Jak připojit notebook s HDMI k USB-C monitoru

crown

  • ****
  • 382
    • Zobrazit profil
Jak připojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« kdy: 09. 07. 2021, 15:00:17 »
Chci si koupit maly prenosny USB-C monitor. (treba 15,6" AOC I1659FWUX nebo 15.6" Acer PM161Q)
K hlavnimu notebooku to fungovat bude, tan ma USB-C vystup pro displej.

Rad bych ale ten monitor obcas pouzil i u starsiho notebooku, ktery ma jen HDMI / VGA video vystup a USB-A porty.
Existuje nejaka redukce, se kterou by to slo pouzit? Monitor (aspon jeden z nich) ma moznost napajeni z adapteru, takze nemusi nutne brat napajeni z usb-c.

diky

PS: na googlu jsem nic kloudneho nenasel, proto se ptam tady
« Poslední změna: 11. 07. 2021, 23:13:59 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 461
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #1 kdy: 09. 07. 2021, 15:23:55 »
Ten prvni monitor nema HDMI, ale jedna se o DisplayLink grafiku do USB3. Takze reseni bude USB-A na USB-C kabel. Pokud mas USB3 tak ok, s USB2 to bude marny.
 
Druhy jsem ani nehledal.

crown

  • ****
  • 382
    • Zobrazit profil
Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2021, 18:09:13 »
RDa: diky.

DisplayLink pres USB
 - melo by fungovat ze starsiho laptopu s USB3
 - muze byt problem s drivery, windows i Linux neumi nativne
 - android nepodporuje nativne, ale displaylink ma svoji aplikaci (netusim, jestli to jde s kazdym android telefonem, nebo jenom, kde vyrobce podporuje)

USB-C
 - jen novejsi laptop s USB-C podporujici video
 - zadne drivery
 - nativne android, ale jen, kdyz vyrobce podporuje (muj Motorola One Action nepodporuje)
 
Me z toho vyplyva, ze si jedine muzu ty monitory nekde vyzkouset. Mrzi me, ze tyhle levne prenosne nemaji i HDMI. Redukce z HDMi na USB-C zrejme neexistuje (a nejsips by musela byt externe napajena)

Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2021, 18:28:32 »
Kdysi jsem se ptal na to samé: https://forum.root.cz/index.php?topic=21697.msg315212

Nějaké tipy tam byly, ale nic, co by mne přesvědčilo a vyzkoušel bych to.



k3dAR

  • *****
  • 2 834
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #5 kdy: 09. 07. 2021, 19:54:59 »
Take sem hlwdal pred caem, kontakto L i AOS support a moznost pripojit jen k USB3 udajne neni, spis koukni na portable lcd s hdmi, napr:
https://www.ebay.com/itm/313117125157


crown

  • ****
  • 382
    • Zobrazit profil
Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #7 kdy: 12. 07. 2021, 10:54:44 »
Take sem hlwdal pred caem, kontakto L i AOS support a moznost pripojit jen k USB3 udajne neni, spis koukni na portable lcd s hdmi, napr:
https://www.ebay.com/itm/313117125157

To me taky mohlo napadnout to hledat jako display k raspberry. Diky moc, vypada hezky.

Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #8 kdy: 12. 07. 2021, 15:14:03 »
Me z toho vyplyva, ze si jedine muzu ty monitory nekde vyzkouset. Mrzi me, ze tyhle levne prenosne nemaji i HDMI. Redukce z HDMi na USB-C zrejme neexistuje (a nejsips by musela byt externe napajena)
Některé mají, třeba ten, o kterém jsem psal. I když ten možná zase nespadá do kategorie levné.

Krabičku, co by konvertovala vstup HDMI na výstup DisplayPort (což je to "USB-C video"), jsem ještě nikde neviděl. Dal by se použít levný HDMI grabber do USB zapojení do jiného počítače s příslušným výstupem :)

RDa

  • *****
  • 2 461
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #9 kdy: 12. 07. 2021, 15:35:45 »
Krabičku, co by konvertovala vstup HDMI na výstup DisplayPort (což je to "USB-C video"), jsem ještě nikde neviděl.

Nic jako USB-C video neexistuje.

Bud tam mate 1/ HDMI alternate mode, nebo 2/ DisplayPort alternate mode, nebo 3/ kombinovany polovicni DisplayPort+USB3 alternate mode.

Re:Jak pripojit notebook s HDMI k USB-C monitoru
« Odpověď #10 kdy: 12. 07. 2021, 19:22:37 »

Krabičku, co by konvertovala vstup HDMI na výstup DisplayPort (což je to "USB-C video"), jsem ještě nikde neviděl. Dal by se použít levný HDMI grabber do USB zapojení do jiného počítače s příslušným výstupem :)

Paci sa:

https://www.aliexpress.com/item/32864076369.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.2.3f5f7bddAxV8TB

Zda sa, ze QGEEM tam ma velmi zaujimave veci .....