Nelze instalovat programy do Windows

mukel

Nelze instalovat programy do Windows
« kdy: 23. 01. 2021, 15:58:38 »
Ahojte.

Mám Windows 10 a prehliadač Microsoft edge nainštalovaný výrobcom. Windows 10 som tam mal takisto už pri kúpe. Mám problém s prehliadačom a rád by som tam nainštaloval chrome.
Problém je, že inštalácia iného prehliadača vždy skolabuje. Problém mám aj pri inštalácii iných programov na notebook. Takisto inštalácia skolabuje, alebo neprebehne. (skúšal som nainštalovať skype a takisto mi skolabovala)

Myslíte, že Windows inštaláciu nejak zakáže? Neviem, nevyznám sa do pc, tak sa opýtam vás skúsenejších. Mám to riešiť odnesením ntb do servisu, nech mi to oni nainštalujú?

dík
« Poslední změna: 23. 01. 2021, 16:12:24 od Petr Krčmář »


Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2021, 16:35:18 »
Co přesně znamená, že instalace zkolabuje, nebo neproběhne? Nepopisujte, co si myslíte, že se děje, ale co pozorujete, že se děje.

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2021, 16:44:10 »
Co přesně znamená, že instalace zkolabuje, nebo neproběhne? Nepopisujte, co si myslíte, že se děje, ale co pozorujete, že se děje.

Keď som inštaloval chrome, tak mi inštaláciu vôbec nespustilo. Keď som inštaloval chrome, tak mi napisalo, že potrebuje pripojenie k internetu, ktoré je nedostupné, aj keď mi internet bežal. Keď som inštaloval Messenger, tak mi inštaláciu spustilo, aj prebiehala, ale po nejakých minútach mi vyhodilo chybovú hlášku, ale už si nepamätám čo v nej bolo.

Aj som rozmýšľal, že sa na Windows vykašlem a nainštalujem pekne Linux, ktorý mám aj na druhom ntb a podľa návodu na nete som si ho nainštaloval sám.

robac

  • ***
  • 197
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2021, 16:51:49 »
Co přesně znamená, že instalace zkolabuje, nebo neproběhne? Nepopisujte, co si myslíte, že se děje, ale co pozorujete, že se děje.
Keď som inštaloval Messenger, tak mi inštaláciu spustilo, aj prebiehala, ale po nejakých minútach mi vyhodilo chybovú hlášku, ale už si nepamätám čo v nej bolo.

A vážně očekáváte, že s tímto přístupem Vám někdo poradí?
Za normálních okolností lze na Windows instalovat programy bez problémů...
Chrome má nainstalován minimálně půl miliarda zařízení s Windows 10.

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2021, 17:00:18 »
Co přesně znamená, že instalace zkolabuje, nebo neproběhne? Nepopisujte, co si myslíte, že se děje, ale co pozorujete, že se děje.
Keď som inštaloval Messenger, tak mi inštaláciu spustilo, aj prebiehala, ale po nejakých minútach mi vyhodilo chybovú hlášku, ale už si nepamätám čo v nej bolo.

A vážně očekáváte, že s tímto přístupem Vám někdo poradí?
Za normálních okolností lze na Windows instalovat programy bez problémů...
Chrome má nainstalován minimálně půl miliarda zařízení s Windows 10.

Ak mi nikto neporadí, tak odnesiem do servisu, nech to dajú dokopy tam. Mne to nainštalovať nejde, možno im pôjde.


Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2021, 17:09:08 »
Keď som inštaloval chrome, tak mi inštaláciu vôbec nespustilo.
To jsou zase jen nějaké vaše dojmy, vůbec nepopisujete, co se stalo. Já když chci nainstalovat Chrome, tak jdu na tuhle stránku: https://www.google.com/chrome/ Je na ní velké modré tlačítko s nápisem „Stáhněte si Chrome“, pod ním je menším písmem nápis „Pro Windows 10/8.1/8/7 (64bitová verze).“ a pod tím zaškrtnutý checkbox „Pomozte aplikaci Google Chrome zlepšovat tím, že budete společnosti Google automaticky zasílat statistiky využití a zprávy o selhání.“ Checkobx nechám zaškrtnutý a kliknu na tlačítko „Stáhněte si Chrome“.

Zobrazí se nová stránka s nápisem „Děkujeme vám, že jste si stáhli Chrome.“ a zároveň prohlížeč stáhne soubor ChromeSetup.exe. Otevřu v Průzkumníku adresář, kde je stažený ChromeSetup.exe, dvojklikem ho spustím. Windows se přepnou do režimu získání administrátorských práv – zobrazí se pouze obrázek na pozadí, který je ztmavený, ostatní okna zmizí a je zobrazené jen jedno okno s nápisem „Chcete této aplikaci povolit, aby prováděla na vašem zařízení změny?“ Pokud se do tohoto režimu nepřepnou Windows samy, protože je aktivní jiný program, najdu si spuštěný ChromeSetup.exe na liště programů (má ikonu štítu, jako každý program vyžadující povýšení oprávnění) a kliknutím ho aktivuju – čímž dojde k onomu přepnutí do režimu získání administrátorských práv.

Pokud nedokážete popsat, co na počítači děláte a co vidíte, najděte si v okolí nějakou firmičku, která poskytuje služby v oblasti IT, a zaplaťte jí za to, že vám bude ten notebook s Windows spravovat. Budou mít administrátorské heslo, vy ne, a když budete potřebovat nainstalovat nějaký program, tak tam dojdete a oni vám to nainstalují. Případně možná bude někdo v příbuzenstvu ochotný to dělat zadarmo.

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2021, 17:17:25 »
Keď som inštaloval chrome, tak mi inštaláciu vôbec nespustilo.
To jsou zase jen nějaké vaše dojmy, vůbec nepopisujete, co se stalo. Já když chci nainstalovat Chrome, tak jdu na tuhle stránku: https://www.google.com/chrome/ Je na ní velké modré tlačítko s nápisem „Stáhněte si Chrome“, pod ním je menším písmem nápis „Pro Windows 10/8.1/8/7 (64bitová verze).“ a pod tím zaškrtnutý checkbox „Pomozte aplikaci Google Chrome zlepšovat tím, že budete společnosti Google automaticky zasílat statistiky využití a zprávy o selhání.“ Checkobx nechám zaškrtnutý a kliknu na tlačítko „Stáhněte si Chrome“.

Zobrazí se nová stránka s nápisem „Děkujeme vám, že jste si stáhli Chrome.“ a zároveň prohlížeč stáhne soubor ChromeSetup.exe. Otevřu v Průzkumníku adresář, kde je stažený ChromeSetup.exe, dvojklikem ho spustím. Windows se přepnou do režimu získání administrátorských práv – zobrazí se pouze obrázek na pozadí, který je ztmavený, ostatní okna zmizí a je zobrazené jen jedno okno s nápisem „Chcete této aplikaci povolit, aby prováděla na vašem zařízení změny?“ Pokud se do tohoto režimu nepřepnou Windows samy, protože je aktivní jiný program, najdu si spuštěný ChromeSetup.exe na liště programů (má ikonu štítu, jako každý program vyžadující povýšení oprávnění) a kliknutím ho aktivuju – čímž dojde k onomu přepnutí do režimu získání administrátorských práv.

Pokud nedokážete popsat, co na počítači děláte a co vidíte, najděte si v okolí nějakou firmičku, která poskytuje služby v oblasti IT, a zaplaťte jí za to, že vám bude ten notebook s Windows spravovat. Budou mít administrátorské heslo, vy ne, a když budete potřebovat nainstalovat nějaký program, tak tam dojdete a oni vám to nainstalují. Případně možná bude někdo v příbuzenstvu ochotný to dělat zadarmo.

To som urobil, až do stiahnutia. Program som stiahol a spustil inštaláciu. Ale po spustení inštalácie a po pokuse pripojiť sa na internet aplikáciou chrome mi vypísalo chybové hlásenie, že programu sa nepodarilo pripojiť sa na internet. Pritom internetové pripojenie je v poriadku a internet beží.

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2021, 17:41:00 »
Keď som inštaloval chrome, tak mi inštaláciu vôbec nespustilo.
To jsou zase jen nějaké vaše dojmy, vůbec nepopisujete, co se stalo. Já když chci nainstalovat Chrome, tak jdu na tuhle stránku: https://www.google.com/chrome/ Je na ní velké modré tlačítko s nápisem „Stáhněte si Chrome“, pod ním je menším písmem nápis „Pro Windows 10/8.1/8/7 (64bitová verze).“ a pod tím zaškrtnutý checkbox „Pomozte aplikaci Google Chrome zlepšovat tím, že budete společnosti Google automaticky zasílat statistiky využití a zprávy o selhání.“ Checkobx nechám zaškrtnutý a kliknu na tlačítko „Stáhněte si Chrome“.

Zobrazí se nová stránka s nápisem „Děkujeme vám, že jste si stáhli Chrome.“ a zároveň prohlížeč stáhne soubor ChromeSetup.exe. Otevřu v Průzkumníku adresář, kde je stažený ChromeSetup.exe, dvojklikem ho spustím. Windows se přepnou do režimu získání administrátorských práv – zobrazí se pouze obrázek na pozadí, který je ztmavený, ostatní okna zmizí a je zobrazené jen jedno okno s nápisem „Chcete této aplikaci povolit, aby prováděla na vašem zařízení změny?“ Pokud se do tohoto režimu nepřepnou Windows samy, protože je aktivní jiný program, najdu si spuštěný ChromeSetup.exe na liště programů (má ikonu štítu, jako každý program vyžadující povýšení oprávnění) a kliknutím ho aktivuju – čímž dojde k onomu přepnutí do režimu získání administrátorských práv.

Pokud nedokážete popsat, co na počítači děláte a co vidíte, najděte si v okolí nějakou firmičku, která poskytuje služby v oblasti IT, a zaplaťte jí za to, že vám bude ten notebook s Windows spravovat. Budou mít administrátorské heslo, vy ne, a když budete potřebovat nainstalovat nějaký program, tak tam dojdete a oni vám to nainstalují. Případně možná bude někdo v příbuzenstvu ochotný to dělat zadarmo.

To som urobil, až do stiahnutia. Program som stiahol a spustil inštaláciu. Ale po spustení inštalácie a po pokuse pripojiť sa na internet aplikáciou chrome mi vypísalo chybové hlásenie, že programu sa nepodarilo pripojiť sa na internet. Pritom internetové pripojenie je v poriadku a internet beží.

Protože nedokážete popsat, co na počítači děláte a co vidíte, najděte si v okolí nějakou firmičku, která poskytuje služby v oblasti IT, a zaplaťte jí za to, že vám bude ten notebook s Windows spravovat. Budou mít administrátorské heslo, vy ne, a když budete potřebovat nainstalovat nějaký program, tak tam dojdete a oni vám to nainstalují. Případně možná bude někdo v příbuzenstvu ochotný to dělat zadarmo.

Lepší řešení pro vás nemám.

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2021, 19:04:14 »
1. Vyzkousejte instalaci nejakeho normalniho programu - Chrome se instaluje z pochybneho souboru, ktery vsechno taha z internetu. Zkuste treba 7Z, Libreoffice nebo VLC.
2 Proverte: Start\Nastaveni\Aplikace\Instalaci aplikaci jen z obchodu Microsoft Store zvysite ochranu sveho zarizeni - pod tim je chlivecek a tam by melo byt napsano "Odkudkoliv". Pokud neni, prepnete to na "Odkudkoliv"-

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2021, 20:40:57 »
Nemáte Windows 10 v S režimu (S Mode)?
https://www.hellotech.com/blog/what-is-windows-10-s-mode-and-how-to-turn-it-off#:~:text=To%20turn%20off%20Windows%2010%20S%20Mode%2C%20click%20the%20Start,for%20the%20process%20to%20finish.

Pak byste neměl být schopen instalovat běžné aplikace, ale nevím, jak by se to projevovalo, neb jsem zatím nikdy nezkoušel (vždy jsem S Mode Windows z jiných důvodů přeinstalovával).

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2021, 21:39:44 »
Vzhledem k tomu, že mukel zjevně nerozlišuje mezi instalací aplikace a spuštěním aplikace (instalace Chrome se vůbec nespustila, po pokusu připojit se aplikací Chrome [která by neměla být nainstalovaná, když se instalace vůbec nespustila] na internet se vypsala chybová hláška), nemá moc smysl zabývat se tím, jestli jsou povolené instalace. Je dost možné, že aplikace má nainstalované, ale problém je až při používání aplikace. Pokud by byly zakázané instalace mimo Windows Store, zobrazily by snad Windows nějakou (pro nás) srozumitelnou hlášku.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #11 kdy: 23. 01. 2021, 21:55:51 »
Vzhledem k tomu, že mukel zjevně nerozlišuje mezi instalací aplikace a spuštěním aplikace (instalace Chrome se vůbec nespustila, po pokusu připojit se aplikací Chrome [která by neměla být nainstalovaná, když se instalace vůbec nespustila] na internet se vypsala chybová hláška) [...]
pise trochu zmatene, ale predpokladam:
1. aplikace ChromeOnlneInstalator se spustila
2. zobrazila hlasku ze se neda pripojit k internetu aby stahla dotahovane soubory potrebne pro instalaci ChromeProhlizece
3. tedy instalace ChromeProhlizece se nezdarila

EDIT: muze zkusit stahnout misto ChromeOnflineInstalatoru, velkej ChromeOfflineInstalator kterej jiz obsahuje "cele" chrome soubory pro instalaci (nevim jak pak pripadna aktualizace) 64bit pripadne 32bit varianta

nebo jeste lepe, stahnout rovnou lepsi prohlizec (ten je rovnou kompletni offline instalator): Vivaldi :-)
« Poslední změna: 23. 01. 2021, 22:00:48 od k3dAR »

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #12 kdy: 23. 01. 2021, 23:18:36 »
Vzhledem k tomu, že mukel zjevně nerozlišuje mezi instalací aplikace a spuštěním aplikace (instalace Chrome se vůbec nespustila, po pokusu připojit se aplikací Chrome [která by neměla být nainstalovaná, když se instalace vůbec nespustila] na internet se vypsala chybová hláška) [...]
pise trochu zmatene, ale predpokladam:
1. aplikace ChromeOnlneInstalator se spustila
2. zobrazila hlasku ze se neda pripojit k internetu aby stahla dotahovane soubory potrebne pro instalaci ChromeProhlizece
3. tedy instalace ChromeProhlizece se nezdarila

EDIT: muze zkusit stahnout misto ChromeOnflineInstalatoru, velkej ChromeOfflineInstalator kterej jiz obsahuje "cele" chrome soubory pro instalaci (nevim jak pak pripadna aktualizace) 64bit pripadne 32bit varianta

nebo jeste lepe, stahnout rovnou lepsi prohlizec (ten je rovnou kompletni offline instalator): Vivaldi :-)

Ahoj. Ďakujem za radu. Prehliadač vivaldi som nainštaloval, ale po pokuse pripojit sa na internet píše chybu "Windows could not automatically detect this network proxy settings."

Čiže mi nejde načítať žiadnu stránku. Čo s tým? Teda ak mi chceš niečo poradiť. Lebo vidím, že tu mi asi väčšina poradiť nechce... dik za každú radu

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #13 kdy: 23. 01. 2021, 23:32:41 »
Ahoj. Ďakujem za radu. Prehliadač vivaldi som nainštaloval, ale po pokuse pripojit sa na internet píše chybu "Windows could not automatically detect this network proxy settings."
No, konečně jsme se dozvěděli tu hlášku. Máte ve Windows nastavený proxy server, který ale nejspíš vůbec neexistuje, nebo není dostupný. Přepněte si to na přímé připojení k síti. Když už máte spuštěný Vivaldi, tak menu Nástroje → Nastavení  → Síť → tlačítko Nastavení proxy → tím se vám spustí konfigurace proxy ve Windows → vše nastavte na Vypnuto.

Lebo vidím, že tu mi asi väčšina poradiť nechce... dik za každú radu
Jediný, kdo tu poradit nechce, jste vy…

mukel

Re:Nelze instalovat programy do Windows
« Odpověď #14 kdy: 23. 01. 2021, 23:54:54 »
Ahoj. Ďakujem za radu. Prehliadač vivaldi som nainštaloval, ale po pokuse pripojit sa na internet píše chybu "Windows could not automatically detect this network proxy settings."
No, konečně jsme se dozvěděli tu hlášku. Máte ve Windows nastavený proxy server, který ale nejspíš vůbec neexistuje, nebo není dostupný. Přepněte si to na přímé připojení k síti. Když už máte spuštěný Vivaldi, tak menu Nástroje → Nastavení  → Síť → tlačítko Nastavení proxy → tím se vám spustí konfigurace proxy ve Windows → vše nastavte na Vypnuto.

Lebo vidím, že tu mi asi väčšina poradiť nechce... dik za každú radu
Jediný, kdo tu poradit nechce, jste vy…

Urobil som vsetko podla vasho navodu, ale ziadnu stranku vivaldi aj  tak nenacita. Na nete som nasiel navod, že mam pingnut nejaku domenu, tak som do príkazového riadka

napisal ping pcforum.sk a vypisalo to hlasku "Ping request could not find host pcforum.sk" potom som to skusil pingnut cez ip adresu ... teda ping 195.210.29.3 a to mi pinglo a vypisalo sent= 4 received= 4 lost= 0

Takisto som skusil vypnut antivirak a takisto aj firewall, ci to nahodou toto neblokuje, ale vivaldi aj tak nenasiel ziadnu stranku. Čo s tym dalej? dik

Neviem, ci to k niecomu bolo, ale skusam uz vsetko...