Notebook se skutečnou dokovací stanicí

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #15 kdy: 11. 03. 2021, 09:54:01 »
se bojim jestli se ta latence netyka pouziti https://www.displaylink.com/small-office/how
Ale to nesouvisí s dockem (nebo on fakt existuje USB-C dock s displaylinkem?!). Od displaylinku zdrhat, to jsem myslel, že je všeobecně známo.

A to, že bys tam měl displaylink, bys asi poznal dřív než latencí ethernetu…

btw docky samotny piskaj, ne vsechny ale i tak to je otravny..
[troll]Ano, to je další důvod, proč si pořídit USB-C „dock“, který v sobě nemá žádnou výkonovou elektroniku která by mohla pískat, a k tomu zvlášť USB-C zdroj, který si člověk vybere nepískající.[/troll]

Na různých místech mám displaylinkový dokiny čtyři od různých výrobců, a kromě občasnýho zblbnutí řešitelnýho restartem noťase a krátkýho období cca 03/2017 (?) kdy MS měnil něco ve vrstvě grafických ovladačů a displaylink asi 14 dní nepropouštěl obraz, s nimi problémy nikdy nebyly. Jasně, propustnost je horší než na TB3, ale taky za čtvrtinovou cenu.


Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #16 kdy: 11. 03. 2021, 09:59:33 »
Teď jsem se rychle podíval na Delly Precision, HP Zbook, Thinkpad P... Všechny řady už klasický dock opustily. Ale zato Dell začal vyrábět dock bezdrátový: https://www.dell.com/support/kbdoc/cs-cz/000129322/bezdr%C3%A1tov%C3%A1-dokovac%C3%AD-stanice-dell-wld15-wigig. Takže asi může být za pár let i hůř.
quote ze stránky dellu: "dok může podporovat libovolnou kombinaci dvou monitorů pro dva monitory" co tím chtěl básník říci ? :D
Fungl nový produkt je limitovaný na DP 1.2 a HDMI 1.4 ? Je to kvůli přenosové rychlosti ? Na tohle nenavěsím dva 4K60Hz monitory :D

Drátovou verzi týhle dokiny (divnej konektor 2x USB-C) má kolega a je z toho na prášky. Před tuším 3 lety to stálo skoro 10 tisíc, má to vlastní větrák, konektor furt vylejzá z noťase a spojení se rozpadá, dvakrát mu ji už měnili. Naštěstí nepotřebuje přenášet velký objemy dat (jen 2x FHD na monitory), tak došel k závěru, že až to chcípne potřetí, tak si radši koupí za pětikilo displaylinkovou od Lenova a druhej zdroj k noťasu.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #17 kdy: 11. 03. 2021, 10:44:38 »
Já mám Lenovo T560 s portem dole a s dokinou, nevím jestli se to ještě prodává. Taky má občas vakl.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #18 kdy: 11. 03. 2021, 11:25:24 »
Třeba Fujitsu, určitě řada U7xxx, ale myslím i E5xxx: https://www.fujitsu.com/emeia/products/computing/pc/notebooks/lifebook-u7410/index.html

PanVP

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #19 kdy: 11. 03. 2021, 12:07:44 »
Třeba Fujitsu, určitě řada U7xxx, ale myslím i E5xxx: https://www.fujitsu.com/emeia/products/computing/pc/notebooks/lifebook-u7410/index.html

Díky!
To je skvělý tip na typ :)


Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #20 kdy: 11. 03. 2021, 14:07:00 »
Díky!
To je skvělý tip na typ :)

Není zač. Já mám U747, což je to stejné, jen starší (U7 je model, 4 je úhlopříčka 14" a 7/8/9/10/... je generace). Mě se na Fujitsu líbí, že mají bohatou konektorovou výbavu a v mezích možností ještě docela normální klávesnici, tím je myšleno, že nejsou spojené PgDown/PgUp/Home/End se šipkama přes Fn, nebo že nechybí Insert.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #21 kdy: 11. 03. 2021, 14:22:53 »
Není to nic ve srovnání s Elitebookem 8460p .. To byl pořádnej macek, dokovačka taky macek - trčela zezadu za ntb.
Spomenul som si, ten, ktorý som mal tak rád, bol 8470p. Dokonca k tomu existovala taká obrovská dokina, ktorá mohla mať aj optickú mechaniku... akurát nikto tam tú mechaniku nemal, lebo bola aj v notebooku.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #22 kdy: 11. 03. 2021, 14:58:38 »
Jasně, propustnost je horší než na TB3, ale taky za čtvrtinovou cenu.
Já nemluvil o TB, ale o normálním DisplayPortu přes USB-C. To je naopak ještě levnější, protože je to doslova jenom prodrátování na konektor, není tam žádná aktivní elektronika. Jediné mrzuté je, že při vysokých pixel clock (4k/60 a výš) to nezvládne současně USB3 a funguje jenom USB2, ale DisplayLink při 4k/60 nejspíš sežere tolik, že to nebude lepší.

Kolik ten DisplayLink žere výkonu? Bych čekal že to bude strašně náročné, to doslova grabuje obrazovku a on-the-fly komprimuje.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #23 kdy: 11. 03. 2021, 16:44:36 »
Ako obyčajne, zase sa spýtam asi hlúposť a budem offtopic a za exota, ale nedá mi.
Denne sledujem u zákazníkov kam chodím na servisy, že stále viac ľudí používa notebooky s voľajakou formou docku. Majú externé monitory, klávesnice, myši, reproduktory, kamery.... Display notebooku prakticky nepoužívajú
Predpokladám, že keď majú Homeoffice majú to podobne aj doma.
Takže akú výhodu má toto riešenie oproti dvom PC? Cena? Tam veľký rozdiel nebude ak beriem do úvahy že domáce PC je často iba "rdp terminál", alebo browser pre prístup ku webovým službám firmy.
Ako nevýhodu vidím mizernú ergonómiu a nutnosť denne vláčiť so sebou cca. 2kg hore/dolu.
Dokonca aj pre programátora si viem predstaviť "nadupaný stroj" v robote a stupídny "vpn + rdp" klient doma..
Ďakujem za zmysluplné odpovede.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #24 kdy: 11. 03. 2021, 17:05:22 »
Ako obyčajne, zase sa spýtam asi hlúposť a budem offtopic a za exota, ale nedá mi.
Denne sledujem u zákazníkov kam chodím na servisy, že stále viac ľudí používa notebooky s voľajakou formou docku. Majú externé monitory, klávesnice, myši, reproduktory, kamery.... Display notebooku prakticky nepoužívajú
Predpokladám, že keď majú Homeoffice majú to podobne aj doma.
Takže akú výhodu má toto riešenie oproti dvom PC? Cena? Tam veľký rozdiel nebude ak beriem do úvahy že domáce PC je často iba "rdp terminál", alebo browser pre prístup ku webovým službám firmy.
Ako nevýhodu vidím mizernú ergonómiu a nutnosť denne vláčiť so sebou cca. 2kg hore/dolu.
Dokonca aj pre programátora si viem predstaviť "nadupaný stroj" v robote a stupídny "vpn + rdp" klient doma..
Ďakujem za zmysluplné odpovede.

Tohle se tu nedávno řešilo ve vlákně "PC nebo notebook pro vývojáře"... Tam byl dotaz formulován tak, jestli pevný PC do kanceláře s tím, že se přes VPN k němu připojím z domu nebo notebook (který by se přenášel).

Já to zkoušel provozovat v obráceném režimu. Tedy mít doma  "nabušené" PC na stole a připojovat se k němu (RDP) z "terénu". Předpokládal jsem malý podíl práce v "terénu" (1/5), ale to se nakonec vyvinulo jinak. Ale hlavně to celé řešení  padlo na konektivitě. Síť u klienta v officu byla na dvě věci a LTE v místě (zkoušel jsem 2 operátory) kolísalo od perfektního pingu a rychlostí desítek Mb/s až po přerušované spojení s výpadky (někdy ve špičkách).

Zkoušel jsem paralelně pracovat na 2 strojích, ale to jsem rychle vzdal (údržba OS, aplikací, projektů (byť kódy jsou v gitu), docker images, lokální databáze... ) - vše 2x je peklo.

Navíc i v práci občas odbíhám s nb do zasedačky, doma odbíhám do jiné místnosti, když je třeba... dělám na chalupě...  Málokdo to imho bude mít statické a bude moct být přikovaný na jedno místo, kde má PC. A ten vzdálený přístup trpí na latence, nedostupnost dobrého připojení atd... I když práh, kdy je zpoždění nepříjemné bude asi individuální.
« Poslední změna: 11. 03. 2021, 17:10:06 od premekv »

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #25 kdy: 11. 03. 2021, 17:42:05 »
Takže akú výhodu má toto riešenie oproti dvom PC? Cena?

Cena a prostor. I ten nejmenší desktop se nikdy nepřiblíží k úspoře místa a čistotě, kterou mám s laptopem (pic). Je to opravdu jen pár drobných věcí ležících na stole, a narozdíl od toho desktopu tam žádná z nich není povinná.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #26 kdy: 11. 03. 2021, 18:14:36 »
A je to fakt takova hruza? Delal jsem ve firme, kde meli vsichni Delly s USB-C dockovaci stanici, nekolikrat denne schuzky, takze se to porad odpojovalo a pripojovalo a neslysel jsem, ze by s tim mel nekdo problem. To starsi modely(taky Dell) se standardnimi dockinami na tom byly podle me hur - tem fakt mechanicky odchazel konektor a musely se casto menit. Byla celkem sranda pozorovat nektere majitele starsich kousku, kde kazdy mel svoji unikatni fintu, jak to tam zacvaknout.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #27 kdy: 11. 03. 2021, 18:27:37 »
Ad čistota: proč by nešlo dosáhnout podobně čistého stolu s desktopem? Bezdrátová myš a klávesnice a vše ostatní bude fungovat stejně, ne? Možná jde o otázku vkusu, ale často jsou usb-c nebo TB replikátory portů bazmeky na krátkém kablíku. Z něj pak vede změť drátů a všichni doufají, že se to nerozpadne. Můžete si sice vybrat replikátor á la klasický dock, ale stejně z něj nakonec při větší obsazenosti povede změť drátů. U desktopu řešíte na stole jen kabely k monitoru (monitorům).

Ad proč nemít jen zobrazovadlo a výkonný stroj na síti: třeba Autodesk kdysi zakazoval použití svých produktů přes vzdálenou plochu. Ve starší verzi EULA bylo explicitně napsáno, že takové použité porušuje licenci (šlo především o licence vázané na hardware). Takže nechat konstruktérům, kteří pendlují mezi home office a kanceláří logicky musel být přidělen laptop. Nevím ovšem, jestli se podobná omezení týkají i dalších programů.
« Poslední změna: 11. 03. 2021, 18:30:35 od farbydos2 »

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #28 kdy: 11. 03. 2021, 18:35:54 »
Já jsem jel roky na dvou desktopech, jeden doma a jeden v kanclu. Měl jsem kromě toho hodně línej notebook, kterej jsem používal na cestách. Synchronizovat data bylo jednoduché, i když byly momenty, kdy mi to selhalo, ale synchronizovat nastavení a aplikací na obou strojích bylo časově náročné. Během vývoje jsem třeba nahodil vývojové prostředí, zabralo mi to hodinu a když jsem přišel do kanceláře, tak jsem to mohl dělat znovu. Nakonec jsem koupil notebook a domů i do kanclu USB-C dockinu. Není to perfektní, ale ušetřeného času je díky tomu hromada.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #29 kdy: 11. 03. 2021, 19:24:25 »
Třeba Fujitsu, určitě řada U7xxx, ale myslím i E5xxx: https://www.fujitsu.com/emeia/products/computing/pc/notebooks/lifebook-u7410/index.html

Díky!
To je skvělý tip na typ :)
Bez ironie, proti gustu ... a tak podobně: fakt si chcete vybírat notebook podle dokiny ?
Nic proti Fujitsu