Přešli jste z Mac na PC?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #15 kdy: 24. 02. 2021, 00:16:10 »
Že by někomu mohl vyhovovat (vyhovovat, ne smířit se, zvyknout si) Windows, pro to nemám vysvětlení.
Já jednu dobu denně používal k plné spokojenosti Windows, ještě k tomu s ARMem ;)


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #16 kdy: 24. 02. 2021, 03:30:07 »
Že by někomu mohl vyhovovat (vyhovovat, ne smířit se, zvyknout si) Windows, pro to nemám vysvětlení.
Já jednu dobu denně používal k plné spokojenosti Windows, ještě k tomu s ARMem ;)

Jak jsem psal. Nechápu, ale respektuju :-)

Jednu dobu jsem měl Lumii s Windows Phone. Bylo to fakt dobré, a fakt dobře se to používalo, to musím uznat. Jinou pozitivní zkušenost nemám.

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #17 kdy: 24. 02. 2021, 09:33:21 »
MacOS má v terminálu cmd-c, cmd-v - stejně jako jinde; zatímco Linux má v terminálu ctrl-shift-c, ctr-shift-v, drobnost, ale stejně) - je tak malá, že to nestojí za námahu.
Drobnost, ale pri kazdodenni praci v terminalu je to fakt UX win. A cely je to jen o tom, ze na to neni ctrl takze to nekoliduje s ukoncenim procesu... chytre, logicke, uzivatelsky privetive.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #18 kdy: 24. 02. 2021, 09:43:13 »
MacOS má v terminálu cmd-c, cmd-v - stejně jako jinde; zatímco Linux má v terminálu ctrl-shift-c, ctr-shift-v, drobnost, ale stejně) - je tak malá, že to nestojí za námahu.
Drobnost, ale pri kazdodenni praci v terminalu je to fakt UX win. A cely je to jen o tom, ze na to neni ctrl takze to nekoliduje s ukoncenim procesu... chytre, logicke, uzivatelsky privetive.
Nevidím problém si to i na Linuxu přemapovat na cokoliv.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #19 kdy: 24. 02. 2021, 10:52:28 »
Že by někomu mohl vyhovovat (vyhovovat, ne smířit se, zvyknout si) Windows, pro to nemám vysvětlení.
Já jednu dobu denně používal k plné spokojenosti Windows, ještě k tomu s ARMem ;)

Jak jsem psal. Nechápu, ale respektuju :-)

Jednu dobu jsem měl Lumii s Windows Phone. Bylo to fakt dobré, a fakt dobře se to používalo, to musím uznat. Jinou pozitivní zkušenost nemám.
Jo, Lumii jsem měl taky, ale spíš jen na vývoj. Ten OS nebyl vůbec špatný, škoda, že chcípnul.


Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #20 kdy: 24. 02. 2021, 11:19:03 »
Jo, Lumii jsem měl taky, ale spíš jen na vývoj. Ten OS nebyl vůbec špatný, škoda, že chcípnul.

Také jsem měl (925, pak 930). Super foťák, bytelný (až nerozbitný :)) hardware, svižný a stabilní systém s jednoduchou grafikou a výborným ovládáním. Bohužel to o tom systému platilo u původní verze (WP8), s updaty se to zpomalovalo/zhoršovalo a finálním příchodem WP10 to zabili.

Microsoft snad od začátku pracoval na tom, aby ten systém neuspěl. Z ještě prodávaných "vlajek" udělal morálně zastaralé kusy, potom, co jim odepřel update na novější WP. O aplikace mi přijde se moc nesnažili, mít funkční facebook klient a další bylo pro řadu uživatelů určitě důležité. Nějaké ty majoritní věci si mohli pohlídat / sami vyvinout. Průšvih byl i Internet Explorer, který rychle zastarával (Edge přišel až s WP10) a weby v tom přestávaly fungovat -- a MS zatvrzele odmítal jiný rendering než ten jeho (takže alternativy na shopu jako UC browser byly jen obálky okolo jejich jádra a měly stejné potíže).


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #21 kdy: 25. 02. 2021, 00:09:54 »
MacOS má v terminálu cmd-c, cmd-v - stejně jako jinde; zatímco Linux má v terminálu ctrl-shift-c, ctr-shift-v, drobnost, ale stejně) - je tak malá, že to nestojí za námahu.
Drobnost, ale pri kazdodenni praci v terminalu je to fakt UX win. A cely je to jen o tom, ze na to neni ctrl takze to nekoliduje s ukoncenim procesu... chytre, logicke, uzivatelsky privetive.
Nevidím problém si to i na Linuxu přemapovat na cokoliv.

Tak on to problém není. To nikdo přeci netvrdil :-)

Mi1an

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #22 kdy: 25. 02. 2021, 11:11:29 »
Já teda asi 20 let používal Linux a teď mám tak trochu z pohodlnosti jabko, ale přejít na win je pro mě nemyslitelné.
Párkrát jsem během cca posledního roku windows 10 vyzkoušel a upřímně musím konstatovat, že je to nejhorší a nejnespolehlivější systém, jaký mi kdy prošel rukama. Mám ho na jednom stroji a hraju na něm občas Diablo 3. Na hraní je to asi dobrý.
Zažil jsem na win 10 mizení souborů v adresářích při kopírování (byl to tenkrát myslím nějaký bug filesystému- ví pán bůh, jestli to opravili). Přestávají fungovat aplikace, které vývojáři neupdatují nebo nestíhají updatovat na míru stále měnícímu se systému. Po každém startu několik minut systém cosi chroupe a ubírá to výkon počítače.
Cokoliv je podle mého názoru lepší než Windows.
Ten systém nutí člověka neustále něco řešit.
Co se týče stability a rychlosti, tak na první místo bych dal asi Linux, potom OSX, dlouho a dlouho nic a pak Windows.

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #23 kdy: 25. 02. 2021, 11:41:02 »
Cokoliv je podle mého názoru lepší než Windows.
Ten systém nutí člověka neustále něco řešit.

Jo, to byl presne ten duvod proc jsem presel na Mac. Ale zase, bylo to s Win 10 na 7 let starem Thinkpadu, ktery je oficialne uz nejak moc nepodporoval. Rikam si, ze mozna ze uz se ty Win 10 zlepsily.

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #24 kdy: 25. 02. 2021, 11:55:04 »
Ja jsem parkrat nekde cetl, ze MS se sprahl s Indii na vyvoji WIn 10. Nevim co je na tom pravdy, ale kdo kdy delal s Indama, tak vi kde je problem... A tak mi pripadaly Win 10, jak kdyby se na to vrhli Indove...

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #25 kdy: 25. 02. 2021, 11:55:17 »
...
Párkrát jsem během cca posledního roku windows 10 vyzkoušel a upřímně musím konstatovat, že je to nejhorší a nejnespolehlivější systém, jaký mi kdy prošel rukama. Mám ho na jednom stroji a hraju na něm občas Diablo 3. Na hraní je to asi dobrý.
Zažil jsem na win 10 mizení souborů v adresářích při kopírování (byl to tenkrát myslím nějaký bug filesystému- ví pán bůh, jestli to opravili). Přestávají fungovat aplikace, které vývojáři neupdatují nebo nestíhají updatovat na míru stále měnícímu se systému. Po každém startu několik minut systém cosi chroupe a ubírá to výkon počítače.
Cokoliv je podle mého názoru lepší než Windows.
Ten systém nutí člověka neustále něco řešit.
...

Neviem ale nieco podobne, co si opisal ohladom Windows 10 riesime aj na OSX. OSX ma daleko k bezproblemovej platforeme. Ludia, co upgradli svoje macbooky na Big Sur, tak im nejako "zleniveli". Huci to, spusta sa to pomaly, no des. Mame caste vecsie, ci mensie problemy. Po jednom upgrade som zazil BSoD, co som na Win10 nevidel ani nepametam. V podani macu je to ale black screen.
Z pohladu stability a aj HW to nieje nic vynimocne. Taky priemer, niekde horsi, niekde lepsi ako ine platformy. Za mna sklamanie, cakal som od toho viacej. V kombinaci s nakupnou cenou a hlavne cenou servisu by som si to pre seba nekupoval. Pouzivam ho len v praci.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #26 kdy: 25. 02. 2021, 12:32:51 »
Ludia, co upgradli svoje macbooky na Big Sur, tak im nejako "zleniveli". Huci to
Big Sur je optimalizovaný pro Apple Silicon ;)

Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #27 kdy: 25. 02. 2021, 13:10:10 »
áno přešel
PC -> Mac mini 2011 (3roky) -> PC
krýtká lifecycle -> potřeba často obnovovat - kupovat nový HW


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přešli jste z Mac na PC?
« Odpověď #28 kdy: 25. 02. 2021, 13:27:16 »
Presli jste nekdo z PC na Mac a potom zase zpet na PC
Jo, dočasně, když jsem kvůli jednomu projektu byl denně na cestách a iPad nestačil, používal jsem Surface s LTE. Vzhledem k tomu, že používám téměř výhradně překladače (C++, Rust, Go...), tak mi na OS nesejde. Čínský virus mi to cestování zatrhl, takže jsem zpět na MacBooku (větší displej, lepší klávesnice), jinak bych to neřešil. Nemám žádné problémy s macOS ani Windows, restartuju jen při updatech (jednou za pár týdnů). U Surfacu byl trochu problém s firmware, sem tam se neprobudil, Mac zamrzl jednou za posledních pět let, takže celkem spokojenost (až na klávesnici, ta se odporoučela těsně po záruce, ale Apple ty vadné měnil bezplatně).

Hamparle

  • ****
  • 365
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Presli jste z Mac na PC?
« Odpověď #29 kdy: 25. 02. 2021, 13:48:29 »
- Nejvíc mě iritovalo jiné ovládání kursoru (Home / End). Na to jsem si za celou dobu nezvykl.
A ja mel zato, ze zrovna na tomhle serveru zkratky Ctrl-A/Ctrl-E nikoho nezaskoci :-/.
To funguje jen v terminále a občas v některých UI prvcích (text input). Ale jako plnohodnotná náhrada to není.

Kromě toho trampoty s tou navigací (posun o stránku)  jsou celkem k zešílení a to i bez toho, že byste to chtěli zkombinovat s označením textu. Pátý modifikátor Fn je taková pomyslná korunka.
Ono chtít posunuout stránku vyžaduje jinou klávesovou zkratku v prohlížeči, textaree aplikací, v terminálu, v terminálu s příkazem fordwardnutým do  less, v  jiném shellu  (přes ssh  ), v( jiném shellu) přes ssh s příkazem  forwardovaným do less
« Poslední změna: 25. 02. 2021, 13:51:43 od Hamparle »