Android: e-mailový klient s častou synchronizací

Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« kdy: 09. 06. 2021, 18:44:44 »
Existuje nějaký emailový klient, ve kterém jde nastavit také STARTTLS certifikát a jiné než defaultní porty? Také bych potřeboval synchronizaci co 5 minut, většinou je minimum 15. Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 10. 06. 2021, 08:36:14 od Petr Krčmář »


Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2021, 09:35:15 »
https://play.google.com/store/apps/details?id=me.bluemail.mail&hl=cs&gl=US

Zkontroloval jsem a ano, fetch interval je od 3, 5, ... minut, porty plne nastavitelne.

Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2021, 11:00:40 »
Děkuji, nastavení je super, prošly i nestandardní porty. Jenže na MIUI jsem vypnul úsporu baterie, uzamknul task aplikace, aby nebyla vypnuta, uspal telefon, poslal email a ani po 10 minutách nic, i když mám automatickou synchronizaci nastavenou na 3 minuty. Po spuštění telefonu a najetí aplikace byl čas synchronizace starý 10 minut. Ještě se s tím budu hrát, protože se mi díky nastavení líbí a nemusí to být chyba aplikace.

P.S. Druhý email byl oznámen do minuty, ten jsem ponechal nepřečtený. Třetí email byl oznámen do dvou minut, ale bez zvuku. Po přečtení předchozích byl čtvrtý email opět neoznámen, ale po najetí o něm aplikace věděla, akorát jej neoznámila ani zvukem a ani oknem, i když mám nastaveno, že se má na uzamknuté obrazovce zobrazovat i obsah zpráv. Chová se to u mě divně.

Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2021, 11:05:45 »
Jaký má smysl takhle se pravidelně dotazovat serveru? Já používám Aqua Mail a ten umí push, takže mi oznámení přijde vždycky okamžitě.

Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2021, 11:23:37 »
Push umí i Gmail a přes zpřažení s Googlem to kolikrát nepřijde ihned, pokud je telefon v hlubokém spánku. Úspora baterie na telefonu je jenom o tom, jak moc může telefon být v hlubokém spánku.
Hold o nějakém upozornění potřebuji vědět s jistotou co nejdřív, ale večer vyzkouším i push.


Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #5 kdy: 10. 06. 2021, 11:39:40 »

Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #6 kdy: 10. 06. 2021, 12:49:24 »
Hold o nějakém upozornění potřebuji vědět s jistotou co nejdřív, ale večer vyzkouším i push.
A nemůžeš si tahle upozornění poslat jako SMS? Třeba přes mail->SMS bránu? SMS by měla přijít hned.

Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #7 kdy: 10. 06. 2021, 19:08:02 »
Zkus jinou aplikaci používám Yatta od polského autora. Má ji propracovanou. Nebo jsem kdysi nechal jednou aplikací zálohovat SMS do GMailu.

jvb

Re:Android: e-mailový klient s častou synchronizací
« Odpověď #8 kdy: 10. 06. 2021, 19:29:47 »
Ja jsem po dlouhem hledani rozumneho klienta zakotvil u FairEmail a uz bych nemenil. Interval si muzes nastavit, klidne na minutu, ale jak bylo receno predemnou, pouzij push.

Najdes ho na F-Droidu i na Google Play. Pokud ma clovek vic uctu, tak je rozumna volba si koupit pro verzi. Vyplati se to.

Autor je "blazen" a chri releasy nekolikrat do tydne: https://github.com/M66B/FairEmail/releases