Nastavení routeru pro připojení settopboxu

Nastavení routeru pro připojení settopboxu
« kdy: 12. 03. 2021, 15:33:57 »
Zdravím,
kdysi jsem měl O2 TV a matně si vzpomínám, že na routeru byl vyhrazen jeden ethernetový výstup pro připojení jejich settopboxu (s nějakým speciálním nastavením)...
A nevím, jak to bývá běžně teď, mám VDSL net od TMobilu (router svůj Archer VR2800v), router je v přízemí, je to vyvedeno jedním kabelem do switche na půdě, ze kterého je to rozvedené do jednotlivých místností...
A teď bych potřeboval vědět, jestli kdybych vzal TV od Tmobilu (nebo eventuálně i od O2, kdyby táta trval na tom, že potřebuje O2Sport), tak jestli normálně můžu ten settopbox zapojit v libovolném pokoji nebo to musí mít (tak jak kdysi ten settopbox od O2) vyhrazený port na routeru se speciálním nastavením?


Re:Nastavení routeru pro připojení settopboxu
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2021, 16:24:41 »
Zalezi na tom, jak to ten setbox taha. Bud je to cista iptv (nezalezi na isp), nebo to je zavisle na nejakem nastaveni isp (vetsinou vlan a vetsinou omezeno na tv od isp). Nutno se podivat u kazdeho poskytovatele TV na parametry sluzby.

ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení routeru pro připojení settopboxu
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2021, 16:38:51 »
Zalezi na tom, jak to ten setbox taha. Bud je to cista iptv (nezalezi na isp), nebo to je zavisle na nejakem nastaveni isp (vetsinou vlan a vetsinou omezeno na tv od isp). Nutno se podivat u kazdeho poskytovatele TV na parametry sluzby.

Ešte to môže byť multicast (treba switche s IGMP-snooping, ak je viac ako 2 klienti), ktorý router môže smerovať do extra VLAN-y na WAN strane. Pokiaľ je operátor exta paranoidný, treba používať aj jeho DNS server.

Zistiť parametre služby od poskytovateľa TV je zvyčajne tá najťažšia časť, z nejakého dôvodu často nie sú moc zdielni.

Re:Nastavení routeru pro připojení settopboxu
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2021, 16:52:54 »
No právě že nevím, kde to mám zjistit, když mrknu na stránky Tmobilu, tak tam jsou obecné kecy typu:
Citace
Set-top box zapojíte k televizoru do HDMI nebo AV vstupu.
Síťovým kabelem spojíte set-top box a internetovou přípojku.
Set-top box zapojíte do elektrické zásuvky.
Nikde nic o nastavení vlanu apod, tak buď to není třeba nebo to záměrně nepíšou...

Když hledám na O2, tak tam jsem našel něco o nastavení vlanu pro tv... ale zas jsem pročítal jinou diskuzi, kde bylo psané:
Citace
Můžeš to zapojit normálně, O2TV (po přihlášení) funguje na jakkýmkoliv netu, akorát ti to bude žrát 3/6Mbit z pásma.
Jediný benefit vyhrazeného portu je že to chodí (pokud to linka dává) nad objednanou rychlostí tj. bez vlivu na ostatní provoz.
Tak teď nevím, jestli je tohle pravda (že to bude žrát 3-6Mbit mi je jedno na 250MBit lince)... jen jestli to fakt pojede... abych to nezřídil a pak nezjistil, že bych musel tahat speciální kabel od routeru...

Re:Nastavení routeru pro připojení settopboxu
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2021, 11:00:28 »
T-Mobile TV je čistě OTT služba. Proto není potřeba nic nestavovat ani na netu od T-Mobile. O2TV funguje ve dvou režimech na vlastním netu jako IPTV VLAN 835 a v cizí síti OTT email+heslo.