Dvourádiový Wi-Fi router (extender)

Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #15 kdy: 26. 01. 2021, 21:09:45 »
Turris MOX Power Wi-Fi je funkcne ideal. Cena je OK, pokud pouzivam neustale. Na me pouziti na nekolik tydnu v roce je to asi overkill.
Vím, že neodpovídám přímo na otázku, ale osobně to řeším vhodným datovým tarifem a AP na iPhone a to i v EU. Filmy mám v zařízení nebo na pecce. O navrhovaných variantách jsem taky uvažoval, ale zůstal jsem o tohoto.
« Poslední změna: 26. 01. 2021, 21:12:34 od FKoudelka »


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #16 kdy: 26. 01. 2021, 22:59:56 »
zacal bych s tim  Nexx WT3020 a hledanim USB Wifi adapteru co by s tim chodil :-)
TP-Link TL-WN722N V1 (nevim co cz shopy ted prodavaj) by chodil po doinstalovani kmod-ath9k-htc (V2 a V3 pouzivaji jinej chipset pro kterej v OpenWRT ovladac neni)

pripadne koiukni co mas za USB Wifi v supleti a dohledej si +OpenWRT :-)

Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #17 kdy: 26. 01. 2021, 23:44:16 »
vozim vsude sebou uz asi 8 let Asus WL-330N3G. Snadno se to nastavuje (clovek nema chut na hotelu delat slozite nastaveni), nektere rezimy jako treba hotspot, kdy to sdili placeny internet do vice zarizeni, dokazaly uz hodne usetrit.

koukam ze existuje i novejsi verze WL-330NUL

Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #18 kdy: 27. 01. 2021, 06:09:13 »
Na to co potřebuješ ti stačí ten TPLink jen jeden.  :)

Jaký? Mi by se hodně líbilo na cesty si brát vlastní access point velikosti malého TP-Linku a jen vždy nastavil na něm wifi, kam se má připojit. Napájení přes USB a jako naprostý bonus aby na něm běžel jakýsi firewall. Pokud takové řešení máte, pochlubte se  ;)


Stačí jeden ten TP link: kouněte na nabízené režimy:

https://fccid.io/TE7WR802NV4/User-Manual/TL-WR802N-User-Manual-3389986


V režimech "Hotspot router mode" a "Range extender mode" funguje tak, že se umí připojit k wifi jako klient a zaroveň vytváří svou privátní wifi. :)

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #19 kdy: 27. 01. 2021, 16:55:38 »
Stačí jeden ten TP link: kouněte na nabízené režimy:
https://fccid.io/TE7WR802NV4/User-Manual/TL-WR802N-User-Manual-3389986
V režimech "Hotspot router mode" a "Range extender mode" funguje tak, že se umí připojit k wifi jako klient a zaroveň vytváří svou privátní wifi. :)

Ma jen jedno radio, vysledku v techto dvou rezimech moc neverim. Bud to jede prijem a vysilani na jednom kanale (a rusi se to pluz zdrzuje), nebo neustale preladuje a zase se to samo zdrzuje. Takhle to delaji bezne levne extendery.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #20 kdy: 27. 01. 2021, 16:57:21 »
vozim vsude sebou uz asi 8 let Asus WL-330N3G. Snadno se to nastavuje (clovek nema chut na hotelu delat slozite nastaveni), nektere rezimy jako treba hotspot, kdy to sdili placeny internet do vice zarizeni, dokazaly uz hodne usetrit.

koukam ze existuje i novejsi verze WL-330NUL

Tohle zarizeni jsem neznal, diky za informaci

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #21 kdy: 27. 01. 2021, 17:00:52 »
zacal bych s tim  Nexx WT3020 a hledanim USB Wifi adapteru co by s tim chodil :-)
TP-Link TL-WN722N V1 (nevim co cz shopy ted prodavaj) by chodil po doinstalovani kmod-ath9k-htc (V2 a V3 pouzivaji jinej chipset pro kterej v OpenWRT ovladac neni)

pripadne koiukni co mas za USB Wifi v supleti a dohledej si +OpenWRT :-)

Vyzkousim, mam hrst ruznych 2.4 GHz starych adapteru, neco snad pujde.

Taky jsem koukal, ze na Raspberry jde nainstalovat openWRT. Mam nekde stare Raspberry Pi 1b, tak muzu taky vyzkouset. Jeste se tu vali orangePi, ale to nebylo stabilni a kazilo filesystem na SD kartach.

Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #22 kdy: 27. 01. 2021, 21:28:46 »
na taketo cestovne ucely su celkom popularne zariadenia od https://www.gl-inet.com/products/ maju celkom podarene vlastne rozhranie kde sa da nakonfigurovat aj VPNka alebo je pofporovane ciste OpenWRT.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #23 kdy: 27. 01. 2021, 22:35:53 »
Tak jsem delal nejake testy.

V prvni rade Nexx WT3020 je podporovan soucasnym OpenWRT OpenWrt 19.07.6 r11278-8055e38794

Ma stejny procesor, rychlost a velikost RAM/flash jako ty nove male tp-linky a ma USB (jako ta drazsi verze TP-linku).

Nasel jsem doma 3 ruzne starsi wifi a funguje jen jedna s driverem kmod-mt7601u. Nejdriv byla velmi nestabilni, ale prohodil jsem prodluzovaci USB kabel a vypada ok. Rychlost wifi 8 Mbit, zkousim, co to zdrzuje.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #24 kdy: 27. 01. 2021, 22:39:36 »
na taketo cestovne ucely su celkom popularne zariadenia od https://www.gl-inet.com/products/ maju celkom podarene vlastne rozhranie kde sa da nakonfigurovat aj VPNka alebo je pofporovane ciste OpenWRT.

Vypadaji moc pekne, ale nenasel jsem nikde, jestli ma nektery z nich dve radia

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #25 kdy: 27. 01. 2021, 22:52:54 »
Kdyz se k WT3020 pripojim kabelem a bezi tedy na nem jen wifi client, tak je rychlost zhruba 30 mbit, vytizeni procesoru ke 30 procentum.

Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #26 kdy: 27. 01. 2021, 23:59:13 »
na taketo cestovne ucely su celkom popularne zariadenia od https://www.gl-inet.com/products/ maju celkom podarene vlastne rozhranie kde sa da nakonfigurovat aj VPNka alebo je pofporovane ciste OpenWRT.

Vypadaji moc pekne, ale nenasel jsem nikde, jestli ma nektery z nich dve radia
Tento Mikrotik by měl mít dvě rádia https://mikrotik.com/product/RBmAP2nD a vypadá dost kompaktně.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #27 kdy: 28. 01. 2021, 10:12:01 »
Tento Mikrotik by měl mít dvě rádia https://mikrotik.com/product/RBmAP2nD a vypadá dost kompaktně.

Podle vyrobce je ten mikrotik "dual-chain", coz znamena MIMO 2x2. Tedy jen jedno radio. Potvrzuje to i popis na Alze a dalsich obchodech.
Skoda, jinak je moc pekny.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #28 kdy: 28. 01. 2021, 10:37:24 »
Podle vyrobce je ten mikrotik "dual-chain", coz znamena MIMO 2x2. Tedy jen jedno radio. Potvrzuje to i popis na Alze a dalsich obchodech.
Skoda, jinak je moc pekny.
a nestacilo by dualband, kdy 2.4 by byla jako klient a 5 pro pripojeni tvejch zarizeni?
k tem testum s 3020, ten usb dongle co sel, v NB se chova stejne pomalu? jestli je brzdou 3020 ci ten dongle, kdyby dongle tak zkusit zjistit zda prodava nekdo v1 toho tplinku?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvourádiový Wi-Fi router (extender)
« Odpověď #29 kdy: 28. 01. 2021, 10:50:32 »
pokud bys sehnal ten v1 tplink dongle s podporou opewrt a s 3020 by to bylo take pomale, tak ho pouzit vnejakem tom 1radiovem s 1usb od GL.iNet nektere modely maji vykone viz ten odkaz co daval na vyrobce nekdo predtim...