Koupil jsem si TV a nefunguje

Koupil jsem si TV a nefunguje
« kdy: 20. 02. 2021, 19:18:29 »
Ahoj,
mam takovy blby dotaz. Nevim jak to v roce 2020 funguje s televizama, ja se v tomhle oboru zasekl tak v roce 2007, ale ted jsem si tak nejak rekl, ze si koupim telku, a jsem z toho volaco zmateny.

Tak zaprve to po me chce nejakou kartu. Pry v te televizi musi byt. Ta jsem koupil kartu znacky Starlink. Do televize jsem si zapojil v mem nuznem byte antenni kabel. No a ted mi ta televiza zobrazuje kanaly, jako je CT1, Nova, atp. ale zadny z nich nenajede, ze pry to nema signal. A muzu se na ty kanaluy dostat jaksik pres ten Starlink, a zaroven i pres nabidku te televize.

Do toho tam je v te televizi moznost si zaplatit jakesik TMobile TV, nebo Skylink TV. Kdyz dam Skylink TV zkusebni verzi zadarmo, tak pry jima tam mama napsat tel. cislo, zemi poslou aktivovaci sms - a nikdy mi zadna neprijde.

Tak ja uz nevim co delam spatne. Chci se proste divat na telku, nic vic.

Co s tim?
« Poslední změna: 23. 02. 2021, 09:12:35 od Petr Krčmář »


Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2021, 19:34:24 »
podle me i v 2007 karty do ci slotu coz je i skylink (starlink je imho neco jinyho a karty do tv to nejsou, ale treba se pletu) pouze desifrujou satelitni signal.
pokud ji chces pouzivat musis si u skylinku koupit predplatny a to nadale pravidelne platit. pak staci privest signal ze satelitu.

v obecne urovni bych ti na chut divat se na telku doporucil to samy co treba na rezani se ziletkou - psychoterapii :)

a na vaznejsi noticku jestli chces aby ti nekdo pomohl mohl bys treba napsat typ tv presny typ karty cos koupil a jaky signal teda hodlas dekodovat...

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2021, 19:53:48 »
Pokud sis koupil nový televizor, pak do něho v první řadě připojíš anténní kabel (ať už ze společné nebo individuální antény, resp. kabelové televize) a při prvotním nastavení dáš naladit programy z TV tuneru. Karta (a event. CA modul) je až pro odkódování programů - na samotné ladění to vliv nemá.
Kdybys měl k dispozici i SAT tuner v televizoru a signál ze satelitu, pak to propojíš a budeš ladit SAT programy. Karta a modul je opět pouze na kódované programy.

Jestli má televizor i nějaké aplikace pro internetové TV, např. ten T-Mobile nebo Skylink (a televizor je připojený k dostatečně rychlému a stabilnímu netu), tak si samozřejmě můžeš takovou službu objednat. Podrobnosti jsou na příslušných webových stránkách poskytovatelů.

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2021, 19:59:14 »
Jinak při připojení anténního signálu je samozřejmě nutnost, aby tento signál byl dostatečně kvalitní. U společné antény a kabelové televize by to neměl být problém (nebo se lze obrátit na provozovatele) a u individuální antény a SAT je v případě problémů potřeba kontaktovat odbornou firmu.

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2021, 20:09:34 »
Hele, a nebyla ta televize prostě jenom přednaladěná z krámu?

Zkusil jste aspoň "automatické hledání kanálů" ?

Pokud ukazuje v seznamu nějaké kanály, tak je buď naladěná z obchodu, nebo jste si sám už něco naladil. Překvapuje mě, pokud televize našla nějaké muxy a v nich kanály, tak že teď by hlásila "no signal". Leda by byl signál na hranici, nebo vakl v anténním řetězci.

Společná TV anténa: je otázkou, kde bydlíte, a v jakém stavu ta STA je. Třeba u nás v baráku (SVJ) je pěkně vybombardovaná, jak si každý vlastník při rekonstrukci prasí zásuvku STA podle svého. Jsou lidi, kteří se rozhodnou, že to vypadá staré = určitě už to nefunguje = lze vytrhat ze zdi i s koaxem. No a ono je na tom v sérii X bytů, a tohle udělá hned první v řadě, co má signál rovnou od domovního zesu...

Nebyl by model té televize?


Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2021, 20:22:09 »
Kvalitní společná anténa má rozvody udělané hvězdicově, aby jeden vrtal nemohl zlikvidovat signál dalším domácnostem, ale max. sám sobě. Pouze staré a dnes již překonané rozvody jsou stupačkové, ale to je pak věcí SVJ je nechat předělat na výše zmiňované hvězdicové.

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 20. 02. 2021, 20:43:41 »
Ok tak dostal jsem se do menu kde se hledaji channely. Zkousel jsem

Aerial Terrestrial
Aerial Cable
Aerial Skylink
Aerial Sattelite

Nenaslo to nic. Ani radio, nic. Znacka telvize je 50" Samsung UE50RU7402, ale to bych rekl ze je fuk...

Takze to je dost spatna zprava, v tomhle baraku ocividne nefunguje rozvod televizniho signalu. Tak to jsem v haji, protoze spravce domu je tak lenivej, ze to nikdy do pucu neda. To jsem si zase neco koupil...

Ach jo.

No a neda se to workaroundovat treba tou T-Mobile TV? Ze by mi ta telka jela jako pres Internet?
« Poslední změna: 20. 02. 2021, 20:46:03 od registrovany123 »

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2021, 20:47:39 »
To se mně nějak nezdá, že by ostatní obyvatelé domu koukali jenom z okna a ne na TV. Nebo že by všichni měli výhradně TV přes internet. Velmi málo pravděpodobné.

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 20. 02. 2021, 21:00:37 »
Tak sa opytaj (cim viac, tym lepsie) susedov ako to maju vyriesene. Mozno ste v nejakej zadeki kde nieje signal alebo je slaby? Potom asi potrebujes pokojovu alebo venkovni antenu...

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #9 kdy: 20. 02. 2021, 23:43:03 »
Ta tvá TV umí nainstalovat aplikace mezi kterými jsou i  Skylink Live TV, Sledovani.tv a další => tj. lze ji použít na příjem televizního vysílání po internetu. Tyto služby nabízí i týdení archiv pořadů.
Takže pokud se nezadaří zrealizovat příjem klasického pozemního vysílání lze to nahradit tímto.


Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #10 kdy: 21. 02. 2021, 08:19:26 »
Tak sa opytaj (cim viac, tym lepsie) susedov ako to maju vyriesene. Mozno ste v nejakej zadeki kde nieje signal alebo je slaby? Potom asi potrebujes pokojovu alebo venkovni antenu...
Pokud je v místě slabý signál, tak nejlepší šance je na střeše = nejlepší šanci dává funkční STA. Pokud není STA (viz výše) a v místě není zrovna silný signál, tak na pokojovou anténu smůla (vyhozené peníze), a ohledně varianty "svoji vlastní anténu někde za oknem či na balkóně" velice záleží na místních podmínkách = vzdálenost od vysílače, přímá viditelnost, v husté zástavbě výška okolních budov apod.

Navrhl bych, zkusit vystrčit z okna kus koaxu s oholeným pahýlkem středového vodiče. Ve kterém jste městě?  Navrhl bych konkrétní délku toho oholeného pahýlu (čtvrt vlnové délky) ale frekvence běžných muxů se v různých městech liší. Každopádně správně je "terrestrial" varianta.

U nás v baráku s dožívající troskou STA má většina partají kabelovku a většina internet. Jsou tu dvě kabelovky a CETIN s ADSL. Rozvést STA do hvězdice by bylo super, ale když o to klienti kabelovek nemají zájem, tak se pro to nezvedne dost rukou na schůzi. Druhá věc je, že do hvězdy prakticky znamená tahat to elektro stoupačkami na chodbě, a to zas vrčel revizák, že tam ten slaboproud teoreticky nemá co dělat (prakticky kudy asi to tahají kabelovky, že).

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #11 kdy: 21. 02. 2021, 09:25:16 »
Do hvězdy velmi často znamená, že se stávajícími stupačkami protáhne víc koax. kabelů naráz (obvykle tenčích, než byl jeden dřívější tlustý), případně se použije jiné řešení, aby účastnická zásuvka v bytech zůstala na stejném místě, ale nebylo potřeba chodit přes chodbu domu (např. přes fasádu před zateplením, případně nové prostupy přez stropy v rohu místnosti apod.).

Pokud jde o nějakého elektrikáře, tak ten nemá do sítí elektronických komunikací co mluvit. Navíc event. rušení by mohlo být tak akorát ze sítě NN do slaboproudu, rozhodně ne opačně. Nemluvě o tom, že prakticky každý dům má od doby svého postavení i rozvody domovních telefonů, zvonků, otevíračů dveří a klasické telefonní linky, takže nějaký slaboproud jde souběžně s NN odjakživa.

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #12 kdy: 21. 02. 2021, 15:44:42 »
Nejdřive je nutno vědět co TV podporuje, vybrat si jak chceš fungovat a postup, který provedeš.

Info Standardy + Postupy:

DVB-T ... digitální signál přes pozemní anténu -> standard podporován do roku 2020
DVB-T2 ... digitální signál přes pozemní anténu -> aktuální vysílací standard
DVB-S ... digitální signál přes satelitní anténu -> standard podporován do roku +-2015
DVB-S2 ... digitální signál přes satelitní anténu ->aktuální vysílací standard
DVB-C ... digitální signál přes kabelovku (různí poskytovatelé kabelovek a internetu) možná že už je C2 taky, ale o kabelovce vůbec nevím(nepoužívám)

Nejdřív zjistíš co chceš jestli přes pozemní anténu nebo satelitní anténu. Počítám že antény pozemní či satelitní máš zaměřené. Pokud ti stará poloha nastavení antén fungovala, mělo by ti vše fungovat i nadále.

Pokud pozemní signál(je zdarma) - tvz. multiplexy pouze zapojíš kabel z antény do TV a necháš vyhledat kanály( žádnou kartu nepotřebuješ). Nicméně už se objevuje i pozemní signál placený ale ten nepoužívám.

Pokud satelitní signál( lze zdarma nebo placený). Ve své podstatě máš v TV integrovaný satelitní receiver. Zde si vybereš družici Astra 19,2 nebo jiné Astra 23,5 , Eutelsat, apod... a musíš mít parabolu + LNB konvektor.  Kabel od paraboly která je zaměřená na daný satelit spojíš opět s TV. Při instalaci buď manuálně nakonfiguruješ satelit na který se připojuješ nebo je už přednastavený a dáš vyhledat kanály. Pokud chceš placené české kanály např. Skyling je nutno mít parabolu zaměřenou na Astra 23,5E. Dále bys měl mít v TV slot pro CI/CI+ nebo CA Do toho vložíš CI či CA modul(cca 1000 kč) a do toho modulu musíš zasunout kartu od Skylinku (pořizovací poplatek + měsíční paušal).

Pozn. lze samozřejmě používat i internetové TV ( tvz. smart TV). Připojít TV k LAN ( wifi ne, seká se, vhodnější je ethernet kabel ). A pak si stáhneš program od poskytovatele internet TV ( např. sledovani.tv, skylink live atd.. ). Bud to zvládneš sám nebo ti pomůže technická podpora. Alternativně lze TV spustit přes internet přes IP TV. Bud přes IPTV box nebo to může mít v sobě integrované. A pak musíš manuálně zadávat URL daných streamů.

Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #13 kdy: 21. 02. 2021, 16:26:35 »
V kabelovce Vodafone (dříve UPC) je kromě signálu v DVB-C i signál DVB-T (cca 30 nekódovaných programů). DVB-C2 se pak v ČR nikde nepoužívá.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kupil jsem si TV a nefunguje
« Odpověď #14 kdy: 21. 02. 2021, 18:10:38 »
[...]Pozn. lze samozřejmě používat i internetové TV ( tvz. smart TV). Připojít TV k LAN ( wifi ne, seká se, vhodnější je ethernet kabel ). A pak si stáhneš program od poskytovatele internet TV ( např. sledovani.tv, skylink live atd.. )[...]
Pozn. u Wifi zalezi urcite na (ne)zaruseni, vlastni zkusenost v baraku (tzn. nevim jak v panelaku) LG TV (webOS) + ze store SledovaniTV app, Wifi sikmo pres strop+stenu cca 10m => NEseka se ;-)