PC na vývoj

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #75 kdy: 23. 06. 2021, 11:58:08 »
Predpokladam, ze mas slozene oci.

Ok, cim ty 4 monitory tahnes a v jakym rozliseni? to je docela zahul (unless jsou to mirrory).

Na kazdou praci je lepsi neco jinyho, protoze je jiny zadani.

[...snip]

Utahne to moje grafika, Geforce 1660Ti. Ma 4 vystupy (3x DP a jeden HDMI). Mam 3x 27" 1920x1200 a jeden hlavni 32" 2560x1440.

:)))

Krome toho 4. displeje je to vsechno po horomade a nemam problem. Fakt je to pohodlny :)
Mival jsem problem se 2 displeji, protoze jsem byl permanentne pootoceny na jeden z nich.
4. jsem pridal nedavno a zatim to je spis experiment.

Ted mam jeden hlavni, na ostatni koukam "obcas". Pokud na nich pracuju dyl, tak si okno taham na hlavni.


Re:PC na vývoj
« Odpověď #76 kdy: 23. 06. 2021, 19:35:39 »
a ma prace na apple nejakou vyhodu?

myslim pro frontendaka, ktery dela webovky.
nemyslim ted vyvoj primo aplikaci pro apple.
Tezko popisovat, treba zazit. Co se tyce HW tak bezkonkurencni laptop - diky tomu ze je HW i SW od jednoho vyrobce.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #77 kdy: 23. 06. 2021, 19:46:49 »
tak radeji zdurazni, ze asi mluvis o Pro verzi, nikoli o dvou jadrovem macbook Air ****
I kdyz Air myslim nikdy nemel tak **** klavesnici, jako dve generace modelu Pro.



Tezko popisovat, treba zazit. Co se tyce HW tak bezkonkurencni laptop - diky tomu ze je HW i SW od jednoho vyrobce.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #78 kdy: 23. 06. 2021, 20:29:36 »
a ma prace na apple nejakou vyhodu?

myslim pro frontendaka, ktery dela webovky.
nemyslim ted vyvoj primo aplikaci pro apple.
Tezko popisovat, treba zazit. Co se tyce HW tak bezkonkurencni laptop - diky tomu ze je HW i SW od jednoho vyrobce.

Pokud to někomu vyhovuje, proč ne. Ale Apple je podle mě hlavně o image (statutu), nikoli o lepších vlastnostech nebo výkonu.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #79 kdy: 24. 06. 2021, 08:26:26 »
Pokud to někomu vyhovuje, proč ne. Ale Apple je podle mě hlavně o image (statutu), nikoli o lepších vlastnostech nebo výkonu.
Myslel jsem si totez nez jsem si poridil jak laptop tak mobil - pak to cele najednou dava takovy smysl jaky nikdo jiny nenabizi. To propojeni HW-SW-sluzby proste logicky nema konkurenci. Vyrobce telefonu rika: no to je chyba v androidu, google rika: je to zadarmo, support at ti da vyrobce mobilu... Nehlede na dobu podpory aktualizaci OS od vydani HW.
Mimo apple jsem zkratka:
- nenasel zpusob jak sms co prijdou na android telefon zobrazit v laptotu s win/lin
- nenasel skutecne efektivni parental control napric zarizenimi
- nikdo jiny nema tak kvalitni polohovaci zarizeni - myslel jsem si ze lenovo postevak je vrchol, ale rychle jsem na nej zapomnel
- vydrz na baterku jak u telefonu tak u laptopu jsem nikdy nezazil ani zdaleka

tak radeji zdurazni, ze asi mluvis o Pro verzi, nikoli o dvou jadrovem macbook Air ****
I kdyz Air myslim nikdy nemel tak **** klavesnici, jako dve generace modelu Pro.
Ano, v pripade prace samozrejme pochopitelne mluvim o MBP.
A ano, ty predchozi generace jsem schvalne preskocil kvuli pojebkane klavesnici a chybejicimu esc z posledniho magsafe na aktualni model...

Neni to pro kazdyho, ale za to pohodli ktere mi cely ten ekosystem nabizi budu snaset rad oznaceni iOvce.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


anonacct

Re:PC na vývoj
« Odpověď #80 kdy: 24. 06. 2021, 09:38:49 »
Já mám na vývoj i MBP a výkon to nemá sorry - plácáš tu úplně stejné hovadiny jako zbytek Apple fanboyů, ale vůbec nechápeš, že nemůžeš srovnat třeba 32core ThreadRipper s nějakým osmijádrem v MBP. Pokud plácáš weby tak je to jedno, pokud děláš na něčem rozsáhlém, tak ta produktivita prudce roste s výkonem toho železa. Navíc já mám třeba rád při práci ticho, ale MBP (a jiné laptopy) jsou jak vysavač, když je zatížíš.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #81 kdy: 24. 06. 2021, 09:46:24 »
Já mám na vývoj i MBP a výkon to nemá sorry - plácáš tu úplně stejné hovadiny jako zbytek Apple fanboyů, ale vůbec nechápeš, že nemůžeš srovnat třeba 32core ThreadRipper s nějakým osmijádrem v MBP. Pokud plácáš weby tak je to jedno, pokud děláš na něčem rozsáhlém, tak ta produktivita prudce roste s výkonem toho železa. Navíc já mám třeba rád při práci ticho, ale MBP (a jiné laptopy) jsou jak vysavač, když je zatížíš.

A ono to neni jenom o poctu jader, ale i o tom, ze v zadnem desktopu nebude tak nepovedene chlazeni, jako v MBP, coz se na vykonu (a i tom hluku) take dost projevi.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #82 kdy: 24. 06. 2021, 09:58:53 »
Pokud plácáš weby tak je to jedno, pokud děláš na něčem rozsáhlém, tak ta produktivita prudce roste s výkonem toho železa.
ale vzdyt tohle jsem psal o stranku zpatky ve svem prvnim komentari zde...

jak na to koukam tak je teda zlaty bejt webovej lepič...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:PC na vývoj
« Odpověď #83 kdy: 25. 06. 2021, 12:46:37 »
Lze ten výkon porovnávat podle PassMark skóre? Uvažuji o notebooku, kdy nové Ryzeny tam mají Single Thread Rating 3211 (i když zatím málo měření) a můj desktop má 2908. Spolu s rychlejším NVMe PCI-Express 4.0 by mohlo dávat smysl mít notebook jako jediný počítač. Ale nevím, už jen když porovnám spotřeby toho desktopu vs. notebooku.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+PRO+5850U&id=4198
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-9700K+%40+3.60GHz&id=3335

xPoli

Re:PC na vývoj
« Odpověď #84 kdy: 25. 06. 2021, 13:27:31 »
Jedu už 3 roky na notebooku, kvůli ergonomii s externí klávesnicí a 3 monitory. Notebook je pořád zavřený a připojený do dokiny. Celkové vím jenom o dvou výhodách tohoto řešení: 1. můžu jet někam pryč a nemusím řešit synchronizaci prostředí 2. při výpadku proudu to podrží baterka, takže nepotřebuju UPS, abych to otevřel a vypnul. Jinak samé nevýhody. Za stejné peníze nižší výkon, většinou se to moc nepozná, jestli kompilace trvá 4s nebo 9s je celkem jedno, ale např. u linuxového jádra už je to opruz, tam ten výkon citelně chybí (na dnešní poměry). No a hlavní nevýhoda je hluk a to je ntb. přizvednutý, aby měl dost vzduchu, a chladič s větrákem čistý. Jen co se ustálí situace kolem grafických karet, pořizuju stolní PC.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #85 kdy: 25. 06. 2021, 20:34:32 »
Lze ten výkon porovnávat podle PassMark skóre?

Mě se to osvědčilo - skóre v https://www.cpubenchmark.net/CPU_mega_page.html mi celkem slušně koreluje s dobou kompilace apod. Samozřejmě na rychlém SSD disku, jinak by to brzdilo IO. Jak jsem psal, je super že si může člověk vybrat přesně tak rychlý pc jak se mu vyplatí pro jeho usecase, rozpočet a spotřebu resp. výdrž.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #86 kdy: 25. 06. 2021, 23:11:39 »
a ma prace na apple nejakou vyhodu?

myslim pro frontendaka, ktery dela webovky.
nemyslim ted vyvoj primo aplikaci pro apple.
podle mě má všechny výhody... Jako dříve jsem byl milovníkem Linuxu (Gentoo) a nedal jsem na něj dopustit, nadával jsem na Apple. Pak mi kámoš půjčil iPhone, na zkoušku jsem se dostal i k MacBooku Pro. Od té doby říkám, že vývojář (a nezáleží na technologiích), který nedělá na Apple, je chudák... HW funguje, SW také, není potřeba hloupých reinstalací OS jako na widlích atd.

Historicky, pokud mohu zhodnotit svůj "vývoj" v čase, tak:
 * widle s*h*it
    - nutnost vytvoření čistého image HDD pro obnovu po 2-3 měsících,
    - několik LCD
    - klávesnice + myš

 * gentoo
    - virtuální desktopy (jeden 4k LCD),
    - klávesnice + myš

* MacBook
    - virtuální desktopy,
    - Intel,
    - absolutní využití TrackPadu včetně gest,
    - brutální využití Apple ekosystému,
    - velké plus je absence externí klávesnice a nesmyslné myši, kteřá opravdu není potřeba (jen to lidi nechápou),
    - nepotřebuji nic na víc (klávesnici, myš, LCD apod.,
    - jako velkou výhodu Apple beru i to, že neztrácí časem na ceně, jako jiné widle based sra*č*ky


BTW, mistr @anonacct lže, nic takového jsem nikdy na Apple nepozoroval. Ano, možná pokud s koupíš nějaký "levný" poddimenzovaný stroj, budeš mít vysavač.

BTW2: všem vyznavačům, že uživatelé Apple jsou iOvce. Jako ano, soudruzi, myslete si to dále... Dle vašeho označení je jest vidět, že nevíte o čem mektáte. Také jsem neměl rád Apple, ale protože jsem ho neznal. Aktuálně mám více produktů a je fakt skvělé, jak funguje synchronizace, ovládání zařízení, na MacBooku mohu v klidu psát SMS, volat i když mám telefon v garáži, která je 500m daleko mimo Wi-Fi, vím kde jednotlivá zařízení jsou apod. Na druhou stranu, každý jsme jiný...

anonacct

Re:PC na vývoj
« Odpověď #87 kdy: 26. 06. 2021, 00:00:00 »
Citace
BTW, mistr @anonacct lže, nic takového jsem nikdy na Apple nepozoroval. Ano, možná pokud s koupíš nějaký "levný" poddimenzovaný stroj, budeš mít vysavač.

Protože děláš tabulky v excelu a nechápeš co to znamená "PC na vývoj". Zkus si na MBP s 8c/Intel pustit nějakou CPU invensive činnost na pár hodin a uvidíš sám...

Re:PC na vývoj
« Odpověď #88 kdy: 26. 06. 2021, 00:04:43 »
Mě Apple nesedl, výkon nic moc, XCode žádný zázrak. Podle mě to je opravdu věc psychologie, sugesce a placeba. Toho jsem u Windows a Linuxu ušetřen, protože nedokonalost těchto systémů jsou všeobecně známé  :D

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #89 kdy: 26. 06. 2021, 00:07:36 »
Protože děláš tabulky v excelu a nechápeš co to znamená "PC na vývoj". Zkus si na MBP s 8c/Intel pustit nějakou CPU invensive činnost na pár hodin a uvidíš sám...
To se vždycky snažím offloadovat jinam. Na notebooku je to nesmysl i proto, že notebookové procesory jsou pomalé.

    - velké plus je absence externí klávesnice a nesmyslné myši, kteřá opravdu není potřeba (jen to lidi nechápou),
    - nepotřebuji nic na víc (klávesnici, myš, LCD apod.
OK, dokážu si představit, že to má nějakou geniální klávesnici a touchpad (byť jsem zkoušel nějaký Air a moc se mi to nelíbilo a pak za mnou chodili lidi s butterfly klávesnicemi jak je to strašné). Ale určitě to nedokáže překonat fyzikální omezení, že monitor nemůže být 20 cm nad klávesnicí.