DevOps uplatnění v zahraničí

DevOps uplatnění v zahraničí
« kdy: 14. 01. 2021, 12:06:27 »
Zdravím,
momentálně dělám DevOps kontraktora pro startupy, kde většinou ve firmě stabilizuji CI/CD a udělám infra na AWS a jdu o dům dál.
Na 90% jsem na remotu, občas se stavím v officu.
Už delší dobu si  ale pohrávám s tím, že budu cestovat a při tom vzdáleně pracovat. Však je to jedno, jestli sedím na Remote v Praze nebo v Bangkoku, když jsem schopnej se podřídit časové zóně firmy.
Koukal jsem na inzeráty na remoteok, stackoverflow a dalších portálech a zjistil jsem, že těch devops remote pozic není moc. Našel jsem cca po třech inzerátech per portál. A když už, tak většina je striktně Full-Time a na smlouvu. Já nemám problém s Full-Timem, ale rád si určuji sám, kdy a co a jak mám dělat. Když už mě někdo přemluví na Full-Time kontrakt, tak stejně po měsíci zjistí, že pro mě tolik práce není(ano, většinou jsem pracoval v menších startupech)...

Tak si říkám, jestli jsem si vybral správný obor. Jako chápu, že logicky DevOpsáků nemůže být tolik jako vývojářů, ale ten rozdíl v počtu inzerátů je až stonásobný. Nebo prostě nechtějí DevOps remote, což mě zaráží v době COVIDu a celkově nesmyslnosti nutit office v tomto oborou.

Nevíte někdo, jak si zkusit sehnat kontrakt v zahraničí(kde mi zaplatí aspoň o něco víc než v ČR)?


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 14. 01. 2021, 16:06:04 »
Já jsem zasekaný pět let v jedné zahraniční firmě, kde dělám devops. Moje role je někdy víc dev a někdy zase ops. Z toho co píšeš děláš spíš ops než dev, tak myslím, že když nebudeš vyloženě trvat primárně na ops a vezmeš si k tomu dev, tak dřív nebo později narazíš na něco, co ti bude vyhovovat.

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 14. 01. 2021, 17:05:28 »
Tak záleží. Když občas dělám nějaké lambdy, které se používají v aplikacích, tak se zase cítím víc jak DEV než OPS :)

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 14. 01. 2021, 17:18:51 »
Tak si říkám, jestli jsem si vybral správný obor. Jako chápu, že logicky DevOpsáků nemůže být tolik jako vývojářů, ale ten rozdíl v počtu inzerátů je až stonásobný. Nebo prostě nechtějí DevOps remote, což mě zaráží v době COVIDu a celkově nesmyslnosti nutit office v tomto oborou.

Nevíte někdo, jak si zkusit sehnat kontrakt v zahraničí(kde mi zaplatí aspoň o něco víc než v ČR)?
V ČR je HO a remote skratka sprosté slovo. Tipujem tak 10% firiem ti to umožni zvyšok má manažérov ktorí nedokážu prežiť ak nemôžu pozerať nevoľníkom na obrazovku a stopovať na sekundu presne ich strávený čas na pracovisku, ešte by si otroci začali myslieť, že sa dá žiť aj tak, že nebudú mrhať časom dochádzaním, tak toto nie! Ináč ja som mal pohovor do Regiojetu v Brne, kde mi nasľubovali ako HO nie je problém po zapracovaní a všetko super, flexibilná pracovná doba a následne sa na druhé kolo pohovoru, ktoré sme mali dohodnuté a 2x potvrdené ani nepripojili a nedali mi nič vedieť, až potom som sa dozvedel, že kvôli mojej požiadavke na HO ma manažment odmietol pretože, a to sa držte "ostatní zamestnanci by to potom chceli tiež".  Mimochodom na prvom kole pohovoru som sa dozvedel, že aj teraz keď je pandémia tak nútia chodiť zamestnancov do kancelárie, tak už vtedy mi blikla červená kontrolka, že to smrdí. Toto je však absolútne dno čo som doteraz zažil pri hľadaní práce a verte, že zažil som už toho dosť a čo si firmy dovoľujú a vymýšľajú je už vyslovene absurdné a zvrhlé, začína ma to fakt totálne s*ať. Som už stavom pracovného trhu v ČR nepredstaviteľne zhnusený a mam tu toho plné zuby, nech si to láskavo ten trápny a tragicky neschopný manažment robí láskavo sám.

Držím Ti, OP palce, v zahraničí niečo myslím nájdeš, tam nie sú zničení boľševikom a boľševickou mentalitou, ale v ČR by som sa veľmi na to nespoliehal, maximálne tak Praha, tam snáď sú mentálne niekde inde.

Keď už som to načal, nemáte niekto skúsenosti s prácou ako vývojar v Regiojete? Či som vôbec o niečo prišiel ale som sa "vyhol guľke"?
« Poslední změna: 14. 01. 2021, 17:23:21 od nehalem »

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #4 kdy: 14. 01. 2021, 17:45:45 »
Citace
Už delší dobu si  ale pohrávám s tím, že budu cestovat a při tom vzdáleně pracovat. Však je to jedno, jestli sedím na Remote v Praze nebo v Bangkoku, když jsem schopnej se podřídit časové zóně firmy.

Heh. Dost naivni predstava. Nejsi prvni ani posledni, ale takto jednoduse to opravdu nefunguje, ani v zahanici. Prace na dalku je o zkusenostech, duvere a domluve.


Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #5 kdy: 14. 01. 2021, 17:51:39 »
Asi se nechápeme. Já na dálku pracuji už 6 let. A to buď pro české firmy nebo pro americké firmy, co mají v ČR pobočku.
Jediné, co chci změnit, je, že nebudu dělat pro cizí firmu přes českou pobočku za české peníze, ale budu dělat pro ní napřímo.
« Poslední změna: 14. 01. 2021, 17:55:41 od Darkhunter »

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 14. 01. 2021, 18:06:06 »
nehalem: Ono to bude dost o oboru. Řikal mi před časem známej fungující v drážním businessu, že u  drah jsou poslední rok trochu paranoidnější.... Remote i šlo, dokonce i remote od dodavatelů. Než se stala nepříjemnost s jedním devopsem, co se spletl a vysledkem byl generální stop trati na úrovni kraje, aspoň si ten digitál pořádně vyzkoušeli (v TV večer podáno, že Arriva zase blokuje tratě a nic nemůže jet, přitom jen vzorně stála na stopce). Od dalšího dne stop všem remote akcím, což hlavně nepotěšilo dodavatele. Prý aby jim bylo jasné, zda jsou u ostrého systému nebo si u sebe něco kutí na devel/test systému...
A přitom taková blbost, kamarád se také jako novic u dodavatele pro vodníky před roky sekl s jedním automatem a nebýt náhodou všímavého hrázného, co ten start nouzového vypouštění stopl, tak v Praze měli Staroměstkou lagunu a nikdo z toho nestřílel. Jen všichni kroutili hlavou, že by to vůbec nemělo jít odpálit a dneska se to už jede vše dálkově ze Štěchovic (pravda, dálkový přístup k tomu byl poslední rok pro všechny dost osekán). :-)
A vidím jen přitvrzování v tom, jak remote začíná vypadat zejména v oblastech, kde do toho začíná mluvit NÚKIB. Po 15-ti letech full remote začíná být těžko...

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 14. 01. 2021, 18:39:11 »
Koukam na pozice ktere mame otevrene u nas ve firme a podle inzeratu je toto na pomezi mezi DevOps a testovanim - https://apply.workable.com/io-global/j/13F1C62728/

Jsme americka firma a v cechach mame celkem 2 kontraktory. Vsichni ve firme jsou remote. Tvoje predstava s praci a cestovanim by se mi taky libila, kdybych nemel dve male deti :)

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #8 kdy: 14. 01. 2021, 19:05:32 »
Tak záleží. Když občas dělám nějaké lambdy, které se používají v aplikacích, tak se zase cítím víc jak DEV než OPS :)

Když se teď koukám po nabídkách, tak hledám vývoj v Golang a když chtěj ops, je to pro mě pak zajímavější, ale primárně jdu po vývoji. Čisté ops jsem poprvé zažil až v té naší korporaci, kde je nějakých 8 lidí dedikováno jen na ops, ale je to firma s 500 zaměstnanci a v téhle velikosti to už může dávat smysl. Myslím, že to je dobrá zašívárna, chvíli jsem tam pracoval. Na všechno tam je spousta času. Na druhou stranu změny v týhle korporaci v posledních dvou letech jdou spíše směrem oddělených teamů, které mají lidi na všechny potřebné oblasti, tedy dev, ops, scrum, komunikaci s klientem a moc zdrojů mezi sebou nesdílí. Mohou pak s námi líp pracovat. V takovém týmu už to nemůže být jen ops, stejně jako u menších firem, kde to funguje podobně. Zaměřil bych se tedy spíš na dev. Při pohovoru bude ops výhodou, ale nemělo by to být primární.

Jinak mám kolegu, co se od března nevrátil domů. Cestoval východní Evropou až ho zastihl covid. Nakonec se usadil na Ukrajině. Pořád s námi pracuje. To co chceš tedy není nedosažitelné.

Osobně bych v Čechách pracovat nechtěl. Je složitější dostat se na nějaké normální peníze, zvlášť tady kde žiju, rád používám každý den angličtinu a mám radši teamy z různých kultur. V našem týmu jsou lidi snad z pěti států. Každý z nich vidí svět jinak.

Ještě je možnost si vybudovat nějaký projekt, který ti přinese pasivní příjem. Není to tak přímočaré, ale také to je cesta. Není to o tom mít nějaký super originální nápad, ale stačí vyřešit nějaký malý problém, se kterým se lidi setkávají.

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #9 kdy: 14. 01. 2021, 23:39:57 »
Bohuzel misto toho budes delat pres retezec 3 indickych pasaku. Pardon, recruiteru.

Asi se nechápeme. Já na dálku pracuji už 6 let. A to buď pro české firmy nebo pro americké firmy, co mají v ČR pobočku.
Jediné, co chci změnit, je, že nebudu dělat pro cizí firmu přes českou pobočku za české peníze, ale budu dělat pro ní napřímo.
« Poslední změna: 14. 01. 2021, 23:42:29 od pruzkumbojem »

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #10 kdy: 15. 01. 2021, 00:11:40 »
Citace
Bohuzel misto toho budes delat pres retezec 3 indickych pasaku. Pardon, recruiteru.

Nechápu, jak tohle někdo může napsat. Já neměl problém dostat nabídky na přímo. Stačí neodpovídat na spam na Linkedin a hledat aktivně sám. U práce víc než jinde platí, že jaký si to uděláš, takový to máš.

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #11 kdy: 15. 01. 2021, 00:21:04 »
Tak to bych rad umel.
takze ty proste zavolas na londynskou pobocku IBM a reknes jim, ze chces pracovat zdalky.
Sorry, proste si to jen neumim predstavit.

Citace
Bohuzel misto toho budes delat pres retezec 3 indickych pasaku. Pardon, recruiteru.

Nechápu, jak tohle někdo může napsat. Já neměl problém dostat nabídky na přímo. Stačí neodpovídat na spam na Linkedin a hledat aktivně sám. U práce víc než jinde platí, že jaký si to uděláš, takový to máš.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #12 kdy: 15. 01. 2021, 00:31:51 »
Citace
takze ty proste zavolas na londynskou pobocku IBM a reknes jim, ze chces pracovat zdalky.

Nope, stačí hledat vypsaná výběrka pro remote pozice. Z těch větších má třeba DigitalOcean občas zajímavé pozice, co se dají dělat remote. Z těch menších pak Cycloid.io nebo Toggl.com. Člověk se nemusí hned hrnout do IBM. V korporátu to podle mě nemá smysl jinak než pro peníze, protože jako remote tam člověk neprorazí. Je to o politice a ta se remote nedělá. Na druhou stranu jsem už viděl končit celé vrstvy managementu, které byly on-site, ale úplně ten nejnižší dron, jako jsem já, tam stále je :-)

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #13 kdy: 15. 01. 2021, 06:48:48 »
Zajímavá diskuze.

Já zatím pro zahraničí nedělám, takže vyjdu v ČR zkušeností.

Vždy to bylo dost i o DEV.

Pro korporaty nedělam - nemá to smysl. , Protože ty ti nedají co chceš typicky ten remote. (Jak někdo zmiňoval i v době covidove nabízí jen nějaké dny HO)

Inzeraty typicky ty typické jsou onicom, protože jsou často ze zpatecnickych firem.
Proto oslovuji napřímo nebo aspoň nestandardní cestou. Chci využít svoji odbornost a mít rozumné penize, ne trávit čas výběrovým procesem. Schopna firma a vážný zájemce se ozve zpět.

O firmách které dělají pro železnici radši ani nemluvím, tam co se dělo.... Lidi schopni,  jak si na tom písečku plácali různé další fiy bábovičky, horror...

Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« Odpověď #14 kdy: 17. 01. 2021, 11:24:07 »
Pozri si anglicky pracovny trh. Napr. https://www.peoplesource.co.uk/jobs/ ma dost casto remote pozicie. Ma aj korporatnych klientov v DE, takze sa moze stat ze, kontrakt bude plateny v EURach. Pripadne aj https://www.linuxrecruit.co.uk/jobs?keyword=&location%5B%5D=&type%5B%5D=Contract&salary_bracket%5B%5D=&skills%5B%5D= su znamy na kontrakty. Nezabudni, ze Britania je uz mimo EU, tak to moze mat uctovnicke dosledky. Vacsinou anglicke agentury chcu aby si mal anglicku Limited company (da sa zalozit online), pripadne jednoduchsie je ist cez daku umbrella company, ktora to zastresi. Samozrejme je vyzadovanie poistenia zodpovednosti za skodu a pod. Pozor, niektore kontrakty su v ramci IR35, kde platis vacsie dane.