Videovratnik cez lan

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Videovratnik cez lan
« kdy: 04. 04. 2021, 13:26:39 »
Zdravim,
V novostavbe mame natiahnute kable pre videovratnika a 2 zobrazovacie jednotky (poschodie, prizemie). Viem ze existuju riesenia napr od hikvision, dahua apod., ale namiesto tych zobrazovacich jednotiek by som mozno radsej pouzil tablety, ktore mozem vyuzit aj na zablokovanie alarmu, sledovanie spotreby kotla a kopec inych veci. Predpokladam, ze tie zobrazovacie jednotky nepodporuju ine aplikacie. Ma niekto skusenost s takym niecim? Ze si zakupil len vratnika a kamerou na wifi/lan? Ak ano, aky by ste odporucili? Ja som nasiel napr. Doorbell alebo ring.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2021, 19:36:04 »
Uzavřená řešení bývají příšerná a neopravitelná. Koupil bych si Raspberry s Raspberry Camera nebo USB webkamerou.

Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #2 kdy: 04. 04. 2021, 21:22:51 »
sef je uz dlouho doma spoko s google nest hello. vyhoda je ze ti to zvoni na mobilu i kdyz nejses doma. nevyhody jsou zrejmy :)
s tim rpi asi bude trochu srani s two way audio, nebo je na to neco hotovyho?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2021, 21:56:06 »
[...] s tim rpi asi bude trochu srani s two way audio, nebo je na to neco hotovyho?
vystup na repro to ma, takze jen ten microfon, bud muze pridat USB zvukovku, pres BT nevim zda by bylo 100% spolehlive, pripadne pripochnout nejakou externi zvukovku s mic vstupem ;-)

Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #4 kdy: 04. 04. 2021, 22:43:37 »
vystup na repro to ma, takze jen ten microfon, bud muze pridat USB zvukovku, pres BT nevim zda by bylo 100% spolehlive, pripadne pripochnout nejakou externi zvukovku s mic vstupem ;-)
Pro RasPi existuji HATy se zvukovkama. Za ruznou cenu podle kvality. Obousmerny audio by se dalo poresit pomoci pulseaudio.

Spis bych videl hlavni problem v nejakem peknem plechu na zabudovani. Pokud to neexistuje, byla by to pekne dira na trhu. Asi tak pro deset, mozna dvanact zakazniku ;)


JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #5 kdy: 04. 04. 2021, 23:25:32 »
Hm to je vela prace a vysledok neisty. Hlavne zabudovat tu kameru/zvoncek, ked nie su ani krabice

Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #6 kdy: 04. 04. 2021, 23:37:00 »
Venkovni jednotka by mela mit kryti tak IP53, jeste porad se vam s tim chce bastlit?

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #7 kdy: 05. 04. 2021, 12:39:12 »
Vonkajsiu jednotku si chcem praveze kupit. Bastlit nemam nic v plane, pretoze by to nedopadlo dobre

faha

  • *
  • 34
  • František Havel
    • Zobrazit profil
    • František Havel
    • E-mail
Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #8 kdy: 05. 04. 2021, 21:20:57 »
Doorbird -> integrace do Home Assistant a zobrazit na wallmount Android tabletu, HA pak pouzijete i pri dalsi veci pokud chcete na tabletech zobrazovat i jine informace.
https://www.home-assistant.io/integrations/doorbird/

Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #9 kdy: 06. 04. 2021, 09:35:35 »
Doorbird -> integrace do Home Assistant a zobrazit na wallmount Android tabletu, HA pak pouzijete i pri dalsi veci pokud chcete na tabletech zobrazovat i jine informace.
https://www.home-assistant.io/integrations/doorbird/
Super! Ale ty ceny jsou teda brutální...

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Videovratnik cez lan
« Odpověď #10 kdy: 06. 04. 2021, 13:18:21 »
Prosim vas, ten doorbird funguje len cez push notifikaciu? Nezacne to napr vyzvanat na mobile/tablete? Nemozem to nikde najst.