Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #15 kdy: 26. 05. 2021, 15:05:14 »
cena konektivty je nepodstatna. POdstatna je cena ta chajdy (pri trvalem, pobytu).
kdykoli vydelam nejakej penize, tak zjistim, o kolik mi ceny zase utekly. (nemovitosti, stavebnin, etc.)


jo, zapujceni protoze "prace na par tydnu"



Edit: A mimochodem, s našimi platy platy ta dvojka není vůbec znát. Kdyby člověk jezdil třeba 3-4x ročně někam na měsíc do přírody, může to využívat po zbytek roku třeba na nějaké vedlejší použití.


PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #16 kdy: 26. 05. 2021, 20:27:15 »
POdstatna je cena ta chajdy

Ale ...

Pěkný pozemek 50k v horách a pohyblivé bydlení: https://www.mobile.de/cz/Obytn%C3%BD-v%C5%AFz/Hobby-KMFe-560-DeLuxe/vhc:motorhome,pgn:2,pgs:10,prn:9000,prx:14000,vcg:caravan!vanmotorhome/pg:vipmotorhome/324984152.html

A když zatoužíš po pevném bydlení, nanosíš si kameny z koryta řeky (řeka je státní).
Trámy koupíš... a máš chlapskou roubenku.
« Poslední změna: 26. 05. 2021, 20:30:35 od PanVP »

tralala5

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #17 kdy: 27. 05. 2021, 12:24:51 »
Tiez po takomto niecom patram. Najlepsia by bola nejaka chata v lese, ja potrebujem k praci absolutny klud a v byte sa neda pracovat ked mate okolo susedov co furt s niecim buchaju atd ... nedajboze ked maju male deti co sa rozplacu v strede dna na 2 hodiny lebo im zburali hrad na pieskovisku a podobne.


Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #18 kdy: 27. 05. 2021, 14:01:39 »
ranni sekani travy.
rezani tromu napanych kurovcem.
zvykani kurovce pod kurou.

Ja uz jsem premysle nad necim jako sensoric deprivation chamber na pude.

Tiez po takomto niecom patram. Najlepsia by bola nejaka chata v lese, ja potrebujem k praci absolutny klud a v byte sa neda pracovat ked mate okolo susedov co furt s niecim buchaju atd ... nedajboze ked maju male deti co sa rozplacu v strede dna na 2 hodiny lebo im zburali hrad na pieskovisku a podobne.

PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #19 kdy: 27. 05. 2021, 14:42:43 »

A víš, že jsou i listnaté stromy?
Někteří jim říkají "Kůrovec Free".


Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #20 kdy: 28. 05. 2021, 02:06:41 »
Citace
Obecně internet je nejlepší ve 4 hvězdičkových business hotelech, často to znamená, že z nějakého menšího města do přírody dojíždíš, což tak stejně většinou je.

Ctyr a peti hvezdickove hotely jsou na pripojeni obvykle to nejhorsi, co clovek muze potkat. Kvuli zpoplatneni, bezpecnosti a kdo vi cemu, musi clovek zapasit s ruznymi obskurnimi prihlasovacimi systemy. Potom zjisti, ze je za deseti NATy, protoze hotel si nespravuje sit sam, ale outsourcuje to nejake firme, ktera to dela v lepsim pripade pro dalsich deset hotelu retezce, v horsim pripade pro stovky hotelu obecne.  A nakonec prijde pecka v tom, kdyz clovek zjisti, co vsechno je zakazane na firewallu. Uz jsem zazil, ze byly povolene jen porty 80/443.

V tomto smeru jsou mnohem pohodovejsi mensi hotely 2 a 3***, kde to absolutne neresi a maji heslo na wifi, ktere meni jednou za mesic.

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #21 kdy: 28. 05. 2021, 07:43:42 »
Neznam reseni, jak tohle zajistit dopredu, pokud je to pro cloveka klicove.
Wifi muzu spolehlive fungovat jen v nejakych pokojich.Zejmena u airBNB tohle je problem, wifi funguje spolehlive malokomu a pokud pronajima vic pokoju, tak kladna recenze nemusi znamenat nic.

Takze jedine do overeneho mista, do toho sameho pokoje. (Jedine ze by meli zazrak zvany ethernet).

Cybercafe pobliz by bylo dobry. A vlastni hotspot to jisti. Pokud mu to teda bude fungovat na SIMu co koupil v dane zemi.

Jak vidno, tak pokud na tom zavisi kazdodenni mnoha hodinova prace, tak "ono to nejak dopadne" asi neni idealni pristup.

Citace
Obecně internet je nejlepší ve 4 hvězdičkových business hotelech, často to znamená, že z nějakého menšího města do přírody dojíždíš, což tak stejně většinou je.

Ctyr a peti hvezdickove hotely jsou na pripojeni obvykle to nejhorsi, co clovek muze potkat. Kvuli zpoplatneni, bezpecnosti a kdo vi cemu, musi clovek zapasit s ruznymi obskurnimi prihlasovacimi systemy. Potom zjisti, ze je za deseti NATy, protoze hotel si nespravuje sit sam, ale outsourcuje to nejake firme, ktera to dela v lepsim pripade pro dalsich deset hotelu retezce, v horsim pripade pro stovky hotelu obecne.  A nakonec prijde pecka v tom, kdyz clovek zjisti, co vsechno je zakazane na firewallu. Uz jsem zazil, ze byly povolene jen porty 80/443.

V tomto smeru jsou mnohem pohodovejsi mensi hotely 2 a 3***, kde to absolutne neresi a maji heslo na wifi, ktere meni jednou za mesic.

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #22 kdy: 28. 05. 2021, 08:56:08 »
kdybys netrval na dojezdu autem tak doporucim Kanary - je to v oceanu, ale porad tech par vyhod co ma EUSSR. Kopce i more, teplo ale ne nutne vedro... Pro digitalni nomady kteri neresi cenu (ti jsou na ostruvcich nekde v JV asii) idealka.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #23 kdy: 28. 05. 2021, 09:59:42 »
zrovna na kanary si pamatuju, jak jsem z pomerne luxusniho hotelu kazdej den chodil do 5km dalekoho cybercafe

kdybys netrval na dojezdu autem tak doporucim Kanary - je to v oceanu, ale porad tech par vyhod co ma EUSSR. Kopce i more, teplo ale ne nutne vedro... Pro digitalni nomady kteri neresi cenu (ti jsou na ostruvcich nekde v JV asii) idealka.

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #24 kdy: 28. 05. 2021, 23:21:25 »
Tell me more. Kdyz rikas posilovna, v tom  Lake Hill Resort & Spa, tak co se tim mysli?
rada rotopedu a petikilovky nebo je tam neco pro dospele chlapy jako obourucka 100kg?

Myslím že rotoped, běžecký pás + sada činek a nějaké lavice. Prostě na udržení kondice a pohodu. Posilovna je maličkatá, tak pro 2-3 lidi, víc lidí tam najednou stejně není.

Mě se na tom resortu líbila hlavně venkovní vířivka s výhledem na jezero, a pak taky pokoje, strava atd. Pár nocí se dá o dost výhodněji občas sehnat na Slevomatu + si na recepci připlatit na výhled na jezero z pokoje, což stálo tuším 25 eur na noc.

Je to opravdu ale resort, takže prostě ta představa je nevypadnout z areálu a pročistit si mysl, na to je to ideál. U turistiky je ve výsledku nakonec jedno jestli jste na mizerném penzionu, na to by tohodle hotelu byla i škoda platit 3k za noc abych tam jen přespal...

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #25 kdy: 15. 12. 2021, 22:57:17 »
Akce probehla, libilo se, budu opakovat. Pronajate misto - polosamota v oblasti byvale Jugoslavie, booking pres AirBnb. Doporucuju si pred bookingem rict o slevu, po prefiltrovani nabidek jsem vybiral ze trech favoritu, vzal jsem to, kde mi hostitel vysel nejvice vstrict. Pronajem na cca mesic a pul. Internet 10Mbit, dostatecne na Netflx a 2 paralelni online meetingy, stabilni. Dosah site k bazenu jsem resil pomoci ASUS ZenWiFi AX XT8. Byl to jedinecny zazitek 8)