Jak zablokovat anti-adblocker ochrany

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 12. 01. 2021, 11:59:56 »
Zdravím,

osobne ja takéto weby absolútne ignorujem, lebo je to fakt humus, ale spolubývajúci by potreboval poradiť ako toto riešiť. Lebo mám pocit že spravodajské weby na Slovensku fungujú na princípu zobrazíme Vám web, ale len keď si vypnete adblocker, antivirus, a "dobrovolne" stiahnete 30GB adwaru, spywaru, malwaru a nainštalujete do počítača trojský kôň a ešte nám zaplatíte 4000€ za jeden jediný článok. Teda už fakt drzosť niektorých webstránok je až na takejto úrovni.

Je nejaké rozumné riešenie? Našiel som veľa anti anti adblock riešení ale väčšina funguje na anglických weboch, ale na slovenských a českých sú v podstate nefunkčné.
« Poslední změna: 12. 01. 2021, 12:04:19 od Petr Krčmář »


Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2021, 12:07:03 »
Zkuste se podívat na kód toho antibloku a zjistit čím to zjišťuje.

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2021, 12:14:14 »
Zkuste se podívat na kód toho antibloku a zjistit čím to zjišťuje.

To by som rád, lenže tá webstránka (sme.sk, aktuality.sk) sťahujú gigabajty scriptov v stovkách súborov a majú to obfuskované ako hovado.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2021, 12:18:27 »
První a nejdůležitější krok je mít aktualizovaný prohlížeč. Tím zabráníte tomu, aby se vám do počítače instaloval malware, spyware, trojský kůň a jakýkoli jiný software.

Druhý krok je odinstalovat AdBlock nebo jeho ekvivalent. To je nejspíš jediný malware, který v počítači ve skutečnosti máte. Má přístup k obsahu veškerého webu, který používáte, a s bezpečností a důvěryhodností těchhle pluginů to nebývá nejlepší.

Třetí volitelný krok je nelézt na takové weby, na kterých se vám množství reklamy nelíbí.

Pozoruhodné je, jak tihle lidé, kteří se bojí, že si z webu stáhnou nějaký malware, to chtějí „řešit“ tak, že si z webu stáhnou nějaký neznámý software.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2021, 12:20:43 »
V nouzovem pripade pouzit terminalovy prohlizec (links, lynx), ktery nezobrazuje obrazky a nenatahuje skripty..


Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2021, 12:28:03 »
První a nejdůležitější krok je mít aktualizovaný prohlížeč. Tím zabráníte tomu, aby se vám do počítače instaloval malware, spyware, trojský kůň a jakýkoli jiný software.

Rada ktorá pomáha ničomu, a absolútne sa netýka tohoto problému, btw. prehliadač aktualizovaný je.


Druhý krok je odinstalovat AdBlock nebo jeho ekvivalent. To je nejspíš jediný malware, který v počítači ve skutečnosti máte. Má přístup k obsahu veškerého webu, který používáte, a s bezpečností a důvěryhodností těchhle pluginů to nebývá nejlepší.

Dobrý vtip, aj Linux má prístup ku všetkému, aj ten odinštaluj, aj prehliadač samotný má prístup ku obsahu veškerého webu, ktorý používate, aj ten odinštalujte... nechcete poradiť aby som zaliezol do jaskyne? Btw. keď je ten adblocker open-source, auditnutý a overený, tak netrepte že je to malware...

Třetí volitelný krok je nelézt na takové weby, na kterých se vám množství reklamy nelíbí.

Aha vy ste ani neprečítal dotaz. OK, už rozumiem prečo tu píšete bludy.

Pozoruhodné je, jak tihle lidé, kteří se bojí, že si z webu stáhnou nějaký malware, to chtějí „řešit“ tak, že si z webu stáhnou nějaký neznámý software.

Pozoruhodné ako radíte, aby som nepoužíval overený, auditnutý open-source projekt ale sami určite máte malware v PC.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2021, 12:28:16 »
Prohlížeč Brave má zabudovaný adblocker, na nastavení Trackers & ads blocking = Standard se sme.sk zobrazuje normálně (u některých českých zpravodajství se s uBlock origin rozsypával styl, tady to nepozoruji).
Pro konkrétní stránky se dá blokování vypnout přes ikonku leva vedle adresního řádku (Shields UP/DOWN for this site).

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2021, 12:31:48 »
V nouzovem pripade pouzit terminalovy prohlizec (links, lynx), ktery nezobrazuje obrazky a nenatahuje skripty..

To sa obávam že web nebude funkčný, ale vyskúšam, dík za radu.

Prohlížeč Brave má zabudovaný adblocker, na nastavení Trackers & ads blocking = Standard se sme.sk zobrazuje normálně (u některých českých zpravodajství se s uBlock origin rozsypával styl, tady to nepozoruji).
Pro konkrétní stránky se dá blokování vypnout přes ikonku leva vedle adresního řádku (Shields UP/DOWN for this site).

Vyskúšam, ďakujem.
« Poslední změna: 12. 01. 2021, 12:35:23 od Mlocik97 »

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2021, 12:57:40 »
Rozumím tomu správně (přeloženo do lidštiny)?

Kamarád chce jít posedět a počíst něco do podniku, který po něm před vstupem vyžaduje:
- ukázat obsah kapes
- pokud mám mobil a něco v něm uložené, tak ukázat
- nadiktovat podniky, kde jsem byl nedávno
- svléknout se do spodního prádla, které nechám před vstupem
- sundat roušku
- nechat si "píchnout nějaký vitamín"
- souhlasit s tím, že to co u mě viděli, mohou nějak dále zpracovávat
- nechat si pak nacpat do svých kapes a mobilu jejich věci, které mi nejsou k ničemu a kterých se po odchodu budu těžko zbavovat, pokud neznám nějakého odborníka...

Pokud to kamarád bere jako tréning před invazivními weby, které narušují soukromí, je každá rada dobrá a souhlasím s vymýšlením a testováním podobných postupů.

Jestli tomu tak není, otázka zní - proč to řešíš? Jsi ochotný do takového podniku vůbec jít? To opravdu není v okolí (na internetu) zádný jiný podobný kout, kde to po tobě nebudou chtít?
Takový podnik nestojí za to ani tam nahlédnout. Stojí ti za to hodně se snažit, abys ze sebe udělal někoho jiného, přišel oblečený/neoblečený, umytý/neumytý, s jiným mobilem (browserem), falečnými účtenkami (cookies), atd?
 
Pochopím, pokud mi ten podnik (web) umí poskytnout to, co nikde jinde nedostanu. Pochybuju však, že nějaký sk zpravodajský web mi něco takového nabídne...

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #9 kdy: 12. 01. 2021, 13:05:03 »
Rada ktorá pomáha ničomu, a absolútne sa netýka tohoto problému, btw. prehliadač aktualizovaný je.
Bojíte se, že vám web nainstaluje malware, spyware a kdovíjaký další software. Tomu brání právě používání aktuálního prohlížeče a to nemít v prohlížeči nainstalované nějaká nebezpečná rozšíření.

Dobrý vtip, aj Linux má prístup ku všetkému, aj ten odinštaluj, aj prehliadač samotný má prístup ku obsahu veškerého webu, ktorý používate, aj ten odinštalujte... nechcete poradiť aby som zaliezol do jaskyne? Btw. keď je ten adblocker open-source, auditnutý a overený, tak netrepte že je to malware...
Nejde jen o to, k čemu má přístup, ale také o to, jak je ten software důvěryhodný. Který adblocker konkrétně je auditovaný a ověřený?

Aha vy ste ani neprečítal dotaz. OK, už rozumiem prečo tu píšete bludy.
Dotaz jsem četl a odpověděl jsem na to, co je reálné. Když chce někdo hodinky s vodotryskem, vysvětlím mu, proč jsou nereálné, kde koupí hodinky a kde najde vodotrysk. Že dotyčný nadále trvá na hodinkách s vodotryskem a bude zkoušet další a další pokusy a opakovaně se vracet a stěžovat, že tyhle také nefungovaly – to už není můj problém.

Pozoruhodné ako radíte, aby som nepoužíval overený, auditnutý open-source projekt ale sami určite máte malware v PC.
Určitě. A přišel jste na to z kávové sedliny.

No nic. Pokud by někdo chtěl vyřešit stejný problém, řešení už jsem popsal. Vy raději prozkoumáváte slepé uličky, tak si to užijte.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #10 kdy: 12. 01. 2021, 14:10:19 »
Zajímavým řešením je také Pi-hole. https://pi-hole.net
Lze ho kombinovat s pluginy (Ublock Origin) v prohlížeči.

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #11 kdy: 12. 01. 2021, 14:14:53 »
Dobrý vtip, aj Linux má prístup ku všetkému, aj ten odinštaluj, aj prehliadač samotný má prístup ku obsahu veškerého webu, ktorý používate, aj ten odinštalujte... nechcete poradiť aby som zaliezol do jaskyne? Btw. keď je ten adblocker open-source, auditnutý a overený, tak netrepte že je to malware...
Nejde jen o to, k čemu má přístup, ale také o to, jak je ten software důvěryhodný. Který adblocker konkrétně je auditovaný a ověřený?

Však sami ste argumentovali:

Druhý krok je odinstalovat AdBlock nebo jeho ekvivalent. To je nejspíš jediný malware, který v počítači ve skutečnosti máte. Má přístup k obsahu veškerého webu, který používáte,...

Ja tu s Vami debatu končím, to nemá zmysel, neviem či ste opitý alebo čo, ale táto debata fakt nevedie k ničomu, takže Vás poprosím aby ste už ďalej nereagovali do tohoto vlákna ak neviete rozumne poradiť. K tomu že ste čítali samotný dotaz tiež pochybujem, lebo hneď v druhej vete mám napísané že osobne také weby nenavštevujem a vy ste hneď na to poradili ať je nenavštevujem.

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #12 kdy: 12. 01. 2021, 14:16:31 »
Zajímavým řešením je také Pi-hole. https://pi-hole.net
Lze ho kombinovat s pluginy (Ublock Origin) v prohlížeči.

ďakujem, poznám, problém to ale nerieši

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #13 kdy: 12. 01. 2021, 14:18:54 »
Prohlížeč Brave má zabudovaný adblocker, na nastavení Trackers & ads blocking = Standard se sme.sk zobrazuje normálně (u některých českých zpravodajství se s uBlock origin rozsypával styl, tady to nepozoruji).
Pro konkrétní stránky se dá blokování vypnout přes ikonku leva vedle adresního řádku (Shields UP/DOWN for this site).

Vyskúšal som Brave a mal som stejný problém (resp. môj spolubývajúci). Ono sú tie webstránky fakt už humus a nedovolia ti zobraziť reklamy, až kým na stránke nepovolíš reklamy, trackery, a tucet balastu.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #14 kdy: 12. 01. 2021, 14:55:20 »
Citace
Vyskúšal som Brave a mal som stejný problém (resp. môj spolubývajúci).

Pak nevím, možná v rámci slovenského kulturního imperialismu mají zahraniční čtenáři úlevu :-) Je pravda, že po dočasném nastavení blokace na aggressive mi dole vyjel panel, že mám blokátor, ale nic víc.