Advent of Code 2020

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #15 kdy: 06. 12. 2020, 22:29:25 »
Take se mi libilo, ze reseni nekterych uloh bylo ne ciste programovani. Vzpominam si na jednu ulohu, kde byly nejake pocatecni polohy hvezd na obloze a jejich rychlosti (nebo neco takoveho), vysledkem mela byt veta. Cloveka muselo napadnout vykreslovat si ty polohy, pro vsechny casy to byl zmatek tecek/pixelu, ale pro jeden urcity cas ty polohy vytvorily "obrazek" s tou vetou - nic, co by se dalo "automaticky automatizovat"
Ale samozrejme, ze to slo ;-) Stacilo minimalizovat odchylku pozic hvezd: https://www.reddit.com/r/adventofcode/comments/a51jrx/day_10_analytical_closed_form_solution/

Já použil "ruční" vykreslování pro různé časy a bisekcí došel k řešení. Samozřejmě to lze nějak automatizovat.

Mě šlo o ten fakt, že ta minimalizace (nebo "ruční" vykreslovaní nebo nějaký další možný přístup) nijak nevyplývají ze zadání a je až důsledkem nějaké další nezávislé úvahy. Klidně to řešení mohlo být čitelné o jednu časovou jednotku jinde.

Touhle úlohou si mě získali, že to není výzdy "jen" typu tady máš graf a najdi v něm nejkratší cestu (celé nějak obaleno vánoční tematikou).


L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #16 kdy: 07. 12. 2020, 09:26:35 »
Dneska zase, opruz naparsovat lidské věty (!) do nějaké rozumné datové struktury. Pak easy peasy.

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #17 kdy: 12. 12. 2020, 16:04:56 »
takco už ste to vzdali?? ;D ;D ;) ;)

koukám že u desátýho dne celkem dost lidí vodpadlo hele :o :o
<spoiler>
napovim že je u tý desítky dobrý si v mezikroku něco změřit/zistit než začnete přemejšlet nad těma nejvíc nejhoršíma možnejma scénářema a komplikovanejma argolitmama na zpracování dlouhatatatánskejch nudlí znaků ;) ;)
</spoiler>

Citace
.................

tak dnes to bolo fakt tak na 3 minuty.., parsovanie vstupu skopirovane z 4-ky a riesenie obidvoch casti jeden riadok... akurat sa mi nechce byt do 4tej hore kvoli tomu... americania to maju jednoduchsie :D
akorátže první člověk má vobě půlky 6ky pod minutu a půl :o :o :o :o tvl za takovou chviličku se jako neprokoušu eště ani zadáním první půlky a von už tam cpe voba výsledky :o :o ;D ;D ;D ;D
btw von nato podle svýho githubu jako první jazyk věčinou bere ruby :o :o

tak dnes to bolo fakt tak na 3 minuty.., parsovanie vstupu skopirovane z 4-ky a riesenie obidvoch casti jeden riadok... akurat sa mi nechce byt do 4tej hore kvoli tomu... americania to maju jednoduchsie :D

njn, ale já se třeba naučil, že v JS s.split(/\r?\n\r?\n/) a s.split(/(\r?\n){2}/) vrací různé výsledky  >:(
nóó a já se naučila u jinýho dne proč je v pythonu někdy dobrý misto 'for i in range(cislo):' používat vobyčejný while(i<cislo)  :D ;) to se taky jako supr hledá taková chyba prostě nevidíš ;D ;D
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #18 kdy: 12. 12. 2020, 17:04:58 »
koukám že u desátýho dne celkem dost lidí vodpadlo hele :o :o

Protože to byl první den, kdy bylo potřeba trochu přemýšlet a nedalo se to řešit hrubou silou :-)

Dnešek zatím nemám, jinak všechno.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #19 kdy: 13. 12. 2020, 15:13:25 »
Tak dneska je druhá část úkolu dost drsná. Zatím ji zvládla méně než polovina účastníků, i mě zabrala dost přemýšlení.

Není náročná ani tak programátorsky, jako matematicky. Nedá se řešit jen hrubou silou, ale podle mě čistě analytické řešení taky neexistuje (?), takže je potřeba to vhodně nakombinovat.


Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #20 kdy: 13. 12. 2020, 22:13:07 »
Tak dneska je druhá část úkolu dost drsná. Zatím ji zvládla méně než polovina účastníků, i mě zabrala dost přemýšlení.

Není náročná ani tak programátorsky, jako matematicky. Nedá se řešit jen hrubou silou, ale podle mě čistě analytické řešení taky neexistuje (?), takže je potřeba to vhodně nakombinovat.


jj sem vod toho nejmíň třikrát vodešla než se mi to podařilo vyřešit  :o :o ;D ;D konečně jako začíná přituhovat ;D ;D ;D ;D

Kód: [Vybrat]
analytické řešení taky neexistuje (?)možná by nato šlo nějak víc inteligentnějc vzit něco míň vobvyklího z tohodletoho hele ale nevim :o :o
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #21 kdy: 13. 12. 2020, 22:32:09 »
Citace
ale podle mě čistě analytické řešení taky neexistuje (?)
Je to cinska veta o zbytcich https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADnsk%C3%A1_v%C4%9Bta_o_zbytc%C3%ADch

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #22 kdy: 13. 12. 2020, 22:35:54 »
Analytické řešení spíše existuje. Je potřeba vyřešit soustavu diofanticných rovnic ve tvaru

t = bus1 * a
t + offset2 = bus2 * b
t + offset3 = bus3 * c
t + offset4 = bus4 * d
...


Viz třeba WolframAlpha

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #23 kdy: 13. 12. 2020, 22:58:23 »
A vida :) S pojmem "modulární aritmetika" jsem zatím nikdy nepřišel do styku, takže jsem netušil, co googlit, respektive jsem se k ničemu rozumnému nedogooglil. No, nakonec jsem to zvládl i tak :)

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #24 kdy: 22. 12. 2020, 18:41:48 »
u tý dnešní v dvojce si jako pořádně přečtěte zadání  :o :o :D ;)

mi tam jeden jakože dost podstatnej detail unik noa byla to dost veselá hodinka s papírem a fixkama než sem si řekla že todleto jako vubec nemužou myslet vážně a znova to pomaličku celý několikrát přečetla ;D ;D ;) ;)

nóó takže pozor  ;D ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #25 kdy: 25. 12. 2020, 13:52:11 »
hotovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #26 kdy: 26. 12. 2020, 23:54:25 »
hotovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D

Dobra prace, ja se hrabu zatim v prvni pulce (samozrejme, ze jsem zacal az o svatcich (resp. 23.12.). Tak doufam, ze to dam do pristiho adventu. V cem jsi to psala, Vrano?

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #27 kdy: 28. 12. 2020, 13:01:47 »
.................
V cem jsi to psala, Vrano?
sem to namastila v pythonu ;D ;D
všecky mý řešení sou tady hele kdybyto někoho zajímalo třeba :D ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #28 kdy: 28. 12. 2020, 16:45:58 »
.................
V cem jsi to psala, Vrano?
sem to namastila v pythonu ;D ;D
všecky mý řešení sou tady hele kdybyto někoho zajímalo třeba :D ;)

Dik, ja jedu v Rustu, zatim velka spokojenost s rychlosti psani i behu.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #29 kdy: 28. 12. 2020, 20:43:24 »
Já to píšu v Typescriptu, taky super, i když na takhle malých úlohách se jeho přednosti moc neprojeví. Akorát od 19. prosince nemám čas, tak mě zatím posledních sedm dní chybí. Byly tam ke konci ještě nějaké špeky?