Nefunguje myš ani klávesnice v BIOSu

Nefunguje myš ani klávesnice v BIOSu
« kdy: 05. 05. 2021, 18:23:03 »
Mám takový začarovaný-kruh problém na počítači Intel NUC 6i7. Totiž po zapnutí počítače mi nefunguje USB klávesnice ani USB myš, zkoušel jsem jich víc, z různých portů/hubů. To znamená, že se nedostanu do bootovacího menu (grub) a to je problém, nemohu nabootovat do jiného OS na tomto PC.

Prý jde o nějaký problém určitého nastavení USB Legacy nebo Fast Boot.  https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005847/intel-nuc.html

Štěstí aspoň je, že automatický defaultně grub bootuje do Windows 10, kde si mohu dát Obnovení systému-Restart-Upřesnit-Bootovat do nastavení Firmwaru. Tím se ale dostanu do Intel Visual BIOSu, ale mohu na něj maximálně tak koukat.

Zkoušel jsem cold start( po vypnutí  se zdrojem PSU i po odpojení PSU), z hibernace, z restartu, odpojit-zapojit klávesnici , hlídal jsem další USB zařízení a prostě se mi nepodařilo klávesnici, myš
(která by tak uměla nastavit BIOS) zprovoznit.

Nevím jak se to mohlo stát, PC používám zřídka, k internetu není připojený. Je možné že jsem právě v BIOSu zaškrtl nějakou tu volbu Legacy USB nebo něco takového, ale už je to dlouho, co nebyl zapnutý a co si vzpomínám, že jsem něco nastavoval.

Mám tedy prosbu, jak z tohoto začarovaného problému ven. Jaké jsou možnosti?
« Poslední změna: 05. 05. 2021, 18:51:12 od Petr Krčmář »


Re:Nefunguje myš ani klávesnice v BIOSu
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2021, 20:42:18 »
Jednou jsem takový PC zažil a řešením byla klávesnice do PS/2. Zafungovalo to, takže jsem dál nepátral. Sice to k řešení nepomůže, ale aspoň se dá takto dostat do BIOSu.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje myš ani klávesnice v BIOSu
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2021, 20:55:01 »
CMOS reset to snad umi ne? Nebo vybrat baterku na den :)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje myš ani klávesnice v BIOSu
« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2021, 22:02:15 »
[...] Prý jde o nějaký problém určitého nastavení USB Legacy nebo Fast Boot.  https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005847/intel-nuc.html
[...]Je možné že jsem právě v BIOSu zaškrtl nějakou tu volbu Legacy USB nebo něco takového[...]
na tvem odkazu vidim jak vypnout FastBoot, to si zkousel?

o Legacy USB tam nic nevidim, tady: https://www.manualslib.com/manual/1628905/Intel-Nuc8i5inh.html?page=53
pisou ze vychozi je to zapnute, zaroven pisou ze je to potreba zapnute pro "vlezeni do a nastaveni BIOSu" a take pisou, ze mas zkontrolovat nastaveni BIOSu jestli je to zapnute kdyz chces instalovat system z USB => nejak mi unika jak by to mohlo byt potreba pro nastaveni BIOSu a zaroven bys pri vypnutem mohl zkontrolovat jestli je to zapnute :-D

nicmene pokud opravdu LegacyUSB ten NUC potrebuje pro nastaveni BIOSu, tak jak psal RDa jedine CMOS reset, predpokladam ze je to ten zlutej jumper v rohu, ten mas vyndat(zapamauj si jak je zapojen, pokud jsou tam 3 piny)  pri odpojenem napajeni z NUC, pak zapojit napajeni a zapnout, zobrazi se "Config menu" kde vyberes: [2] Clear BIOS User and Supervisor Passwords., pak NUC vypnes, odpojis napajeni, vratis jumper zpet, zapojis napajeni zapnes a zkus vlest do BIOSu...viz