Nelze instalovat programy do Windows

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #15 kdy: 23. 01. 2021, 23:56:38 »
Ahoj. Ďakujem za radu. Prehliadač vivaldi som nainštaloval, ale po pokuse pripojit sa na internet píše chybu "Windows could not automatically detect this network proxy settings."
takze ted uz vime, ze program (resp. Vivaldi) nainstalovat jde, ale je problem s proxy, na 99% viz co uz napsal Filip

[...] Teda ak mi chceš niečo poradiť. Lebo vidím, že tu mi asi väčšina poradiť nechce... [...]
vidis to ze sveho uhlu, zkusim tvuj uhel nastinit :-)
1. v hlave mas [co si presne delal, co to presne udelalo, jake hlasky se zobrazily, atd...]
2. ale polozis v podstate dotaz "nejde mi to, co s tim?"
Ackoliv ja chapu ze treba nevis nakolik je propastnej rozdil mezi "napsalo mi to nejakou hlasku" a "napsalo mi to presne tohle: error with xy", to prvni bud odradi nekoho kdo by ti treba i poradil, protoze nema kristalovou kouli, to druhe ma nejakou vahu v dotazu a sdeluje "radci" realnou situaci...

takze priste, v dotazu uved co nejpresnejsi informace a pokud ti nekdo napise ze z toho nejde poznat o co go, tak zkus napsat vice infa nebo se zeptat jake informace mas dodat, to je cele :-)


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #16 kdy: 24. 01. 2021, 00:04:20 »
[...] Na nete som nasiel navod, že mam pingnut nejaku domenu, tak som do príkazového riadka

napisal ping pcforum.sk a vypisalo to hlasku "Ping request could not find host pcforum.sk" potom som to skusil pingnut cez ip adresu ... teda ping 195.210.29.3 a to mi pinglo a vypisalo sent= 4 received= 4 lost= 0

[...]Neviem, ci to k niecomu bolo, ale skusam uz vsetko...
ano, presne ping na domenu a ip sem ti chtel poradit, to je jednoduche zjisteni:
1. ping na ip ti jde => internet funguje
2. ping na domenu ti NEjde => DNS nefunguje

ad DNS, nejspis budes mit spatne nastavene, ale primo to overis takto:
Kód: [Vybrat]
1. v prikazovem radku pustis: nslookup
2. zobrazi ti jaky mas nastaven DNS server a jeho IP
3. napises: root.cz
4. pokud DNS umi prelozit, zobrazi ti IP adresu
4b. pokud neprelozi, nastavis (docasne tomu nslookup bezicimu) DNS google: server 8.8.8.8
4c. znovu bod 3.

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #17 kdy: 24. 01. 2021, 00:14:18 »
[...] Na nete som nasiel navod, že mam pingnut nejaku domenu, tak som do príkazového riadka

napisal ping pcforum.sk a vypisalo to hlasku "Ping request could not find host pcforum.sk" potom som to skusil pingnut cez ip adresu ... teda ping 195.210.29.3 a to mi pinglo a vypisalo sent= 4 received= 4 lost= 0

[...]Neviem, ci to k niecomu bolo, ale skusam uz vsetko...
ano, presne ping na domenu a ip sem ti chtel poradit, to je jednoduche zjisteni:
1. ping na ip ti jde => internet funguje
2. ping na domenu ti NEjde => DNS nefunguje

ad DNS, nejspis budes mit spatne nastavene, ale primo to overis takto:
Kód: [Vybrat]
1. v prikazovem radku pustis: nslookup
2. zobrazi ti jaky mas nastaven DNS server a jeho IP
3. napises: root.cz
4. pokud DNS umi prelozit, zobrazi ti IP adresu
4b. pokud neprelozi, nastavis (docasne tomu nslookup bezicimu) DNS google: server 8.8.8.8
4c. znovu bod 3.

napisalo:

root.cz
server: unknown
adress: 10.5.18.5

cize to funguje? co dalej?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #18 kdy: 24. 01. 2021, 00:27:52 »
napisalo:

root.cz
server: unknown
adress: 10.5.18.5

cize to funguje? co dalej?

NEfunguje, to co ti napsalo je server a ip adresa DNS, NE domey root.cz... takze dalej bod 4b, to by ti melo zobrazit:
Kód: [Vybrat]
> root.cz
Server:  dns.google
Address:  8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name:    root.cz
Addresses:  2001:67c:68::76
          91.213.160.188

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #19 kdy: 24. 01. 2021, 01:05:57 »
napisalo:

root.cz
server: unknown
adress: 10.5.18.5

cize to funguje? co dalej?

NEfunguje, to co ti napsalo je server a ip adresa DNS, NE domey root.cz... takze dalej bod 4b, to by ti melo zobrazit:
Kód: [Vybrat]
> root.cz
Server:  dns.google
Address:  8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name:    root.cz
Addresses:  2001:67c:68::76
          91.213.160.188

Cize... ci som to urobil spravne. V nastaveniach vo vivaldi som zaskrtol manualne nastavenie proxy a zadal do kolonky adresu 8.8.8.8, tak?

Vo vivaldi sa nestala ziadna zmena az na to, ze teraz po tom manuálnom zadani mi nefunguje uz ani Microsoft edge. Co dalej?


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #20 kdy: 24. 01. 2021, 02:16:42 »
Cize... ci som to urobil spravne. V nastaveniach vo vivaldi som zaskrtol manualne nastavenie proxy a zadal do kolonky adresu 8.8.8.8, tak?

Vo vivaldi sa nestala ziadna zmena az na to, ze teraz po tom manuálnom zadani mi nefunguje uz ani Microsoft edge. Co dalej?
nikde sem nepsal ze do proxy mas dat 8.8.8.8 (to samozrejme zrus), udelej bod 4b a dej sem vystup...
zaroven sem/ci_nekam radeji dej screen co ti ukaze kdyz ve Vivaldi tuknes na "Nastaveni proxy"

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #21 kdy: 24. 01. 2021, 08:03:56 »
Co takhle mrknout na celkove nastaveni sit?

ipconfig /all

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #22 kdy: 24. 01. 2021, 10:18:56 »
ipconfig /all

pripadne bych jeste zkusil co vypise tohle:

powershell.exe "Get-WinEvent -MaxEvents 1 -FilterHashTable @{ LogName = 'Microsoft-Windows-UniversalTelemetryClient/Operational'; ID = 55} | Select-Object -Property TimeCreated,Message | ft -HideTableHeader"

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #23 kdy: 24. 01. 2021, 10:31:52 »
Cize... ci som to urobil spravne. V nastaveniach vo vivaldi som zaskrtol manualne nastavenie proxy a zadal do kolonky adresu 8.8.8.8, tak?

Vo vivaldi sa nestala ziadna zmena az na to, ze teraz po tom manuálnom zadani mi nefunguje uz ani Microsoft edge. Co dalej?
nikde sem nepsal ze do proxy mas dat 8.8.8.8 (to samozrejme zrus), udelej bod 4b a dej sem vystup...
zaroven sem/ci_nekam radeji dej screen co ti ukaze kdyz ve Vivaldi tuknes na "Nastaveni proxy"

nslookup
default server: unknown
adress: 10.5.18.5

server 8.8.8.8
default server: dns.google
adress: 8.8.8.8

root.cz
server: dns.google
adress: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: root.cz
adress: 2001:67c:68::77
91.213.160.188

dalej co? (zatial to ide dobre :) )

po zapnuti vivaldi mi po zadani google ide... cize uz to je ok? uz to teraz pojde vsetko?
« Poslední změna: 24. 01. 2021, 10:35:33 od mukel »

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #24 kdy: 24. 01. 2021, 12:04:53 »
Máte tam nějaký antivir a firewall, o kterých jste nic nepsal. Máte tam nějakou divnou konfiguraci proxy serveru. Nedokážete popsat, co děláte a co při tom vidíte. Podle mne je jediné řešení, že ten notebook odnesete nějakému IT technikovi, aby vám tam přeinstaloval čisté Windows, abyste se zbavil nějakých vašich pokus, které jste tam prováděl. Křišťálovou kouli tu nikdo nemá, takže náhodnými pokusy zjišťovat, co se u vás vlastně děje, by bylo na několik let.

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #25 kdy: 24. 01. 2021, 12:22:41 »
@k3dAR ďakujem za radu a trpezlivosť, už všetko funguje... s tvojou pomocou som to vyriešil

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #26 kdy: 25. 01. 2021, 13:34:50 »
@k3dAR ďakujem za radu a trpezlivosť, už všetko funguje... s tvojou pomocou som to vyriešil
no me rady byli o diagnostice, jestli si to vyresil, tak (pokud nebyl problem na strane nejake proxy sluzby co si mel nastaven) zakazanim te proxy jak radil Filip ;-)