Práce v Praze v bance jako IT freelancer

PanVP

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #30 kdy: 20. 04. 2021, 00:16:09 »

Haháá...znám vozíčkáře, kteří cestují víc než já  ;D Jeden dělá atletiku a natrhl by nám zadek oběma.

Ale ano, samozřejmě, ne každý je na cestování - což neznamená, že od toho budu lidi odrazovat.
Ať si každý najde životní styl, který mu vyhovuje, ale ať si to zkusí.

Ať si zkusí pracovat týden od moře.
Ať si zkusí projet na kole kus Francie.

Nemusí hned pracovat z deštného pralesa jako jeden z kámošů.
"Cus, kde jsi?"
"V pralese...sedím na takovém kmenu..."
"Aha, máš dovolenou?"
"Ne pracuju..."

Na nejaky bezcilny bloncani nekde je (podle me) zivot prilis kratkej.
V pořádku, ale nejspíš jsi to cestování zkusil ne?
"Ubíjet čas bezúčelně a naprosto, naprosto neprakticky."

Možná bys přišel na to, že si tím cestováním dokážeš úžasně vyčistit hlavu a pak máš mnohem vyšší výkonnost.
A neříkám, že ti to bude sedět, jen že část lidí to tak má.


Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #31 kdy: 20. 04. 2021, 00:22:15 »
Ale ano, samozřejmě, ne každý je na cestování - což neznamená, že od toho budu lidi odrazovat.
To po tobe nikdo nechce.

Ať si zkusí pracovat týden od moře.
Ať si zkusí projet na kole kus Francie.
Kdyz bude delat tohle, logicky to znamena, ze nebude delat neco jinyho. Napriklad se nenauci sanskrt. Proc mu nedoporucujes "At si zkusi naucit se zaklady sanskrtu"? Uvedomujes si, ze na svete se da delat miliarda veci a cestovani je JEDNA z nich?

"Cus, kde jsi?"
"V pralese...sedím na takovém kmenu..."
"Aha, máš dovolenou?"
"Ne pracuju..."
A co jako? Mne to treba absolutne nezajima. A tenhle fetis fakt nechapu. Nikomu ho neberu, ale nechapu, proc kdyz nekdo ma rad cestovani, tak to musi furt vsem cpat. Treba u lidi, kteri maji radi operu, jsem nic takovyho nikdy nevidel, delaji to jenom "cestovatele". Jo, jeste mozna sportovci, ale tam mi to dava o neco vetsi smysl.

A neříkám, že ti to bude sedět, jen že část lidí to tak má.
Ne, ty rikas, ze kdo necestuje, tak se trepe doma na gauci s tlacenkou. Pokud uz jsi pochopil, ze treba muze delat i jine veci, z nichz nektere jsou pro nej treba daleko cennejsi nez sedet na klade na druhe strane planety, tak super, mise splnena.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #32 kdy: 20. 04. 2021, 00:23:39 »
Myslím si, že většinou to je jen závist / pohodlnost / lenost / neschopnost a většinou i nějaké další takové negativní vlastnosti.
Nejspíš, ale to je jejich problém, ne? Nejlepší je tohle prostě ignorovat ;)

PanVP

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #33 kdy: 20. 04. 2021, 00:26:02 »
Nejspíš, ale to je jejich problém, ne? Nejlepší je tohle prostě ignorovat ;)

Snad jsem na kříž nikoho nepřibíjel ne?  ::)
Pokud ano, tak by mě to i mrzelo...kecám, nemám emoce  ;D

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #34 kdy: 20. 04. 2021, 00:30:42 »
Ať si zkusí pracovat týden od moře.
Nebo několik let. Řeknu ti, už mě to nebaví, furt jen vítr a vlhkost, v zimě není sníh, v létě jsou pláže přeplněné... Nicméně ten deštný prales bude asi ještě horší, ale to moc neznám, jen pár dnů z Kolumbie.


Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #35 kdy: 20. 04. 2021, 00:30:51 »
Nejspíš
Ale kulovy. Cestovani je jedna z nejjednodussich veci, co se dneska da delat. Dyt je to skoro zadarmo a dela to kazdej druhej teenager jenom proto, aby mel na Instaci "cool" fotky. Zvlast pokud nemas decka, koupis si letenku za smesnejch par tisic, do batuzku si das jedny trenky a jedny ponozky a za hodku muzes sedet v letadle. Proc by nutne duvodem, proc to nekdo nedela, byla lenost? Z lenosti muze clovek treba necvicit nebo nejist zdrave. protoze to je fakt narocny, chce to vuli a disciplinu. Ale necestovat?! Come on...

Takova ta zapsklost "nejsem na cizaky zvedavej" je spis problem lidi, kteri vetsinu zivota prozili za ostatnym dratem. Neumi jazyky, sveta se boji, maji radi smradek, ale teploucko. Ale ti za to nemuzou, tezko jim to zazlivat.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #36 kdy: 20. 04. 2021, 00:39:35 »
Nejspíš, ale to je jejich problém, ne? Nejlepší je tohle prostě ignorovat ;)
Snad jsem na kříž nikoho nepřibíjel ne?  ::)
Ne, jen tak konstatuju. Prostě žít a nechat žít. Zrovna to cestování člověku hodně dává (ne samo cestování, ale poznávání jiného prostředí a jiných lidí), proto ty různé Erasmy atd., ovšem stejně sympatické je třeba cestování kvůli horolezectví nebo surfování nebo třeba studiu jazyků a kultur. Každý to má jinak, někdo se spokojí s tím, že jen - slovy klasika - chlastá pivo, žere ovar... :)

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #37 kdy: 20. 04. 2021, 00:47:40 »
proto ty různé Erasmy atd.
Erasmus je ale uplne jiny pribeh nez cestovani pro zabavu nebo cool fotky na Fejsbuku.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #38 kdy: 20. 04. 2021, 00:48:49 »
Cestovat, dokud to jde
BTW na tohle jsou "mistři" doktorandi, během studia každý "nasbíral" konference na Bali, Havaji, LA, Floridě, Japonsku apod. Nebylo to sice první třídou (to mohl jen vedoucí katedry), ale letenka, většinou hodně slušný hotel a diety (podle země, typicky okolo €50/den) taky dobrý. Nevím, jak je teď těžké získat výzkumný grant, ale před nějakými 20-25 lety to byla hračka - all inclusive (platy, počítače, konference). Skoro si myslím, že právě kvůli takovémuto rozmazlování si většina doktorandů studium prodlužovala na maximum :)

EDIT: Ale zas stipendium byla bída, nebýt odměn na konci roku (vesměs velkých, protože peníze z grantů se musí utratit a kupodivu většina grantů se během roku moc nečerpala), tak by to nedalo dohromady ani průměrný plat.
« Poslední změna: 20. 04. 2021, 00:53:49 od Idris »

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #39 kdy: 20. 04. 2021, 00:54:52 »
BTW na tohle jsou "mistři" doktorandi, během studia každý "nasbíral" konference na Bali, Havaji, LA, Floridě, Japonsku apod. Nebylo to sice první třídou (to mohl jen vedoucí katedry), ale letenka, většinou hodně slušný hotel a diety (podle země, typicky okolo €50/den) taky dobrý. Nevím, jak je teď těžké získat výzkumný grant, ale před nějakými 20-25 lety to byla hračka - all inclusive (platy, počítače, konference). Skoro si myslím, že právě kvůli takovémuto rozmazlování si většina doktorandů studium prodlužovala na maximum :)
Ti chytrejsi z nas u toho ani nemuseli resit to otravny doktorandovani :)

Jj, kdykoli slysim, jak je veda strasne podfinancovana, tak si na ty mramorovy hotelovy koupelny vzpomenu :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #40 kdy: 20. 04. 2021, 01:07:22 »
ani nemuseli resit to otravny doktorandovani :)
Znal jsem pár takových lemplů, buď se jen vezli, nebo na to prostě neměli. Ale s tím se počítá...

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #41 kdy: 20. 04. 2021, 01:10:51 »
Znal jsem pár takových lemplů, buď se jen vezli, nebo na to prostě neměli. Ale s tím se počítá...
Proc lemplu? Ten rezim plati pro vsechny zamestance. A zamestnanci vyzkumnych instituci se nedeli na doktorandy a lemply.

tralala5

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #42 kdy: 20. 04. 2021, 10:01:38 »
mna fascinuje ze sa v tejto dobe chce este niekto vratit k 9-to-5 praci niekde v korporate na pichacky ... chlapi, vam to musi dobre *ebat :D

nech tam maju aj zachody zo zlata, banka a korporat NIKDY. A hrat tu ich rat race, to je proste zlata klietka, vzdy to tak bolo a vzdy to tak aj bude, vyskusal som si trojpismenkovy korporat a po case v z toho zacne solidne hrabat, ked sa na to pozeram spatne tak to bolo cele absolutna strata casu, to nie je len o tom ze peniaze a podobne, ale celkovo, ze co robim so svojim zivotom, ja sa uz nikdy do korporatu nevratim a do banky uz duplom,nejaky kravataci a hrat tam tu ich politiku, nech sa strcia, v dnesnej dobe mozem ist "do Provance" :D aj ked som freelancer na ico, nepotrebujem k tomu ziadnu banku, to co je uz toto ...

tralala5

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #43 kdy: 20. 04. 2021, 10:02:37 »
omylom som poslal nieco podruhe ...

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #44 kdy: 20. 04. 2021, 10:07:43 »
Právě, dokud jsou malé, pak už se to komplikuje...
Tzn. naplánovat cca 6 leté okno omezeného pohybu a utlumených ambicí u nepracovních aktivit.

a ženský mě honí.
Proč ne, alespoň jim nevyštěkáš boudu.