Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?

Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« kdy: 28. 11. 2020, 00:36:03 »
Zdravím. Nedávno se mi stalo že mi z laptopu upadla klávesa D. Celý ten nůžkový mechanismus prasknul a výstupky na které se to připojovaly jsou ulomené. Poradí mi prosím někdo, kde sehnat českou klávesnici na laptop Acer Swift 5 SF514-52T? Děkuji.


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2020, 08:27:36 »
Zrovna tento tyzden som to riesil. Nefungovalo Z a ? .
Bazos ? Nula. Ebay ? Lepsie, ale ceny tak 30 eur + doprava. Nakoniec som nasiel 3 dodavatelov priamo na sk riesiacich len nahradne diely.. (napr. Klavesnica.sk).
Prinajhorsom sa daju kupit cz lepky (nalepky).
Cena polovicna oproti ebayu. Vies si filtrovat rozlozenie (cz,us,..)
Posielaju aj do cz.
Budes potrebovat part number zo spodu klavesnice, alebo sa spolahnut, ze maju korektne vypisane modely notebookov pre danu klavesnicu.

Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2020, 14:10:39 »
Já kupoval z eBay nebo Aliexpressu, ted nevím, ale UK, měla stejný profil a byla za polovinu než CZ/SK.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2020, 14:24:03 »
zjisti si PN te sve klavesnice a hledej primo ten...

Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2020, 17:17:13 »
Dle popisu nezbytně nepotřebuješ CZ klávesnici, písmenka se dají mezi klávesnicema přeházet. Měla by ti stačit US. A ulomené máš co ? Úchyty na desce, nebo na klávese ? Protože klávesy a ten nůžkový mechanismus se dají na některé klávesnice sehnat.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #5 kdy: 28. 11. 2020, 17:39:03 »
Dle popisu nezbytně nepotřebuješ CZ klávesnici, písmenka se dají mezi klávesnicema přeházet. Měla by ti stačit US. A ulomené máš co ? Úchyty na desce, nebo na klávese ? Protože klávesy a ten nůžkový mechanismus se dají na některé klávesnice sehnat.
podle popisu predpokladam ze uchyty ulomil na "desce" klavesnice, takze pokud menit klavesy, tak by nestacila US, protoze ta ma ANSI rozlozeni (jednoradkovej enter), kdezto CZ ma ISO rozlozeni (dvouradkovej enter), takze kdyztak UK, DE, Svedska atd... dalsi vec (obecne) je ze jina klavesnice (i presto ze s ISO rozlozenim) muze byt od jineho vyrobce (=klavesnice) mit jinej nuzkovej mechanismus a klavesy by nesli prehodit... nicmene kdyz zjisti ten PN sve tak se da resit dal...

Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2020, 18:00:41 »
Ano, ulomily se mi úchyty na klávesnici,

... a vypadly mi šroubky zespoda a zelená mi obrazovka. To abych si nechal jen desku, baterii a disk.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #7 kdy: 29. 11. 2020, 17:16:32 »
ta zelena obrazovka s klavesnici nesouvisi, takze mas asi porusenej kabel od lcd ;-)  jinak to si s tim nejak hazel ci sekal drevo na podpal, ze se NB s 8gen CPU (tedy par let starej) takto rozsype? mozna si misto oprav takove hracky porid prosne notebook ;-)

Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #8 kdy: 29. 11. 2020, 18:15:40 »
ta zelena obrazovka s klavesnici nesouvisi, takze mas asi porusenej kabel od lcd ;-)  jinak to si s tim nejak hazel ci sekal drevo na podpal, ze se NB s 8gen CPU (tedy par let starej) takto rozsype? mozna si misto oprav takove hracky porid prosne notebook ;-)
Naprostý souhlas. Jaký?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #9 kdy: 29. 11. 2020, 18:25:58 »
s modernima z praxe bohuzel neporadim, asi bych zkouknul co Lenovo Thinkpad (zkusil vynechat rady Lxx a Exx, zaroven zkusil zkouknout s Ryzenem), nebo Dell... repas s 3gen cpu kterej pouzivam ti asi radit nebudu :)

Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #10 kdy: 29. 11. 2020, 19:52:46 »
Co taková nová XPS 13?


Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #12 kdy: 29. 11. 2020, 22:38:02 »
Jen XPS 13 9310 má stejnou čtečku otisku jako 9300 a na Ubuntu existuje ovladač (proprietární). Zkoušel to někdo s Fedorou? Ubuntu mi přijde poslední dobou (omlouvám se fanouškům) nepříjemné a místy nepoužitelné. Šlo by to nějak naportovat?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #13 kdy: 30. 11. 2020, 00:12:54 »
Co taková nová XPS 13?
ackoliv praktickou zkusenost nemam, je to urcite jedna z tech (nej)lepsich voleb co se navic dodava rovnou s Ubuntu a ackoliv ti nesedi, je velka sance ze pujde pouzit ten ovladac v jakemkoliv jinem GNU/Linux distru...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat českou klávesnici pro laptop?
« Odpověď #14 kdy: 30. 11. 2020, 00:17:11 »
rychlej find... dle tohoto:
https://www.dell.com/community/XPS/XPS-13-9300-Does-fingerprint-reader-work-on-linux/td-p/7514958

poskytuje dell pres svuj pro *buntu repositar balicek: libfprint-2-tod1-goodix

kterej tady mas postup jak pouzit v Fedore:
https://aboutcher.co.uk/2020/10/goodix-fingerprint-reader-on-fedora-linux/