Podezřele levné EEC DDR3 paměti - kompatibilita

Re:Podezřele levné EEC DDR3 paměti - kompatibilita
« Odpověď #15 kdy: 15. 04. 2021, 17:47:25 »
Přes Aukro, Bazoš nebo ALiexpress.
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210415053842&SearchText=DDR3+Ecc+registered
Že mají tolik různých EEC DDR3 použitých na aliexpresu  za zlomek běžné ceny by mne nenapadlo.
Jaký je rozdíl mezi pamětmi pro server a pro desktop? Protože u těch pamětí vždy píší, že jsou jen pro server a nikoli pro desktop.
To tam potom jako jdou zasunout ale nefungují?  Tedy existují EEC pro desktop, které nefungují na serveru?


Re:Podezřele levné EEC DDR3 paměti - kompatibilita
« Odpověď #16 kdy: 15. 04. 2021, 17:50:24 »
Stávající paměti jsou Registered, ale nové co jste koupil nejsou. To spolu nepojede. Proč nejedou i samostatně je otázka. 1600 MHz paměti ta deska zdá se nepodporuje, může v tom pomoct nový BIOS, ale pokud paměti nutí 1600 MHz a nemají v EEPROM možnost jet na nižší frekvenci, tak to nepojede. Další věc je, že serverové desky/BIOSy jsou na paměti vybíravější. Zažil jsem případy, kdy paměť měla schopnost je na vyšší frekvenci (uměla i nižší), ale serveru se to nelíbilo. Když se přepsala v EEPROM informace, že jede jen na těch nižších, fungovalo to. Ale to je spíš na takové pokusy, co se dá udělat než to dělat běžně. Nejspíš u těch nových nesedí organizace paměti (ranking, single vs double side ap.).
Kupte registrované DDR3 1333 MHz a nejspíš bez potíží pojedou.
Díky to zní rozumě. A protože mámě těch serverů čtyři, mohu paměti přeskládat a dokoupit třeba jen do jednoho. A jeden odstavit jako náhradníka.

Re:Podezřele levné EEC DDR3 paměti - kompatibilita
« Odpověď #17 kdy: 05. 05. 2021, 20:03:35 »
Zdravím, nejsem si zcela jistý, že tudy cesta povede.
Zkušenosti se servery snad nějaké mám, i když v zásadě jsem se vždy držel doporučení. Nebyl jsem výzkumník, ale stále jsem přesvědčen, že "bežné" něco let staré servery s CPU E5-2xxx vyžadují RDIMM.
UDIMM jsou dosti exoti, běžně bývají naopak drahé a pasují jen do tzv. "serverů"  s CPU E3-12xx.