Nahrávání hovorů na Androidu

Nahrávání hovorů na Androidu
« kdy: 25. 04. 2021, 19:02:49 »
Odporoučel se mi starý smartphone (Asus Zenfonone 3) a tak v těchto dnech hledám nějakou náhradu. Problém je v tom, že jsem byl hojně zvyklý používat nahrávání hovorů, což je prý v současné době u novějších Androidů problém, jelikož je prý tato funkcionalita sabotována a to i přes používání externích aplikací. Nemáte tip na nějaký současný low-end smartphone, kde je ještě nahrávání hovorů možné? Nechci si ale kupovat nějaký starý model s androidem < 10...

Jak nahrávání hovorů řešíte vy?


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2021, 19:36:58 »
Jedu porad na Samsung Note4 a tam funguje nahravani.
Jestli vyrobce sabotuje funkce.. tak ja sabotuji nakup nove techniky - easy - at si trhnou.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #2 kdy: 25. 04. 2021, 20:01:58 »
Kolem Xiaomi je česká komunita, která překládá i čínské týdenní ROMky a v těch nahrávání funguje.

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #3 kdy: 25. 04. 2021, 21:36:53 »
Nejlepší je nahrávat na úrovni operátora, klidně i virtuálního (Odorik, Daktela apod.).

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #4 kdy: 25. 04. 2021, 21:56:24 »
lineage (neni nutny) + magisk (nebo jinej root) + (magisk)
 axet recorder plugin + axet recorder client (f droid)

samo si pak musis poresit safety net kvuli bankam co si myslej ze maj pravo rozhodovat o tvym telefonu, neni to tezky uz jsem to tu psal jinde na foru, nepostuju tolik tak to snadno vyfiltrujes

pripadne si muzes zkompilovat android s podporou.

je to takhle trhly kvuli zemim, kde si legalne nesmis nahravat svoje hovory (ja vim wtf), takze to vyvojari radsi zakazou nez mit potize.

obcas se me ptaj jablecny kolegove, driv neco bylo ted nevim - vi nekdo?


Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2021, 07:10:03 »
Telefony Xiaomi nebo Poco s custom ROM miuios.cz https://www.miuios.cz umí nahrávat hovory. To vše bez rootu.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2021, 08:17:25 »
Telefony Xiaomi nebo Poco s custom ROM miuios.cz https://www.miuios.cz umí nahrávat hovory. To vše bez rootu.

Do MiUI bych se nepouštěl. Hrozivý systém.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2021, 09:07:50 »
Pokud  máte neomezené volání, lze nahrání docílit tak, že uděláte konferenci s nahrávacím pevným číslem. To je možné pořídit za jednorázový poplatek 20 Kč např. u Odorik.cz.
Kdyby na to bylo nějaká šikovná apka, zjevně by se tak mohlo dít i automatcky. Svolávání konferencí zjevně nijak blokováno ze strany google není, tedy mělo by jít možné najít nebo napsat aplikaci co funguje na všech telefonech.  To by mohlo být zajímavé především pro organizace, které chtějí nahrávat hovory svých zaměstnanců v pracovní době, třeba proto, že to vyžaduje zákon. Výhoda by byla též, že hovory by se tak ukládaly centrálně a ne na jednotlivých telefonech.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2021, 11:14:52 »
Nahrávání se mi podařilo zapnout u galaxy s10 pomocí aplikace samkey. Root telefonu nebyl potřeba.
Dělá se to tak, že se změní CSC kód na zemi, která nahrávání podporuje. Na telefonu to nijak nejde poznat. Funguje i google pay.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #9 kdy: 26. 04. 2021, 11:48:36 »
Pokud  máte neomezené volání, lze nahrání docílit tak, že uděláte konferenci s nahrávacím pevným číslem. To je možné pořídit za jednorázový poplatek 20 Kč např. u Odorik.cz.
Kdyby na to bylo nějaká šikovná apka, zjevně by se tak mohlo dít i automatcky. Svolávání konferencí zjevně nijak blokováno ze strany google není, tedy mělo by jít možné najít nebo napsat aplikaci co funguje na všech telefonech.  To by mohlo být zajímavé především pro organizace, které chtějí nahrávat hovory svých zaměstnanců v pracovní době, třeba proto, že to vyžaduje zákon. Výhoda by byla též, že hovory by se tak ukládaly centrálně a ne na jednotlivých telefonech.

Tohle je supr napad, protoze ta cerna skrinka ani pak nemusi byt pripojena do internetu - jediny co bude delat je zaznam audia. Takze by to bylo i bezpecny a pristup jedine osobne. Az by tam tedy vlez Ethan Hunt povesen na lane z vetraci sachty :P

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #10 kdy: 28. 04. 2021, 20:55:44 »
na lineage os 17(10) a 18(11) mi to jde nativni funkci pri hovoru... Blbe je ze se.to musi vzdy zapnout nahravani daneho hovoru, nefunguje to automaticky. Taky jsem zaznamenal u nekterych hovoru ze muj hlas je hodne tichy.
Nezkousel jsem jinou aplikaci.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #11 kdy: 14. 05. 2021, 09:28:41 »
Používám placenou verzi Boldbeast recorder, na Nokia 8 bez rootu. Vše spolehlivé, automatické, obě strany jsou dobře slyšet. Dá se zaplatit přes paypal.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #12 kdy: 14. 05. 2021, 09:48:50 »
Prosim vzdy uvadej verzi Androidu.
U tehle funkce zasadni informace.


Používám placenou verzi Boldbeast recorder, na Nokia 8 bez rootu. Vše spolehlivé, automatické, obě strany jsou dobře slyšet. Dá se zaplatit přes paypal.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #13 kdy: 14. 05. 2021, 11:27:24 »
Mám nový RealMe púvodně s Android 10, a těd jsem přešel na Android 11. (bez rootu, samozřejmě bez dat od operatoru)
Používám Call Recorder 6.17.1 (free verze) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder&hl=cs&gl=US

Poté co jsem provedl povolení pro danou aplikaci v usnadnění přístupu, tak nahrávání pro příchozí/odchozí hovory funguje.
*akorát aplikace nezobrazi cislo nebo kontakt ke kteremu patri dany zvukovy zaznam. Ale datum/cas videt jde.

Re:Nahrávání hovorů na Androidu
« Odpověď #14 kdy: 14. 05. 2021, 11:29:24 »
Jinak vzdy kdy mi nekdo zavola a zacne "Dobry den vramci zkvalitnovani nasich sluzeb si tento hovor nahravame ..."
odpovid: "to je vporadku ja taky".

Nevim jestli je to tim ale pak to jde docela rychle.