Práce v Praze v bance jako IT freelancer

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #15 kdy: 19. 04. 2021, 20:08:00 »
Mě by zajímalo, jaká je práce v bance jako kontraktor z hlediska startu kariéry. Řekněme na pár let. Má to smysl?


PanVP

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #16 kdy: 19. 04. 2021, 20:31:55 »
Mě by zajímalo, jaká je práce v bance jako kontraktor z hlediska startu kariéry. Řekněme na pár let. Má to smysl?

Rozhodně!!!
Navíc, jak člověk dělá pro banku, berou ho seriózně!
Další věc je, že banky raději přijmou někoho, kdo už v bance dělal.
Dostat se do kmenu, chytnout se super projektu, naučit se žít v korporátu a nestat se flákačem.

Časem klidně změnit banku!
Svatý grál programátorů čtyřicátníků je dostat se do ČNB.

Asi bych tam hned šel, kdybych měl tu možnost.

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #17 kdy: 19. 04. 2021, 22:28:56 »
EDIT: Nechci se dotknout nikoho, kdo svůj život prožívá v počítačové hře, hádkami, sexem z povinnosti a válením na gauči. Chápu, že jim jejich levný životní styl vyhovuje.
To je falešné dilema (čti: vědomá nebo nevědomá manipulace). Jsou například lidi, kteří se nacestovali ažaž a jsou rádi, že můžou být na jednom místě, mít stabilní prostředí, který si uspořádají podle svýho vkusu, a věnovat se projektům, který je nejvíc zajímají (ne nutně IT).

Rodina se taky nesmrskává na problém "aby děti něměly lišej". Spíš aby měly stabilní kamarády, stabilní školu a mluvily slušně alespoň jedním jazykem, ne špatně třema...

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #18 kdy: 19. 04. 2021, 22:48:26 »
nojo, ale panVP reagoval na prispevek clovicka, co v zadnym pripade neni unaveny z cestovani.

Je to presne naopak, clovicek rozdaval velesebevedome komentare o hypotecach, dvou domech s bazenem se slanou vodou..
Ale co vidim v jeho prispevcich z 2020,  tak  zrovna dokoncil skolu a "pohovoruje" do prvniho zamestnani, firmy jsou vetsinou shit .
Takze v zivote venku nepracoval, "jeho"domy maji tak maximalne jeho rodice, kde bych ocekaval, ze bydli ve svem pokojiku.

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #19 kdy: 19. 04. 2021, 22:53:33 »
nojo, ale panVP reagoval na prispevek clovicka, co v zadnym pripade neni unaveny z cestovani.
Coz nic nemeni na tom, ze je to manipulace. Nekdo po cestovani touzi, nekdo netouzi, nekomu je to jedno. A vsichni pro to muzou mit dobry duvody, neni to nutne tak, ze kdo nechce cestovat, ten sedi doma u tlacenky a cumi na Ordinaci v ruzove zahrade. (A abych pridal osobni pripodotek: mam dlouhodoby podezreni, ze lidi, kteri tohle rikaji, potrebuji sami sobe dokazat, jak jsou skveli :) )


Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #20 kdy: 19. 04. 2021, 22:58:31 »
Mohli bychom se držet tématu? Myslím si, že diskuze zbytečně zatočila na osobností rysy a preference jednotlivých lidí..

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #21 kdy: 19. 04. 2021, 23:00:16 »
Myslím si, že diskuze zbytečně zatočila na osobností rysy a preference jednotlivých lidí..
Jestli nekde pracovat nebo nepracovat je z vetsi casti o osobnostnich rysech a preferencich :)

Kdyz se me nekdo zepta, jestli je fajn pracovat jako pruvodce v cestovce, asi me taky bude zajimat, jestli ma rad cestovani :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #22 kdy: 19. 04. 2021, 23:23:11 »
Cestovat lze kupodivu i s manželkou a dětmi, dokud jsou malé.
Právě, dokud jsou malé, pak už se to komplikuje...

PanVP

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #23 kdy: 19. 04. 2021, 23:41:05 »
Právě, dokud jsou malé, pak už se to komplikuje...

To je pravda. Ale člověk si musí užít, dokud to jde.
Jak přijdou starosti, závazky, tak má peška.
Mně je něco přes čtyřicet a hrozně mě mrzí, že jsem mezi 20 a 30 dělal šaška v místní firmě, odpoledne jsem pak pařil hry.
Už tenkrát jsem mohl makat pro banku, měl jsem nabídky.
Ti, co to vzali, jsou dnes v mnohem lepší situaci, než jsem byl já.

Teď mě bolí kolena, trápí mě obezita, zlenivěl jsem a ženský mě honí.
Pracuju i o víkendu, protože chci stihnout věci, které jsem ještě nestihl.
Dnes jsem měl dovolenou, ale byl jsem po dvou zákoších, pak běhal okolo údržby domu, pak jel pro známého sehnat procesor, stihnul se s někým pohádat a pak jsem zase makal.

Kluci z korporátu mi posílají fotky z Francie, protože prostě vypadli na týden od rodiny.
Vyrazili na pracovní cestu a víkend si prodloužili o dva dny dovolené.

Já mám sice taky přes kilo, ale naběhám se pro to mnohem víc než oni.
« Poslední změna: 19. 04. 2021, 23:43:31 od PanVP »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #24 kdy: 19. 04. 2021, 23:51:39 »
Právě, dokud jsou malé, pak už se to komplikuje...
To je pravda. Ale člověk si musí užít, dokud to jde.
Ono když už jsou pak děti větší, tak si člověk může užívat s nimi, cestování, kolo, lyže, moře... (podle zájmů a místa pobytu) - pokud teda zrovna neřádí nějaká pandemie a cestování je jen zbožné přání.

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #25 kdy: 19. 04. 2021, 23:52:44 »
Ono když už jsou pak děti větší, tak si člověk může užívat s nimi, cestování, kolo, lyže, moře... (podle zájmů a místa pobytu) - pokud teda zrovna neřádí nějaká pandemie a cestování je jen zbožné přání.
Dokud nejsou jeste o trochu vetsi :)

PanVP

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #26 kdy: 19. 04. 2021, 23:57:06 »
Jsou například lidi, kteří se nacestovali ažaž a jsou rádi, že můžou být na jednom místě

Jasně, ale o to právě jde.
Cestovat, dokud to jde - samozřejmě podle chuti.
Protože pak je to o poznání těžší.

Mně osobně přijdou ubozí lidé, kteří nevytáhli paty z domu, klepou se někde ve svém koutku a komentují životní styl lidí, kteří cestují. Myslím si, že většinou to je jen závist / pohodlnost / lenost / neschopnost a většinou i nějaké další takové negativní vlastnosti.

Argument "já se nacestoval dost" naprosto chápu. Taky chci mít svůj klid.

To neznamená, že bych chtěl někomu mladému říkat "Hlavně seď doma! Taky jsem seděl doma, pařil hry a podívej se, kolik jsem nasbíral titulů z WoWka/LoLka/Fortinite...!!! Ó to se mám..."

PanVP

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #27 kdy: 20. 04. 2021, 00:04:38 »
Dokud nejsou jeste o trochu vetsi :)

To pak můžeš cestovat bez nich  ;D

Pořídíš nějaký prdítko https://www.smoto.cz/inzerce/motocykly/harley-davidson
(Mašina za jednu výplatu - často za roční prémie, pokud jsou ve výši jednoho platu.)

Sedneš na něj a dojedeš třeba do Itálie, kamkoliv, kde je připojení k netu.
Uděláš si svojí práci od sedmi do čtyř a pak jezdíš po výletech.

Když jsou děcka větší, ženský se třeba nikam nechce a je ráda, že má na týden klid.
Nebo si naopak vezme dovolenou a jede s tebou.

Mezi námi, programátor z Prahy s platem dost přes kilo - posílá svojí ženskou do práce jen aby neměla roupy (pokud tedy nedělá karieru, není workoholik nebo velké ambice - což neodsuzuji, každému podle jeho chuti).
https://www.cooljobs.eu/cz/hledat-pozici/1096.html
« Poslední změna: 20. 04. 2021, 00:08:41 od PanVP »

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #28 kdy: 20. 04. 2021, 00:08:25 »
Cestovat, dokud to jde - samozřejmě podle chuti.
Protože pak je to o poznání těžší.

Mně osobně přijdou ubozí lidé, kteří nevytáhli paty z domu, klepou se někde ve svém koutku
Opet manipulace. Kdyz nekdo necestuje, tak z toho nijak neplyne, ze se "klepe někde ve svém koutku". Plyne z toho jenom to, ze cizi zeme neuvidi na vlastni oci. Mozna si o nich neco precte. Nebo se rad diva na kvalitni cestopisy. Nebo odebira National Geografic. Jo, prijde o tu bezprostredni zkusenost. To jo. Ale treba je na voziku. Nebo ma IBD. Nebo mu ta bezprostredni zkusenost za to proste nestoji. Nebo je toho nazoru, ze kdyz bude pres celou zemekouli cestovat kazdej, kdo ma mezi pulkama diru, tak to pro planetu moc dobry nebude. A ani pro ty lokalni komunity, ktere se treba i proti sve vuli staly "oblibenou destinaci". A on se toho p[roste nechce ucastnit.

Kdo ses ty, abys mu planoval zivot a rozhodoval za nej, co je spravny?! Protozes to ty nestihl, musi to za tebe vsichni ostatni mladsi dohanet?!

Re:Práce v Praze v bance jako IT freelancer
« Odpověď #29 kdy: 20. 04. 2021, 00:10:17 »
Uděláš si svojí práci od sedmi do čtyř a pak jezdíš po výletech.
No a zkus si predstavit, ze ja proste o jezdeni po vyletech po Italii vubec nemam zajem. Kdyz dodelam veci, za ktery me nekdo plati, chci si hrat s projektama, ktery si delam pro radost. Na nejaky bezcilny bloncani nekde je (podle me) zivot prilis kratkej.