instalace urciteho seznamu balicku pro Centos

backup

instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« kdy: 21. 06. 2011, 14:48:17 »
pametnici si to mozna vzpomenou, kdysi bylo mozno u SuSE (5.0-6.3 a nebo i u jinych distribuci) misto manuelniho vyberu balicku k instalaci vlozit disketu, kde byl ten seznam.

Po letech se snazim nyni nainstalovat Centos a hledam takovou moznost. Zatim jsem to nenalezl. Nevi nekdo, zda to vubec jde a kde bych mel eventuelne hledat.

Dik


-

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #1 kdy: 21. 06. 2011, 15:27:40 »
co tak napriklad
yum install $(cat subor)
v subor je zoznam balickov oddelenych medzerov.
ak by bol kazdy balicek na novom riadku, mohlo by to byt napr:
yum install $(cat subor | tr "\n" " ")

backup

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #2 kdy: 21. 06. 2011, 18:17:36 »
... yum install ...

jiste, to je dobry trik, jestlize chci doinstalovat nejake balicky. Ja jsem spise myslel, jestli existuje ta moznost predhodit ten seznam instalatoru - jak to driv byvalo mozne.

Ten duvod je, ze musim nechat udelat instalaci na dalku osobu, ktera se v tom tolik nevyzna a zejmena ten vyber balicku takovym lidem nic nerika. Ale mozna existuje nejaka jina moznost?

andrej

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #3 kdy: 21. 06. 2011, 21:57:41 »
pozri si http://docs.redhat.com/docs/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/5/html/Installation_Guide/ch-kickstart2.html - pomocou kickstartu sa daju specifikovat v podstate vsetky atributy instalacie a nastavenia systemu. beziaci kickstart ma v urcitom case k dispozicii aj siet a pripojene instalovane diskove oddiely v read write mode.

backup

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #4 kdy: 21. 06. 2011, 23:49:04 »
to: andrej

mnohe diky, to je to co jsem hledal


Sleep_Walker

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #5 kdy: 22. 06. 2011, 00:14:43 »
tahle moznost je v SUSE i ted (ale nemohu rict, zda stale po celou dobu)

andrej

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #6 kdy: 22. 06. 2011, 01:26:01 »
to: andrej

mnohe diky, to je to co jsem hledal

bitcoin to 1MDVkH8KV5Ho2sYianD1Qtv8i4ENNiXrf7

backup

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #7 kdy: 22. 06. 2011, 13:24:11 »

bitcoin to 1MDVkH8KV5Ho2sYianD1Qtv8i4ENNiXrf7

no kdyz jsem si to ted pozorne prohledl, tak musim rici, ze tak prinosne to zase neni ...

Mordae

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #8 kdy: 22. 06. 2011, 14:01:05 »
no kdyz jsem si to ted pozorne prohledl, tak musim rici, ze tak prinosne to zase neni ...

Nainstaluj si system do virtualky s vybranymi balicky, do /root/ se Ti ulozi vygenerovany odpovidajici kickstart, ten oces o veci, ktere neplati, pripadne pouprav a pak ho pomoci ks= parametru predhod instalatoru.

backup

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #9 kdy: 22. 06. 2011, 14:33:24 »

Nainstaluj si system do virtualky s vybranymi balicky, do /root/ se Ti ulozi vygenerovany odpovidajici kickstart, ten oces o veci, ktere neplati, pripadne pouprav a pak ho pomoci ks= parametru predhod instalatoru.

dik, ted sem se konecne dozvedel, k cemu ten soubor 'anaconda-ks.cfg' je dobry. I ten install.log s tim prehledem balicku neni k zahozeni.
Otazka: jak to predhodim tomu instalatoru - usb-stick? , instalator se mi nejak sam zepta?

backup

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #10 kdy: 22. 06. 2011, 14:37:25 »
jeste dodatek: tedy ja jsem to pochopil tak, ze kdyz instaluji v textovem modu, tak napisi

linux text ks=halabala.cfg

je to tak OK?

Mordae

Re: instalace urciteho seznamu balicku pro Centos
« Odpověď #11 kdy: 22. 06. 2011, 19:52:29 »
Je jedno jestli v textovem nebo grafickem. Nejsem si jisty, ale nekdo Te tu odkazoval do dokumentace, tam najdes jake jsou presne parametry anacondy a odkud zvlada kickstart nacist.

http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/15/html/Installation_Guide/sn-automating-installation.html