me to zoufale nebavi.
Ve 30 jsem se zacal ucit JAVU (zpetne si rikam, ze jsem si mohl vybrat neco snazsiho). O rok pozdeji si nasel prvni praci java vyvojare v onom korporatu. Pul roku zpatky jsem pak odesel delat to same do jine firmy, kde jsem doted.
Pocitace me predtim nikdy nezajimaly, takze jsem na zacatku stezi tusil, co je prikazova radka, ale kdyz clovek chce, postupne se to douci. Musim rict, ze me to zacalo hodne bavit a i kdyz je znat, ze nemam skolu oproti jinym kolegum (obvykle maji vetsi prehled z ruznych dalsich oblasti jako site apod.), tak to zadna trageide neni.
Souhlasim s tim, ze to chce akorat toleranci na nepohodli, protoze je to misty dost zahul. Ale muze to stat za to :).

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariéra 30+
« Odpověď #32 kdy: 09. 08. 2021, 22:40:39 »
nehrajeme na zkušebku, jako zaměstnanec dostane prvně smlouvu na rok a pak buď se rozejdeme nebo se z toho stane doba neurčitá

Osobně nevím, jestli bych do smlouvy na dobu určitou jen tak šel, asi jen v tom případě, že se ve firmě něco naučím, jinak bych radši zvolil IČO.

Nicméně po roce smlouvy na dobu určitou, kdy se člověk něco naučí dává často větší smysl neprodlužovat a jít za lepšími penězi.

Do PLC bych nešel, nepřijde mi ten obor dostatečně konkurenční.
Add PLC, souhlasím, že je to dost vandrování po světě za nic moc, když nepočítám pár speciálních apliací.

Jsou oblasti, kde to IČO je sebevražda. Máš třeba u koncového zákazníka pod pokutami na smlouvě na akci, že se musí relaizovat vlasntími lidmi do nějakého objemu, takže nemůžu řešit pomocí tlupy IČOřů, protože nesplním limit (plynárenství). Jiná oblast je, že zase cílový zákazník stanovuje, že i na subdodavatele a tyto IČOře se vztahuje vše a musí jednotlivě si plnit, co generální dodavatel - pak zkrátka budeš trávit měsíce blbostma a ne smysluplnou prací. A pokud první, co podepisuješ, je souhlas s pokutovým řádem, tak do toho nikdo s IČO nepůjde (jaderná energetika). :-)