PC na vývoj

Re:PC na vývoj
« Odpověď #60 kdy: 22. 06. 2021, 12:49:26 »
Nemluvil jsem o penezich.

Tak jaka je teda vyhoda toho kusu HW, co se upece ve vlastni stave, kdyz se po nem neco chce?


Re:PC na vývoj
« Odpověď #61 kdy: 22. 06. 2021, 23:18:54 »
SSD ano, NVME gen3.
Tim se mysli pcie 3.0?
Ja jenom jestli nejde o nejake nove oznaceni treba xLC (1:S,2:M,3:T)

A opravdu zalezi jestli to je z CPU  nez z PCH ?(to ma shdou okolniosti prirovnani k pcie3.0 x4)

Re:PC na vývoj
« Odpověď #62 kdy: 23. 06. 2021, 09:09:38 »
ano. (M.2 PCI-Express Gen3).
nicmene koukam na rychlosti tak by bylo lepsi gen4 (teoreticka rychlost je 7000/5300 MB/s /ach ty SLC cache/). 

takze budget build by byl:
B550
5800x /3700x
64 GB ram
1 TB M.2 2280, PCIe 4.0 x4 NVME 1.3

puvodni dotaz je spatny. Neni napsano co se bude virtualizovat, jak narocne aplikace.

ja mam na desktopu Inception (W10 host - VmWare windows10 client a uvnitr bezi VirtualBox s Windows7)





Re:PC na vývoj
« Odpověď #63 kdy: 23. 06. 2021, 10:15:23 »
Tak jaka je teda vyhoda toho kusu HW, co se upece ve vlastni stave, kdyz se po nem neco chce?
To se tezko vysvetluje nekomu kdo to poradne nepoznal. To co pises je nepravda, nic takoveho nezazivam, chladi se primerene, nic extra oproti jakymukoliv jinymu laptopu a s nadchazejicim prechodem od intelu je to spis bezkonkurencne suprovy v tomhle ohledu. Ono to proste funguje. A funguje to sakra dobre. Ma to spoustu vykonu, je to lehke a dobre prenosne, ma to super display, bozi klavesnici... Nemusim travit hodiny resenim nejakych nesmyslnych sbernic a rozhrani... Koupim novejsi model, dam ho ke staremu, zmacknu "zmigruj to" a mam kompletne stejne nastaveni a prostredi jako ve starem. No a pak samozrejme propojeni s mobilem jake neumi poskytnout zadna jina platforma.
Jasne, pokud nekdo potrebuje x virtualnich masin, kompilovat y projektu najednou atd. tak to neni produkt pro nej.

Proste to cele funguje - s naprostym minimem chyb.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

anonacct

Re:PC na vývoj
« Odpověď #64 kdy: 23. 06. 2021, 10:19:06 »
> ma to super display, bozi klavesnici...

Já myslel, že řeč byla o práci :)


Re:PC na vývoj
« Odpověď #65 kdy: 23. 06. 2021, 10:37:39 »
Tak jaka je teda vyhoda toho kusu HW, co se upece ve vlastni stave, kdyz se po nem neco chce?
To se tezko vysvetluje nekomu kdo to poradne nepoznal. To co pises je nepravda, nic takoveho nezazivam, chladi se primerene, nic extra oproti jakymukoliv jinymu laptopu a s nadchazejicim prechodem od intelu je to spis bezkonkurencne suprovy v tomhle ohledu. Ono to proste funguje. A funguje to sakra dobre. Ma to spoustu vykonu, je to lehke a dobre prenosne, ma to super display, bozi klavesnici... Nemusim travit hodiny resenim nejakych nesmyslnych sbernic a rozhrani... Koupim novejsi model, dam ho ke staremu, zmacknu "zmigruj to" a mam kompletne stejne nastaveni a prostredi jako ve starem. No a pak samozrejme propojeni s mobilem jake neumi poskytnout zadna jina platforma.
Jasne, pokud nekdo potrebuje x virtualnich masin, kompilovat y projektu najednou atd. tak to neni produkt pro nej.

Proste to cele funguje - s naprostym minimem chyb.

Sorry, ale na Macu jsem fungoval od eMacu G4 po casy davno po prechodu na Intel, takze "nepoznal" moc presne neni.

Jinak stiznosti na prehrivani (a s tim souvisejici throttling a boing) MBP pri serioznejsi praci jsou naprosto bezne. Nejen u znamych, ale i pri testech.

Ano, je mozne, ze Apple Silicon to nekdy v budoucnu poresi. Ale to je irelevantni v tehle diskusi.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #66 kdy: 23. 06. 2021, 10:41:11 »
a ma prace na apple nejakou vyhodu?

myslim pro frontendaka, ktery dela webovky.
nemyslim ted vyvoj primo aplikaci pro apple.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #67 kdy: 23. 06. 2021, 10:57:10 »
a ma prace na apple nejakou vyhodu?

myslim pro frontendaka, ktery dela webovky.
nemyslim ted vyvoj primo aplikaci pro apple.

Muzes nativne testovat i v Safari.

Jinak pro Mac je spousta slusneho software (prima veci dela trebas OmniGroup), co potesi pri kazde praci.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #68 kdy: 23. 06. 2021, 11:08:06 »
Toto vlakno mi skor pride ako dokaz, ze ani inteligentnejsi jedinci nie su odolni voci nezmyselnemu konzumu. Ja by som to chcel vidiet na vlastne oci tu vasu pracu kde vyuzijete 64GB Ram a Ryzen 9 ci dokonca Epyc.

"Tenhle hardware nevyužiješ."
"Javista: hold my beer."

Teď zrovna dělám na projektu, kde produkční backend sestává z 15 "mikroservis", z toho 13x java (spring boot) a 2x nodejs. Servisy jsou dockerizované. Plus UIko v reactu.

Jako vývojové IDE/editor primárně používám IntelliJ IDEA, okrajověji VSCode. Do toho chromy, edge atd.  s dev tools, nějaké ty postmany,..

I kdybych uvažoval jen remotní CI/CD a běhové prostředí, tak jen např. pocit z vývoje v IDEA bude přímou úměrou rychlosti cpu, ssd. To IDE dokáže zejm. na velkém java maven projektu vytížit snad jakýkoliv hw. Co se týká CPU např. můžu subjektivně srovnat desktopovou i7 (8600) a nějaký ultrabook i5 starší generace a je to "jakžtakž" vs. "furt na něco čekám, nedá se to". A rozdíl mezi ryzen 9 / epyc vs. moje už postarší i7 tam určitě zase bude.

Máme CI/CD a máme servery ve firemním labu (kde si můžeme pro vlastní potřeby ve vmware vyrobit velké mašiny, ale je to k ničemu, protože za proxy, VPN v US a velmi pomalee) a na AWS (kde to funguje, ale prostředí je málo - dev je jeden - všichni se o to perou a je tam budget a po objednání dalších xx..l mašin a RDS by přišel čert...)

Takže z různých důvodů (i pohodlnosti) to můžeme všechno spustit přes docker-compose, a navíc jet lokálně i dependence (databáze, mysql, idm). Tady se ukazuje, že notebooky, které by to utáhly, jsou extrémně drahé (a vaří se ve vlastní šťávě, když to jede, jak tu někdo psal) a nabízí se za podstatně menší peníz postavit desktop, na kterém to člověk může točit a pokud úplně neodflákne chlazení tak neřešit randál atd. Ryzen 9 / 64GB zní jako adekvátní konfigurace na to, aby v tom běžel server (docker) a vývoj zároveň. Takže tak.



AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #69 kdy: 23. 06. 2021, 11:13:13 »
Na kazdou praci je lepsi neco jinyho, protoze je jiny zadani.

OP chce delat desktop aplikace a pousti visual studio (lokalni buildy, debugger, atd) a bude delat virtaulizaci. Takze to chce silnejsi CPU a pamet.

Protoze to celkem odpovida memu zadani, zkusim taky rict svuj nazor.
Me to proste na notebook nevychazi. Prace na notebooku i s externim monitorem je naprd. Jde to, ale dre to. Je tam malo CPU a pameti. Notebook jako zalozni/cestovni lopato-werk, jasne. Ale na kvalitni praci to chce workstation. 

Pracuju z domova, mam zde jeden Ryzen9/32GB ram stroj, ktery je ma pracovni stanice. Na ni mam 4 monitory z GTX1660Ti (akcelerace se hodi nejen na hry, ze). Perfektni pracovni nastroj se spoustou mista na IDE, web/postu/im, dokumentaci, a debugger/logy. Vsechno vidim najednou, nikam se neprepinam a neblikam. Hrozne mi zalezi na klavesnici, mam hracskou mikrospinacovou, best pro me. Vyzkousel jsem snad desitky ruznych typu behem let.

Mam taky KVM server (opet ryzen s morem ramky), kde provozuju virtualy, iSCSI na nas.
Vsechno je z beznych consumer komponent, nic neni profi/business level. Workstation se kolem 30k vejde, pokud nepocitam extra monitory.

Tenhle muj setup stal celkem hodne evolucnich cyklu kdy jsem zkousel kde co a vyhovuje mi nejlip.  Nikomu nic necpu, jen pisu co funguje me.

Naopak nocni mura pro me je maly (pro moje stary oci cokoliv pod 17") notebook s mizernou klavesnici, lesklym displejem (bez ohledu na vyrobce). Vubec si SVOJI praci nedovedu na necem takovem predstavit.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #70 kdy: 23. 06. 2021, 11:19:51 »
Toto vlakno mi skor pride ako dokaz, ze ani inteligentnejsi jedinci nie su odolni voci nezmyselnemu konzumu. Ja by som to chcel vidiet na vlastne oci tu vasu pracu kde vyuzijete 64GB Ram a Ryzen 9 ci dokonca Epyc.

"Tenhle hardware nevyužiješ."
"Javista: hold my beer."

[... snip]
Ryzen 9 / 64GB zní jako adekvátní konfigurace na to, aby v tom běžel server (docker) a vývoj zároveň. Takže tak.

mluvis mi z duse

Re:PC na vývoj
« Odpověď #71 kdy: 23. 06. 2021, 11:36:08 »
Ok, cim ty 4 monitory tahnes a v jakym rozliseni? to je docela zahul (unless jsou to mirrory).

Na kazdou praci je lepsi neco jinyho, protoze je jiny zadani.

OP chce delat desktop aplikace a pousti visual studio (lokalni buildy, debugger, atd) a bude delat virtaulizaci. Takze to chce silnejsi CPU a pamet.

Protoze to celkem odpovida memu zadani, zkusim taky rict svuj nazor.
Me to proste na notebook nevychazi. Prace na notebooku i s externim monitorem je naprd. Jde to, ale dre to. Je tam malo CPU a pameti. Notebook jako zalozni/cestovni lopato-werk, jasne. Ale na kvalitni praci to chce workstation. 

Pracuju z domova, mam zde jeden Ryzen9/32GB ram stroj, ktery je ma pracovni stanice. Na ni mam 4 monitory z GTX1660Ti (akcelerace se hodi nejen na hry, ze). Perfektni pracovni nastroj se spoustou mista na IDE, web/postu/im, dokumentaci, a debugger/logy. Vsechno vidim najednou, nikam se neprepinam a neblikam. Hrozne mi zalezi na klavesnici, mam hracskou mikrospinacovou, best pro me. Vyzkousel jsem snad desitky ruznych typu behem let.

Mam taky KVM server (opet ryzen s morem ramky), kde provozuju virtualy, iSCSI na nas.
Vsechno je z beznych consumer komponent, nic neni profi/business level. Workstation se kolem 30k vejde, pokud nepocitam extra monitory.

Tenhle muj setup stal celkem hodne evolucnich cyklu kdy jsem zkousel kde co a vyhovuje mi nejlip.  Nikomu nic necpu, jen pisu co funguje me.

Naopak nocni mura pro me je maly (pro moje stary oci cokoliv pod 17") notebook s mizernou klavesnici, lesklym displejem (bez ohledu na vyrobce). Vubec si SVOJI praci nedovedu na necem takovem predstavit.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PC na vývoj
« Odpověď #72 kdy: 23. 06. 2021, 11:43:24 »
Ok, cim ty 4 monitory tahnes a v jakym rozliseni? to je docela zahul (unless jsou to mirrory).

Na kazdou praci je lepsi neco jinyho, protoze je jiny zadani.

[...snip]

Utahne to moje grafika, Geforce 1660Ti. Ma 4 vystupy (3x DP a jeden HDMI). Mam 3x 27" 1920x1200 a jeden hlavni 32" 2560x1440.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #73 kdy: 23. 06. 2021, 11:51:33 »
Nemusim travit hodiny resenim nejakych nesmyslnych sbernic a rozhrani...

Přesně tenhle přístup applu k rozhraním je důvod, proč jeho produkty nechci ani zadarmo.
Prostě rozhraní, které v produktu applu nejsou, není potřeba řešit, jsou totiž nesmyslná.

Re:PC na vývoj
« Odpověď #74 kdy: 23. 06. 2021, 11:52:34 »
Predpokladam, ze mas slozene oci.

Ok, cim ty 4 monitory tahnes a v jakym rozliseni? to je docela zahul (unless jsou to mirrory).

Na kazdou praci je lepsi neco jinyho, protoze je jiny zadani.

[...snip]

Utahne to moje grafika, Geforce 1660Ti. Ma 4 vystupy (3x DP a jeden HDMI). Mam 3x 27" 1920x1200 a jeden hlavni 32" 2560x1440.