Pohovory po letech freelance

Re:Pohovory po letech freelance
« Odpověď #30 kdy: 18. 01. 2021, 13:49:51 »
Nicmene, z druhe strany je lehkomyslne si predstavovat stejnou mzdu jako zamestnanec vs prace na ICO. Jako zamestnanci vam firma plati dovolene, nemocenske, odstupne pri rozvazani pracovniho pomeru. To vsechno musite zapocitat. Mate mesic vyplaty bez prace(dovolena). Zamestnavatel plati 14 dnu nemocenskou(nekteri zamestnavatele maji jako benefit 100% nahradu mzdy a to i po 14 dnech). Pri ukonceni pracovniho pomeru se minimalne v IT firmach vzdy vyplaci nejake "padaky", pokud nejste uplna nula. :)

Tohle určitě beru, ale já jsem tam nešel na HPP (to vůbec nehledám), šel jsem tam s tím že budu dělat kontraktora a tohle bylo taky předem domluveno s HR, což se ukázalo jako další lež.

(OK, to je kontroverzni bod, casteji odchazi zamestnanec sam, za lepsim). Taky mate nejakou jistotu zamestnani. Malokdo jen tak propousti zamestnance. Neni to tak jednoduche. Takze stejna vyplata za ICO vs na vyplatni pasce jako zamestnanec ma vyssi hodnotu pro zamestnance. Nekdy to muze byt dost vyssi.

Jasně, ale to pro mě má v podstatě nulovou hodnotu. Zatím vždycky když jsem někde skončil, tak jsem si polepšil, takže to neberu jako nějakou tragédii, ale spíš jako příležitost si říct ještě o víc a prosondovat aktuální stav trhu, jestli mi to někdo dá. Že by nebyla práce, to nějak strach zatím nemám :)