Vysokoškolská fyzika se od středoškolské dost liší. Záleží, jak specializovanou školu si vybereš, ale není ojedinělý postup, kdy se kombinuje studium matematiky a patřičné fyzikální disciplíny. Třeba jako základní oblasti fyziky ve standardních kurzech vystupují:
mechanika (a k ní komplementárně matematický aparát k diferenciálnímu počtu, diferenciálním rovnicím atp.),
termodynamika a statistická fyzika (kde se pracuje s parciálními diferenciálními rovnicemi, fázovým prostorem nebo statistikou),
elektřina a magnetismus (polní formalismus, Maxwellovy rovnice, diferenciální geometrie, formy, tenzory),
teoretická fyzika (Lagrangeovy rovnice, Hamiltonovy rovnice, variační principy, integrální a diferenciální tvary fyzikálních principů),
relativistická fyzika (diferenciální geometrie),
kvantová fyzika (funkcionální analýza, statistika, diferenciální rovnice),
kvantová teorie pole...
Jsou školy, kde jednotlivým kapitolám přísluší (i vícesemstrální) předměty. Třeba MatFyz nebo FJFI. Někdy se probere velká část seznamu v jednom vícesemestrálním kurzu fyziky. Hodně záleží, jak do hloubky bys chtěl fyziku studovat a kolik matematického aparátu se chceš učit. Co se týče mezioborovosti, ještě víc záleží, co z biologie děláš.
Pro biologické struktury může být matematický a fyzikální popis dost komplikovaný. Mohou se třeba vyskytovat struktury podobné fraktálům -- plíce, neuronové sítě --, může se stát, že je potřeba používat nelineární modely, které podléhají nestabilitám nebo podle výchozích podmínek dávají kvalitativně odlišná řešení: třeba analýza pevných bodů logistické rovnice, jež tvoří nejjednodušší model růstu populací:
https://www.youtube.com/watch?v=ovJcsL7vyrk. Kdyby ses chtěl podívat na kvantovou biochemii, budeš potřebovat aspoň elementární znalost numerických metod a funkcionální analýzy. To samozřejmě nepíši, abych tě odradil; naopak: snažím se v krátkosti nastínit šíři oboru. Určitě je co studovat a určitě jsou mezioborové přesahy hrozně zajímavé.
Můžeš si v knihovně půjčit třeba pár knížek od Kvasnici, existuje volná verze skript z analytické mechaniky od profesora Hlavatého:https://physics.fjfi.cvut.cz/files/predmety/02TEF1/AnalytickaMechanika1.pdf. Můžeš prolistovat wikiskripta:
http://wikiskripta.fjfi.cvut.cz/wiki/index.php/Hlavn%C3%AD_strana nebo zkus projít YouTube kanály příslušných univerzit. Možná některé nechaly své kurzy veřejně. Stanford má několik úvodních kurzů s Leonardem Susskindem. Tam by se dalo přístupnou formou proniknout aspoň rámcově, oč při studiu fyziky běží.