Dobrá mechanická klávesnice

Dobrá mechanická klávesnice
« kdy: 13. 01. 2021, 10:59:42 »
Zdravím. Rád bych si koupil mechanickou klávesnici. Líbil by se mi numerický blok a ideálně i podsvícení. Na RGB netrvám, stejně je na většině s podsvícením. Docela se mi líbila https://www.czc.cz/czc-gaming-hexblade-herni-klavesnice-cherry-mx-silent-red-cz/274041/produkt a někde na jinde na fóru jsem zahlédl https://www.daskeyboard.com/. Jenže obě mají ANSI rozložení a já jsem zvyklý na ISO (Lkový enter, zpětné lomítko vpravo od shiftu). Jde mi hlavně o programování a psaní, z her jen Minecraft.

Děkuji.


Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2021, 11:12:45 »
PS: Také bych ocenil opěrku zápěstí.

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 14. 01. 2021, 13:45:20 »
Já bych si asi vzal Corsair K100 s těmi opto-mechanickými spínači. UK verze by měla být ISO pokud netrváte na českých popiscích. Jen je to trochu jiná cenová kategorie :D

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 14. 01. 2021, 16:01:53 »
Mala poznamka: cervene spinace su linearne, bez odozvy. V praxi rychle, no za cenu castejsich preklepov. Na hranie asi idealne, na programovanie podla mna pomenej. Tam sa viac hodia ci uz taktilne (hnede), alebo s preklikom (modre). Samozrejme na internete je mnozstvo videi s recenziami vsetkych moznych spinacov.

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2021, 11:31:57 »
Jsem spokojen s Redragon K588. Skvělá kvalita za rozumnou cenu. Mám ji s modrými spínači, ale hnědé by byly lepší. Mají spoustu konfigurací 60%, 80%, 100% atp. Mam ji doplněnou o numerickou klávesnici MOTOSPEED K24. Myš mezi.


Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #5 kdy: 15. 01. 2021, 12:21:58 »
Mám Hexablade od CZC a je super, tichá, přesná a za tu cenu bez konkurenční.

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #6 kdy: 16. 01. 2021, 00:13:39 »
Mám Hexablade od CZC a je super, tichá, přesná a za tu cenu bez konkurenční.

Měl jsem ji vybranou, ale je ANSI a já léta používám ISO. Mám to i na laptopu, se kterým budu tu klávesnici primárně používat.


Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #8 kdy: 17. 01. 2021, 14:19:22 »
Já používám klávesnice od Keychronu. Určitě se najdou i lepší kousky, ale já jsem spokojený. Mám od nich K1 (lowprofil) a K2 jako přenosnou. Čevené spínače nebrat, hnědé jsou OK.
U K1 mi prasklo několik čepiček, stačilo poslat email, fotky a seznam prasklých kláves a za týden byly nové doma.

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #9 kdy: 18. 01. 2021, 07:54:55 »
Já používám klávesnice od Keychronu. Určitě se najdou i lepší kousky, ale já jsem spokojený. Mám od nich K1 (lowprofil) a K2 jako přenosnou. Čevené spínače nebrat, hnědé jsou OK.
U K1 mi prasklo několik čepiček, stačilo poslat email, fotky a seznam prasklých kláves a za týden byly nové doma.

Tak pokud pominu to že mám rád numerický blok a opěrku zápěstí, tak sice se mi bezdrátovost líbí, například na raspberry s tím moc nepochodím.

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #10 kdy: 18. 01. 2021, 08:34:55 »
V specifikacii na webe keychron je:
Number of Keys: 87 and 104 keys
Connection: Bluetooth and Type-C cable
1 x USB-A to USB Type-C Cable
Takze sa da objednat aj klavesnica s numerickym blokom a cez USB by to malo fungovat aj s raspberry.

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #11 kdy: 18. 01. 2021, 09:25:55 »
V specifikacii na webe keychron je:
Number of Keys: 87 and 104 keys
Connection: Bluetooth and Type-C cable
1 x USB-A to USB Type-C Cable
Takze sa da objednat aj klavesnica s numerickym blokom a cez USB by to malo fungovat aj s raspberry.

Tak asi ty Keychron mě zaujaly nejvíce, jen co se dívám, má to ANSI rozložení.

-- úprava: Mají i ISO

-- úprava2: Ale ty nemají numeriku.
« Poslední změna: 18. 01. 2021, 09:27:44 od okalousek »

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #12 kdy: 18. 01. 2021, 09:34:18 »
V specifikacii na webe keychron je:
Number of Keys: 87 and 104 keys
Connection: Bluetooth and Type-C cable
1 x USB-A to USB Type-C Cable
Takze sa da objednat aj klavesnica s numerickym blokom a cez USB by to malo fungovat aj s raspberry.

A vidím že tam mají i klávesnici pro Vimaře ;)
https://www.keychron.com/pages/keychron-k12-compact-wireless-60-layout-mechanical-keyboard

Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #13 kdy: 18. 01. 2021, 15:24:29 »
Já si nechal na Vánoce udělat radost a jsem spokojený: https://www.pcgamingrace.com/collections/keyboard
Jedná drobná výtka je, že SW pro ovládání podsvícení k tomu dodávaný nemá předkonfigurované profily barev pro různé účely (i třeba různé hry), ale je možné si to naklikat ručně. Druhá výtka je, že ty spínače jsou v tom zaražené dost natěsno, a při vyndávání těch původních se tyto ohýbají a některé i lámou, ale to možná bude rukama.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobrá mechanická klávesnice
« Odpověď #14 kdy: 18. 01. 2021, 18:59:28 »
To samé jsem řešil před Vánocemi. Hledal jsem klávesnici... Měl jsem požadavky na mechanické spínače - (ekvivalent) Cherry MX Brown nebo Blue, vysoký enter, české popisky, pěkné podsvícení, nechci herní extravaganci (jsem v tomto zastánce jednoduchého designu) líbilo by se mi jednoduché ovládání hlasitosti...

Nakonec jsem ze svých požadavků musel slevit a zůstalo pouze u vysokého enter-u (je mi jedno jestli široký dole nebo nahoře) a podsvícení. Češtinu bych vyřešil přinejhorším přelepkami, já ji nepotřebuji.

Do užšího výběru jsem nakonec zařadil dvě:

 * Das Keyboard Prime 13 - k zakoupení i u nás s ISO rozložením, do kláves Ti vypálí i češtinu, jen ten eshop jsem zapoměl. Cena cca 4000,- a nějaké to čekání.

 * Genesis Thor 300 RGB - nemá české popisky, má vysoký enter - široký nahoře, podsvícení je konfigurovatelné přes klávesové zkratky nebo pouze-WIN aplikaci. Je tedy herní, ale má střízlivý design, jen ten font na klávesách je trochu „hernější“. Cena je podstatně lidovější, cca 1300,- a dostupnější. Nemá české popisky kláves.

Pokud mi jde o spínače, které mají obě stejné, tak jsem volil ten Genesis - přeci jenom třetinová cena zvítězila. Mám ji měsíc a jsem spokojený. Podsvícení se dá nastavit jako příjemné a neobtěžující, děti si občas pohrají s barevnými efekty, ale to mi žíly netrhá... Obě klávesnice mají hliníkový plát, takže jsou těžké a minimálně ten Genesis dobře drží na stole. Područka tedy chybí u obou.