Je potřeba se zamyslet nad tím, co s tím chceš dělat. Jestli to chceš používat stejným způsobem jako klasickou distribuci, tak to nemá moc smysl. Člověk bude narážet jenom na omezení. Je potřeba se srovnat s tím, že aplikace mají běžet ve Flatpaku, vývojové prostředí mít v kontejneru (Toolbox), zápisy do systémového obrazu dělat co nejméně, když už není zbytí.
Mám Silverblue na dvou noteboocích. Na tom domácím je to naprosto v pohodě, je z toho bezúdržbový systém, na pracovním notebooku občas narazím na omezení. Na stolním počítači mám klasickou Fedoru Workstation. Když se člověk drží určitých zásad (používání jen distribučních balíčků+RPMFusion, experimenty ideálně dělat v nějakém sandboxu...), tak je to taky velmi spolehlivý a prakticky bezúdržbový systém. Jediný zásadní rozdíl je v tom, že u klasické Workstation musím zatrhnout Nainstalovat aktualizace před vypnutím počítače a počítač ještě v průměru 2 minuty běží, než se vypne, a jednou za půl roku není upgrade hned jak u Silverblue, ale trvá cca půl hodiny. Silverblue má navíc rollbacky, ale ty už díky Btrfs a pluginu do DNF zvládne i klasická Workstation. Nejsou tak "mocné" jako u Silverblue, ale nejčastější use casy pokryjí v poho.
Pokud člověk není jednoznačně přesvědčený o tom, že chce Silverblue vyzkoušet, asi bych doporučil se pořád držet klasické Fedory.