Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů

Ahoj, chci si na cca 4-6 tydnu pronajmout chatu / chalupu v Evrope, s hezkou prirodou okolo na obcasne vylety. Dojezd max 24h autem z Prahy, dobre internetove pripojeni podminka nutna, vetsinu casu budu pracovat. Zacatek pronajmu v prvni polovine zari.

Koukal jsem na airbnb a zaujalo mne Slovinsko, Chorvatsko a Slovensko, ale nebranim se jinym destinacim.

Momentalne napriklad resim a) jak ubytovani vyhledat (airbnb?) b) jak mit jistotu kvalitniho internetu (na airbnb maji moznost filtrovat jenom vysledky s internetem, ale uz se neda zjistit kvalita).

Podniknul jste nekdo neco takoveho? Pokud ano, rad si prectu zkusenosti a rady 8)
« Poslední změna: 21. 05. 2021, 17:48:57 od Petr Krčmář »


Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #1 kdy: 25. 05. 2021, 20:13:11 »
Tohle je obecně problém, pokud by ti stačili čechy, tak Robert Vlach nabízí chalupu pro nomády http://www.retreat.cz/

Obecně internet je nejlepší ve 4 hvězdičkových business hotelech, často to znamená, že z nějakého menšího města do přírody dojíždíš, což tak stejně většinou je.

Pokud budeš většinu dne pracovat, doporučoval bych spíše resort než chalupu, hlavně z hlediska časové efektivity. já miluji Lake Hill Resort & Spa v Polsku, hlavně pokoj s výhledem na jezero, na práci ideál, je o tebe kompletně postaráno, hlavně je tam skvělé wellness, sauna, vířivka, posilka, prostě vše při ruce.

Jinak na AirBnb si můžeš třeba zarezervovat první zkušební týden, a za tím další 3 týdny, a když budeš nespokojený, tak zrušíš tu rezervaci na navazující termín, pokud je to Flexi dá se to tuším rušit 1 den předem.

PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #2 kdy: 25. 05. 2021, 20:32:32 »
Konektivita by tě možná nemusela trápit.
Internet od Muska se už dá půjčit.

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #3 kdy: 25. 05. 2021, 21:51:31 »
Dikes za info.

Do Cech momentalne nechci, ale ten tip na Vlacha muze nekdy prijit vhod.

Resort v Polsku nevypada spatne na par dni, ale na delsi pobyt se mi to zda drahe (ukazuje mi to 4.5k za noc) ale hlavne je to hotel a tam hrozi caste interakce s dalsim osazenstvem. Nejsem asocial, ale chci si doprat par tydnu (skoro) bez lidi.

S tim AirBnb 1:3 je to prakticky napad, priste to takto zkusim udelat. Stravil jsem vikend selekci AirBnb lokaci a nakonec jsem booknul (polo) samotu v Chorvatsku. Pripojeni jsem resil s majitelem, melo by byt odzkousene od predchozich nomadu. Tak snad nebudu muset delat kseft Elonovi 8)

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #4 kdy: 26. 05. 2021, 00:57:52 »
Tell me more. Kdyz rikas posilovna, v tom  Lake Hill Resort & Spa, tak co se tim mysli?
rada rotopedu a petikilovky nebo je tam neco pro dospele chlapy jako obourucka 100kg?

Tohle je obecně problém, pokud by ti stačili čechy, tak Robert Vlach nabízí chalupu pro nomády http://www.retreat.cz/

Obecně internet je nejlepší ve 4 hvězdičkových business hotelech, často to znamená, že z nějakého menšího města do přírody dojíždíš, což tak stejně většinou je.

Pokud budeš většinu dne pracovat, doporučoval bych spíše resort než chalupu, hlavně z hlediska časové efektivity. já miluji Lake Hill Resort & Spa v Polsku, hlavně pokoj s výhledem na jezero, na práci ideál, je o tebe kompletně postaráno, hlavně je tam skvělé wellness, sauna, vířivka, posilka, prostě vše při ruce.

Jinak na AirBnb si můžeš třeba zarezervovat první zkušební týden, a za tím další 3 týdny, a když budeš nespokojený, tak zrušíš tu rezervaci na navazující termín, pokud je to Flexi dá se to tuším rušit 1 den předem.


Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #5 kdy: 26. 05. 2021, 00:58:51 »
kde konkretne?
Konektivita by tě možná nemusela trápit.
Internet od Muska se už dá půjčit.

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #6 kdy: 26. 05. 2021, 07:49:25 »
Tell me more. Kdyz rikas posilovna, v tom  Lake Hill Resort & Spa, tak co se tim mysli?
rada rotopedu a petikilovky nebo je tam neco pro dospele chlapy jako obourucka 100kg?



co je na 100kg velký čince chlapskýho?:-) tak možná pro podviživenýho nerda, s tím dřepuju i já a na mrtvole víc:-) (a to sem podviživenej rachetik)

:-)

PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #7 kdy: 26. 05. 2021, 07:52:15 »

No na stránkách projektu přece:
https://www.starlink.com/

Starlink is available to a limited number of users per coverage area at this time. Orders will be fulfilled on a first-come, first-served basis.

Ale do ČR neposílali, musíš si pořídit Německou adresu (https://www.mailboxde.cz/)...

Tady o tom píče kluk blog: https://www.zweitag.de/en/blog/liveblog-spacex-starlink-in-germany/
A tady taky něco: https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/starlink-gigaberlin

Moc oficiálního toho není, ale řekněme, že znám někoho, kdo to má.
Jen ty rychlosti...no...jestli máš připojení do netu optikou 1Gbps/1Gbps tak budeš hodně zklamaný.
Úplně přenosné to taky není, než to nastavíš, zabere to prý pár desítek minut, u LTE modemu zapneš a do pár minut jedeš.

EDIT: Možná jsem to blbě pochopil a zajímalo tě JEN půjčení. Oni to půjčují (nebo alespoň půjčovali), ale mají na to formulář a musíš vyplnit GPS souřadnice míst, odkud budeš zkoušet připojení a pošlou ti seznam testů, které máš spustit. (Mají na to nějaký program.) Je možné, že už jsou dál a s půjčováním přestali, třeba mají dotestováno. Každopádně, můžeš to objednat pro kamaráda s horskou chatou, který bude rád, že tam má konečně slušný internet a dočasně to užívat.
« Poslední změna: 26. 05. 2021, 07:58:57 od PanVP »

alex6bbc

  • *****
  • 1 544
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #8 kdy: 26. 05. 2021, 09:03:27 »
ja jsem uvazoval, ze kdyz budu mimo rychle pripojeni, treba jen na mobilnim pripojeni,
tak ze bych si nechal druhy vykonnejsi pocitac pusteny v kanclu, ve firemni siti.
a datove/sitove narocne veci bys delal pomoci vzdalene plochy na tom pracovnim kompu.
na chate na notebooku bys treba debugoval, zkousel, ale buildy atd. by spoustel na vzdalenem kompu v praci.

PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #9 kdy: 26. 05. 2021, 09:37:23 »
buildy atd. by spoustel na vzdalenem kompu v praci

To má výhody i nevýhody.
Když budeš bez konektivity (třeba kvůli počasí), neuděláš ani prdlačku.
Kámoš takhle pracoval minulý podzim a data si jezdil rovnat za kopec, kde se už připojil.


Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #10 kdy: 26. 05. 2021, 09:39:27 »
to jsem se jen snazil byt hodnej a nikoho nedeprimovat.

ostatne jsem nerekl, jak ji pouzivat. ja bych rekl, ze treba na biceps je to OK :-)

a 100 kilova cinka v hotelu je maly zazrak. 99% jsou to vzdy tri rotopedy a petikilovky

Tell me more. Kdyz rikas posilovna, v tom  Lake Hill Resort & Spa, tak co se tim mysli?
rada rotopedu a petikilovky nebo je tam neco pro dospele chlapy jako obourucka 100kg?



co je na 100kg velký čince chlapskýho?:-) tak možná pro podviživenýho nerda, s tím dřepuju i já a na mrtvole víc:-) (a to sem podviživenej rachetik)

:-)

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #11 kdy: 26. 05. 2021, 09:47:23 »
jo, zapujceni protoze "prace na par tydnu"

muj zaver je, ze bohuzel to neni realne ziskatelne reseni (v tomhle okamziku).


No na stránkách projektu přece:
https://www.starlink.com/

Starlink is available to a limited number of users per coverage area at this time. Orders will be fulfilled on a first-come, first-served basis.

Ale do ČR neposílali, musíš si pořídit Německou adresu (https://www.mailboxde.cz/)...

Tady o tom píče kluk blog: https://www.zweitag.de/en/blog/liveblog-spacex-starlink-in-germany/
A tady taky něco: https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/starlink-gigaberlin

Moc oficiálního toho není, ale řekněme, že znám někoho, kdo to má.
Jen ty rychlosti...no...jestli máš připojení do netu optikou 1Gbps/1Gbps tak budeš hodně zklamaný.
Úplně přenosné to taky není, než to nastavíš, zabere to prý pár desítek minut, u LTE modemu zapneš a do pár minut jedeš.

EDIT: Možná jsem to blbě pochopil a zajímalo tě JEN půjčení. Oni to půjčují (nebo alespoň půjčovali), ale mají na to formulář a musíš vyplnit GPS souřadnice míst, odkud budeš zkoušet připojení a pošlou ti seznam testů, které máš spustit. (Mají na to nějaký program.) Je možné, že už jsou dál a s půjčováním přestali, třeba mají dotestováno. Každopádně, můžeš to objednat pro kamaráda s horskou chatou, který bude rád, že tam má konečně slušný internet a dočasně to užívat.

PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #12 kdy: 26. 05. 2021, 10:22:20 »
jo, zapujceni protoze "prace na par tydnu"

Zapůjčení je o poznání složitější, to ano. Nejlépe to pak na někoho převést.

Ale kdyby ses chtěl natrvalo usadit na horské boudě / na salaši, už bys mohl.
Síť mu běží a lidí, co platí paušál, pořád přibývá, stejně jako počet těch boxíků tam nahoře.
A dokonce si na tom i zahraješ, základní ping je spíš ke 40ti, ale má se to na začátku příštího roku zlepšit na 15-25.
Konektivita je to sice dražší, ale oproti Praze máš nižší životní náklady.
(Pokud nemusíš pro jídlo jezdit hodinu tam a zpátky.)

Edit: A mimochodem, s našimi platy platy ta dvojka není vůbec znát. Kdyby člověk jezdil třeba 3-4x ročně někam na měsíc do přírody, může to využívat po zbytek roku třeba na nějaké vedlejší použití.
« Poslední změna: 26. 05. 2021, 10:26:45 od PanVP »

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #13 kdy: 26. 05. 2021, 13:27:51 »
Na moc velky cestovani to nebude.

https://www.starlink.com/faq

Citace
...Your Starlink is assigned to a single cell. If you move your Starlink outside of its assigned cell, a satellite will not be scheduled to serve your Starlink and you will not receive internet ...

EDIT:
Cetl jsem si tu recenzi co tu byla postnuta a ten Nemec pise ze meli minutove vypadky nekolikrat za hodinu. Asi zatim lepsi pockat az jim toho bude litat vic.

Citace
...There are occasional disconnections (sometimes once per hour for 1-3 minutes), which make some tasks like video calls impossible. However, this should be caused by the current satellite constellation and should improve in the future...
« Poslední změna: 26. 05. 2021, 13:37:13 od acerimmer »

PanVP

Re:Zahraniční lokalita pro práci na dálku na par týdnů
« Odpověď #14 kdy: 26. 05. 2021, 13:52:30 »

Četl a občasné výpadky (cca minutové) tam skutečně jsou.
Prý to může být způsobené chybějícími satelity (síť ještě není zcela hotová) a nebo vybavením, které se taky ještě ladí - pořád to je myslím předběžný přístup. Víc to nechtěli řešit se slovy "situace by se měla zlepšit už teď v létě". Nejspíš budou nahoru posílat další velké várky ptáčků. (Ale je to víc než měsíc zpátky. Jaká je situace teď se můžu o víkendu zeptat.)

Nehledě na to, že mně se tedy LTE ve městě taky odpojuje a někdy nepomůže nic jiného, než restart modemu.

Na druhou stranu, až to bude hotové, až na tom budou viset tisíce lidí, tak kdo ví, jestli nebudou padat rychlosti.