Ako nainstalovat GNOME 3, Firefox 4 alebo 5 a Flash do Debianu Testing?

Zdarec! Nainstaloval som si vedla Ubuntu Debian Testing (Wheezy) a planujem nanho prejist. Chcel by som vediet (google by mozno pomohol keby som velmi hladal ale mne sa uz nechce ;-) ) ako tam nainstalovat GNOME 3, Firefox 4 alebo 5 a Adobe Flash tak aby mi potom fungoval system. Prosim, nepiste sem pokial ma chcete odkazat na google alebo odsudit z lenivosti hladat. Dakujem za odpovede!


NoName

GNOME 3 pro Debian ještě není připravené, viz. :
http://www.0d.be/debian/debian-gnome-3.0-status.html

Můžeš ho zkusit nainstalovat z experimentalu (přidej si do apt sources repozitáře experimentalu) a pak použij aptitude -t experimental install (podrobnosti si lehce najdeš).

Osobně bych to ale nedoporučoval - je tu velká šance, že si rozbiješ systém. Návrat k 2.3 je potom téměř nemožný. Pokud to ale opravdu chceš zkusit, vyzkoušej si to nejdřív na nějaké virtuální mašině, nebo jiném stroji, u kterého Ti nebude vadit případná reinstalace systému. Pokud bys to rozjel, dej vědět, taky bych rád GNOME 3 (mám Debian unstable).

GNOME 3 pro Debian ještě není připravené, viz. :
http://www.0d.be/debian/debian-gnome-3.0-status.html

Můžeš ho zkusit nainstalovat z experimentalu (přidej si do apt sources repozitáře experimentalu) a pak použij aptitude -t experimental install (podrobnosti si lehce najdeš).

Osobně bych to ale nedoporučoval - je tu velká šance, že si rozbiješ systém. Návrat k 2.3 je potom téměř nemožný. Pokud to ale opravdu chceš zkusit, vyzkoušej si to nejdřív na nějaké virtuální mašině, nebo jiném stroji, u kterého Ti nebude vadit případná reinstalace systému. Pokud bys to rozjel, dej vědět, taky bych rád GNOME 3 (mám Debian unstable).

OK, skusim, tento system si mozem kludne rozbit, ako som uz pisal mam ho vedla ubuntu tak na test. Napisem potom jak sa mi to podarilo

No jo ;) GNOME 3 nefunguje a upgradovalo mi to niektore aplikacie ale su tam "broken depencies" tak si pockam az bude ten GNOME 3 pripraveny. Takze ho reinstalnem :D

debian reinstalnuty, ako teda nainstalujem firefox 4-5 a adobe flash?


firefox (iceweasel) porieseny, este ten flash

ok, uz som poriesil aj flash