Home Office po pandemii

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #60 kdy: 01. 07. 2021, 23:53:09 »
wc40 na retaz

wd40 na řetěz :( si tam kup doopravdickej olej na řetěz, když už tam jdeš, né WD..


Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #61 kdy: 02. 07. 2021, 07:16:39 »
Dnes som vstal o 10:00, zacvicil si jogu a poobede som si bol nakupit a v obchode som si bol kupit pumpu na bicykel a wc40 na retaz. Potom som bol v Decathlone, vratil som sa okolo piatej a napustil si vanu s bublinkami a sedel som tam do sest. Potom vecera, potom som dal review jednemu pull requestu na GitHube asi za 20 minut. hotovo, idem spat.

To se nedivim ze zacinas mit depky. To zni jako fakt spatne straveny den. A jestli takove dny mas porad dokola...

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #62 kdy: 02. 07. 2021, 07:42:17 »
Skor rozne osadenstvo tu na roote mi pride ako sekta. Sekta ktora sa navzajom tlapka po pleciach ako skvele dnes zasa vyj*bali so zamestnavatelom pretoze pre neho odrobili iba 4hodiny, nastastie ta robota vyzerala dostatocne prinosne ako robota za 8hodin. Nedajboze keby musel pouzivat pichacky, alebo nejaky tool kde vidno kolko casu stravil na com (toto ja sam neuznavam, hold casto krat sa nejaky taky tool pouziva).

Ako by ste sa citili keby ste prisli napr na urad, kde maju uradne hodiny od 8:00 do 16:00 a tam bezne nikto skor ako o 9:30 nebol a po 14:30 tiez nie. Lebo sak ja som dnes uz urobil dost, j*bem na to. To by ste mali plnu hubu sr*ciek o tom ako si to dovoluju ti uradnici, su kurna plateny za 8hodin, tak nech tam tich 8 hodin drepia. Alebo by ste prisli kamkolvek inam, kde niekto o nejakom case ma byt, ale nie je lebo, uz ma odrobene a kasle tam na nejakeho nafukaneho programatorka ktoreho ide rozdrapit ze nieco nedosiahol.

Ale chapem, sekty mavaju casto krat dvojty meter. Vsetci naokolo nich su ko*oti len oni su lietadla. Presne ako vy.
« Poslední změna: 02. 07. 2021, 07:44:30 od kanoe22 »

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #63 kdy: 02. 07. 2021, 08:27:10 »
a  nevis co je oznaceni pro cloveka, ktery opakovane chodi mezi naprostou majoritu a horli, propaguje a kaze opacny nazor a rozciluje se, ze je v to sam a neni uspesny?

ted jsi nejsem jisty, je to
kazatel?
fanatik?
mucednik?
misionar?

Skor rozne osadenstvo tu na roote mi pride ako sekta. Sekta ktora sa navzajom tlapka po pleciach ako skvele dnes zasa vyj*bali so zamestnavatelom pretoze pre neho odrobili iba 4hodiny, nastastie ta robota vyzerala dostatocne prinosne ako robota za 8hodin. Nedajboze keby musel pouzivat pichacky, alebo nejaky tool kde vidno kolko casu stravil na com (toto ja sam neuznavam, hold casto krat sa nejaky taky tool pouziva).

Ako by ste sa citili keby ste prisli napr na urad, kde maju uradne hodiny od 8:00 do 16:00 a tam bezne nikto skor ako o 9:30 nebol a po 14:30 tiez nie. Lebo sak ja som dnes uz urobil dost, j*bem na to. To by ste mali plnu hubu sr*ciek o tom ako si to dovoluju ti uradnici, su kurna plateny za 8hodin, tak nech tam tich 8 hodin drepia. Alebo by ste prisli kamkolvek inam, kde niekto o nejakom case ma byt, ale nie je lebo, uz ma odrobene a kasle tam na nejakeho nafukaneho programatorka ktoreho ide rozdrapit ze nieco nedosiahol.

Ale chapem, sekty mavaju casto krat dvojty meter. Vsetci naokolo nich su ko*oti len oni su lietadla. Presne ako vy.

tralala5

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #64 kdy: 02. 07. 2021, 08:32:59 »
no tak makaj od 8:00 do 16:00 vkuse :D ja neviem co riesis? co si nastvany ze ostatni to nerobia ako ty? no smola ...

v mojom propade to nie je moja vina ze ma zamestnavatel nedokaze zamestnat a odsledovat na 8 hodin. to si mam vymyslat vlastnu robotu? preco by som to robil? ked to je ochotny platit tak to je jeho problem, ja nemozem za to, ze to ma naplanovane neefektivne
« Poslední změna: 02. 07. 2021, 08:34:37 od tralala5 »


Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #65 kdy: 02. 07. 2021, 08:49:06 »
v mojom propade to nie je moja vina ze ma zamestnavatel nedokaze zamestnat a odsledovat na 8 hodin. to si mam vymyslat vlastnu robotu? preco by som to robil? ked to je ochotny platit tak to je jeho problem, ja nemozem za to, ze to ma naplanovane neefektivne
Dá se na to pohlížet i tak, ale asi by bylo fér mu to říct a zeptat se, co jiného by od tebe potřeboval, pokud zrovna nemůžeš pracovat na tom konkrétním projektu. Jinak se totiž nejspíš stane, že ti to oplatí stejným způsobem, až zjistí, že tě nepotřebuje a není jeho povinností nad tebou jako dospělým svéprávným člověkem sedět, pořád tě kontrolovat a vymýšlet ti pracovní náplň :D.

Jinak celkově tady ty rozbroje moc nechápu. Někdo to vidí tak, někdo onak. Pokud si někdo myslí, že může každodenně naplno pracovat 8 hodin z 8, budiž mu to přáno. Buď lže, má nějaké extra schopnosti, nebo ve skutečnosti dělá víc než 8 hodin, aby z toho vyšlo těch 8 "naplno". Myslím, že nejlepší je si to prostě přiznat a nehrát si tady na nějakého mravokárce.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #66 kdy: 02. 07. 2021, 09:09:18 »
Dnes som vstal o 10:00, zacvicil si jogu a poobede som si bol nakupit a v obchode som si bol kupit pumpu na bicykel a wc40 na retaz. Potom som bol v Decathlone, vratil som sa okolo piatej a napustil si vanu s bublinkami a sedel som tam do sest. Potom vecera, potom som dal review jednemu pull requestu na GitHube asi za 20 minut. hotovo, idem spat.

To se nedivim ze zacinas mit depky. To zni jako fakt spatne straveny den. A jestli takove dny mas porad dokola...

WD-40 na retez. To je nějaká novinka? Měli akorát nějaká nová suchá maziva pod stejnou značkou byt to s WD40 má společný jen akorát napis.

Tajné doufám že nepouzivas klasické WD40 na mazání řetězu.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #67 kdy: 02. 07. 2021, 09:17:51 »
inak este jedna taka pikoska. sa mi ozvala recruiterka z Pure Data , Prahy a ze ci nemam zaujem.

Som sa jej spytal, ci je pravda ze tam maju sest kol pohovorov co som niekde na roote tu cital v diskusiach.

No ze nie sest ale len 5.

!!!5!!! :DDD

Za 5 kol pohovorov by som isiel mozno tak do Apple ked by ma preplatili a nie do nejakej random firmy "kde chcu len najlepsich"

Taka firma je hned uplne "nazi-pichackoidna".

Nepojdem proste do firmy kde treba preliezt 5 kolami wtf to co je .... NASA?

To sa mi zda ze uz hranici s nejakiu sektiu kde vas na konci 5teho kola vymrda do zadku sef aby ste uz bol teda "ako jedna rodina" :D

Niekto to je ale schopny prekusnut ale potom sa cuduje ze musi vypisovat jiru a pichat si velku potrebu. No tak mu treba ... lol

Kdyz jsi zmínil NASA tak můžu říct zkušenost z ESA. Tam bylo 5 kol. Ale byly malé peníze tak jsem to nakonec nevzal. Asi bych to dal ale prakticky bych šel dolů jak s komfortem života tak s penězi.

tralala5

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #68 kdy: 02. 07. 2021, 09:28:03 »
Dnes som vstal o 10:00, zacvicil si jogu a poobede som si bol nakupit a v obchode som si bol kupit pumpu na bicykel a wc40 na retaz. Potom som bol v Decathlone, vratil som sa okolo piatej a napustil si vanu s bublinkami a sedel som tam do sest. Potom vecera, potom som dal review jednemu pull requestu na GitHube asi za 20 minut. hotovo, idem spat.

To se nedivim ze zacinas mit depky. To zni jako fakt spatne straveny den. A jestli takove dny mas porad dokola...

WD-40 na retez. To je nějaká novinka? Měli akorát nějaká nová suchá maziva pod stejnou značkou byt to s WD40 má společný jen akorát napis.

Tajné doufám že nepouzivas klasické WD40 na mazání řetězu.

nie je to wd40 ... ja neviem co to je :D proste nejake mazivo, nazval som to wd40 lebo som nevedel jak sa to vola presne, to je uplne nepodstatny detail, neviem preco sa debata ubrala smerom k nejakej retazi, irelevantne uplne, nech si to mazem aj mastou na kolena, to je uplne jedno v tomto threade

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #69 kdy: 02. 07. 2021, 09:32:23 »
Skor rozne osadenstvo tu na roote mi pride ako sekta. Sekta ktora sa navzajom tlapka po pleciach ako skvele dnes zasa vyj*bali so zamestnavatelom pretoze pre neho odrobili iba 4hodiny, nastastie ta robota vyzerala dostatocne prinosne ako robota za 8hodin. Nedajboze keby musel pouzivat pichacky, alebo nejaky tool kde vidno kolko casu stravil na com (toto ja sam neuznavam, hold casto krat sa nejaky taky tool pouziva). ...
Ty pořád nechápeš, že programování a vývoj obecně je obvykle tvořivá práce, která se nedá naplánovat od 8:30 do 17:00 a produktivitou 50 řádků kódu za hodinu.
Ano můžeš tuhle dobu pravidelně každý den sedět před monitorem a tvářit se že tvoříš, ale výsledek bude spíš podprůměrný.
U tebe ve fabrice na páse je to jednoduché - nabušíš si svých X kusů za hodinu, na konci směny padla a zapomeneš, že nějaká práce byla.
Ale dobrý vývojář pracuje pořád - on nad řešením přemýšlí i ve volném čase, často ho nějaký nový nápad na efektivnější algoritmus napadne třeba před spaním. Jak bys jako zaměstnavatel započítal takový čas.  :) 

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #70 kdy: 02. 07. 2021, 10:20:02 »
Skor rozne osadenstvo tu na roote mi pride ako sekta. Sekta ktora sa navzajom tlapka po pleciach ako skvele dnes zasa vyj*bali so zamestnavatelom pretoze pre neho odrobili iba 4hodiny, nastastie ta robota vyzerala dostatocne prinosne ako robota za 8hodin. Nedajboze keby musel pouzivat pichacky, alebo nejaky tool kde vidno kolko casu stravil na com (toto ja sam neuznavam, hold casto krat sa nejaky taky tool pouziva). ...
Ty pořád nechápeš, že programování a vývoj obecně je obvykle tvořivá práce, která se nedá naplánovat od 8:30 do 17:00 a produktivitou 50 řádků kódu za hodinu.
Ano můžeš tuhle dobu pravidelně každý den sedět před monitorem a tvářit se že tvoříš, ale výsledek bude spíš podprůměrný.
U tebe ve fabrice na páse je to jednoduché - nabušíš si svých X kusů za hodinu, na konci směny padla a zapomeneš, že nějaká práce byla.
Ale dobrý vývojář pracuje pořád - on nad řešením přemýšlí i ve volném čase, často ho nějaký nový nápad na efektivnější algoritmus napadne třeba před spaním. Jak bys jako zaměstnavatel započítal takový čas.  :)

Tak to si ma mylis s niekym inym, nepracujem za pasom. Tiez kodim, ale viem si aspon rozdelit zivot na pracu a sukromny zivot. Pocas sukromneho casu neriesim pracovne zalezitosti. Ako, netvrdim ze obcas mi myslou neprebehne nieco aj mimo pracovnej doby ako nieco urobit lepsie. Ale urcite nemakam 12hodin denne. Kopa ludi na tomto fore su workoholici, a medzi nimi su aj ty co odrobia 6hod a padla, lebo uz mam odrobene dnes, ktory realne aj tak robia viac nez su ochotny tu priznat.

Aspon si nes**iem do kapsy a priznam veci tak ako ich robim, ked som plateny za 8hod denne, robim 8hod, viem ze 100% z nich nie je produktivnych (lebo napr odbehnem odpisat tu, som dlhsie na obede, 10minut cumim von z okna len aby som si dal "soft reset hlavy"). A nesnazim sa vsemozne odrbat system, lebo vo vysledku aj tak klamem iba seba lebo potom vecer pri filme aj tak premyslam nad kodom (cize pracujem)
« Poslední změna: 02. 07. 2021, 10:23:00 od kanoe22 »

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #71 kdy: 02. 07. 2021, 11:20:02 »
A bohužel je to komplikace i pro kolegy, když s někým mluvím a ten co chvíli musí odskočit řešit dítě, nebo se na pozadí konstantně ozývá hluk potomstva, tak je to opruz.

Mimochodem, školky jsou většinou přes prázdniny zavřené.
tak to je přeci jedno, jestli na pozadí řvou haranti nebo ten bordel dělají kolegové v kanclu... Bohužel, ve většině firem, co jsem byl, byl dem**ní open space a "phone budky" a hromada meeting rooms, ale drtivá většina kolegů je stejně nevyužívala, což mi přijde velmi bezohledné a s těmahle lidmi stejně nic neuděláte, i když jsem to zkoušel slušně je upozornit, že mají volno v meeting room. Takže jsem po čase odešel, založil firmu a dnes si to u svých zaměstnanců řeším po svém a všichni jsou spokojeni :)

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #72 kdy: 02. 07. 2021, 11:31:01 »
Ale dobrý vývojář pracuje pořád - on nad řešením přemýšlí i ve volném čase, často ho nějaký nový nápad na efektivnější algoritmus napadne třeba před spaním. ...

CHACHACHACHA ...

Takovou píčovinu jsem dlouho neslyšel. Zjevně máš problém s volným časem a nejsi schopen skutečně odreagovat se. Tipl bych, že ještě nemáš ani 25 let., že ??? Nikoho kdo si váží svého soukromého času a života by nikdy ani 1 sekundu nenapadlo nad přemýšlením o práci.  Ani Baťa za 1.republiky nic takového nechtěl, jakmile "padla" tak chtěl zaměstnanci odpočívaly aby druhý den byli odpočatí a mohly zase "MAKAT".

Jako podnikatel bych měl být za takového "týdýta" co ve svém osobním volnu přemýšlí nad prací rád ale z mého úhlu pohledu dokazuješ, že v pracovní době nemakáš na 100%.  Jinak by tě ty myšlenky napadaly v pracovní době anebo jsi tak neschopný že nedokážes usměrnovat/ovlivňovat svou mysl, soustředění tak jak to dokážou všichni schopní. Pokud platí druhá varianta pak jsi zjevně nevhodný pro intelektuální práci neboť tvá intelektuální efektivita je velmi proměnná a nepredikovatelná(tvz. random) a to je dost na hovno.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #73 kdy: 02. 07. 2021, 11:58:11 »
CHACHACHACHA ...

Takovou píčovinu jsem dlouho neslyšel. Zjevně máš problém s volným časem a nejsi schopen skutečně odreagovat se. Tipl bych, že ještě nemáš ani 25 let., že ??? Nikoho kdo si váží svého soukromého času a života by nikdy ani 1 sekundu nenapadlo nad přemýšlením o práci.  Ani Baťa za 1.republiky nic takového nechtěl, jakmile "padla" tak chtěl zaměstnanci odpočívaly aby druhý den byli odpočatí a mohly zase "MAKAT".

A já jsem zase dlouho neslyšel tuhle píčovinu... 25 už mi dávno není, a když v práci mám nějakej problém, který mě dohání každej den co není opravenej, tak jsem někdy hodně rád, že mě večer před spaním po bongu a pár špekách napadne geniální řešení problému, kterej buď hnedka aplikuju, nebo si ho zapíšu a aplikuju druhý den.
Vypnout totálně mozek někdy po práci můžu, ale pokud mám v produkci nějaké bugy, na které jsem sám a nevyřeším je, tak čím později je vyřeším, tím hůř pro mě. Takže nad tím přemýšlím i jindy, než v kanclu za monitorem. A dobrovolně.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #74 kdy: 02. 07. 2021, 12:01:50 »
Jako podnikatel bych měl být za takového "týdýta" co ve svém osobním volnu přemýšlí nad prací rád ale z mého úhlu pohledu dokazuješ, že v pracovní době nemakáš na 100%.  Jinak by tě ty myšlenky napadaly v pracovní době anebo jsi tak neschopný že nedokážes usměrnovat/ovlivňovat svou mysl, soustředění tak jak to dokážou všichni schopní. Pokud platí druhá varianta pak jsi zjevně nevhodný pro intelektuální práci neboť tvá intelektuální efektivita je velmi proměnná a nepredikovatelná(tvz. random) a to je dost na hovno.

Nezlob se, ale tohle je blbost, nebo aspoň to je dost individuální. Tohle není práce u pásu, kde děláš od-do a dá se konkrétně určit, kolik toho máš udělat. Tohle je kreativní práce, kolikrát se tam vyskytnou předem nečekané problémy a musíš je nějak řešit - a ne vždy je řešení snadné nebo hned zjevné. Pak není nic divného, že si mysl musí občas odpočinout a někdy zase sama k řešení problému sklouzne, klidně mimo práci. Hlavně pak když tě ten problém i zajímá už tak nějak z podstaty, nebo to je práce, která tě i baví. Nevidím na tom vůbec nic divného ani zavrženíhodného.