Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« kdy: 25. 11. 2020, 16:15:04 »
V nové verzi chromu (kolem 80) jsem si všiml že mezi tlačítkem Anonymní a  a vertikálního oddělovače tlačítek rozšíření se objevilo nové, s symbolem horizontálních čar a noty (Ovládejte hudbu, video a další obsah. Po najetí se ukáže (dokonce i na jiném tabu v jiném okně!) obrázek webu a tlačítka pro přehrávání.

jak se to tam vzalo a odkude bere prohlížeč informaci o tom?

(obrázek v příloze
« Poslední změna: 25. 11. 2020, 16:51:54 od Petr Krčmář »


 ::)

Vzalo se tam tak, že to programátoři Chrome naprogramovali. Prohlížeč o tom bere informaci z jednotlivých záložek v prohlížeči otevřených. Video se v HTML stránce přehrává pomocí elementu video, přehrávání pak implementuje prohlížeč. Takže pro prohlížeč není problém zobrazit u záložky ikonu přehrávání zvuku a umožnit zvuk ztlumit, není pro něj problém video z webové stránky vytáhnout a přehrávat ho v samostatném okně (picture-in-picture), a není pro něj problém ovládací prvky přehrávače zobrazovat nejenom na webové stránce, ale i mimoni.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To keby si vedel že dokonca aj v systéme máš priamo ovládacie prvky na prehrávanie hudby čo prehrávaš na nejakej karte v Chrome, tak by ťa piclo...

sry za nízku kvalitu screenshotu, Root nedovolí nahrať väčší súbor
« Poslední změna: 25. 11. 2020, 16:45:08 od Mlocik97 »

Zakládání bezvýznamných dotazů do fóra jen proto, aby ve fóru něco bylo je fakt otravné. Když už máš v popisu práce zakládání témat, tak projev trochu invence a vytvářej hodnotnější dotazy. Třeba ten s artefakty v obraze je mnohem lepší  ;)

Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2020, 18:28:17 »
nóóóó jestli tě ten mačkací čudlik jakoby nějak děsně stressuje tak ho mužeš vypnout když do url baru napišeš chrome://flags/ dáš enter a najdeš si tam přepínač 'global media controls' a vypneš to tam. mě ale připadá jako celkem praktická vymoženost teda ;D ;)

Zakládání bezvýznamných dotazů do fóra jen proto, aby ve fóru něco bylo je fakt otravné. Když už máš v popisu práce zakládání témat, tak projev trochu invence a vytvářej hodnotnější dotazy. Třeba ten s artefakty v obraze je mnohem lepší  ;)
nemyslim si žeby za to byl placenej todle sou imho upřímě myšlený dotazy a nevidim na nich nic špatnýho ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆


Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2020, 19:53:59 »
Mě to taky zneklidnilo, když jsem si všiml ovládacích prvku v systému, kterými lze ovládat přehrávání hudby na webové stránce v prohlížeči...

Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #6 kdy: 25. 11. 2020, 20:24:04 »
nemyslim si žeby za to byl placenej todle sou imho upřímě myšlený dotazy a nevidim na nich nic špatnýho ;) ;)
No to doufám, že za tento dotaz zaplacené nedostane :)

Takže ti nebude vadit když tady bude sypat další dotazy typu "Kde se vzalo tlačítko"?

Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #7 kdy: 26. 11. 2020, 18:37:09 »
je to i v chromiu noa to má veřejnej zdroják takže asi jako mužeš začít hledat  ;D ;D ;) ;)
myslim žeto bude někde tady asi hele :o :o

nemyslim si žeby za to byl placenej todle sou imho upřímě myšlený dotazy a nevidim na nich nic špatnýho ;) ;)
No to doufám, že za tento dotaz zaplacené nedostane :)

Takže ti nebude vadit když tady bude sypat další dotazy typu "Kde se vzalo tlačítko"?
ty to řikáš jako kdybys uplně přesně vědel jak se tam to tlačítko vzalo ;D ;)
jako jasně někdo ho tam někde napsal do zdrojáčku. ale za tim je pochopytelně u takovýho velikánskýho projektu jako je chrome asi hodně moc přemejšlení různýho  někdo s takovým nápadem musí přijít aže to nikoho nebude votravovat ale navopak se to lidem bude děsně moc líbit musí to bejt nějak technicky řešený a vubec je s tim asi jako hromada práce různý :D ;)
votázka proč je nebe modrý nebo jak jako lítá čmelák taky zněj děsně jednoduše ;D ;D ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #8 kdy: 26. 11. 2020, 19:50:44 »
nemyslim si žeby za to byl placenej todle sou imho upřímě myšlený dotazy a nevidim na nich nic špatnýho ;) ;)
No to doufám, že za tento dotaz zaplacené nedostane :)
Takže ti nebude vadit když tady bude sypat další dotazy typu "Kde se vzalo tlačítko"?
ty to řikáš jako kdybys uplně přesně vědel jak se tam to tlačítko vzalo ;D ;)
jako jasně někdo ho tam někde napsal do zdrojáčku. ale za tim je pochopytelně u takovýho velikánskýho projektu jako je chrome asi hodně moc přemejšlení různýho  někdo s takovým nápadem musí přijít aže to nikoho nebude votravovat ale navopak se to lidem bude děsně moc líbit musí to bejt nějak technicky řešený a vubec je s tim asi jako hromada práce různý :D ;)
votázka proč je nebe modrý nebo jak jako lítá čmelák taky zněj děsně jednoduše ;D ;D ;) ;)
Super, takže po dotazech Kdo je adéla? nebo Proč mi nejde TV Nova a nyní  "Kde se vzalo tlačítko?" se příštý týden můžeme těšit na další dávku stupidních otázek o nebi a čmelákovi.

PS: Neřeknu nic kdyby byl tazatel trouba, ale podle ostatních (technický) dotazů je to inteligentní člověk, který pokládá nesmyslné dotazy jen proto aby je položil.

Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #9 kdy: 28. 11. 2020, 00:35:36 »
Taky me to vice nez zmatlo, to si tak jeden pracovni den zmacknu tlacitko play na klavesnici... A pusti se mi spotify + plno veci v milion otevrenych tabech na firefoxu, hned jsem zacal zjistovat jak tuhle otravnou nesmyslnost zakazat...

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
adresní řádek neukazuje URL
« Odpověď #10 kdy: 29. 11. 2020, 13:57:14 »

Super, takže po dotazech Kdo je adéla? nebo Proč mi nejde TV Nova a nyní  "Kde se vzalo tlačítko?" se příštý týden můžeme těšit na další dávku stupidních otázek o nebi a čmelákovi.

Je pravda, že mě ještě zajímá několik podstatných záludn0stí, namátkou:
 kdo vymyslel a používá zprzněný pozdrav ahoy,
kdo je marty nebo marxy (nemyslím teď toho co dostal cennu Emmo),
a  kdo pojmenoval Matěje


Ale zpátky k tématu, další hnus v chromu je, že se mi při zadání hledaného slova do adresního řádku nezobrazí ht tps://www.google.com/search?safe=off&q=%22to slovo%22&ie=UTF-8, takže nemám kontrolu nad URL, ale zůstane tam to slovo, "a to dokonce i na google images" čili dojde ke kompletní paralýze adresního řádku


děje se to na googlu, ale neděje se to na jiných vyhledávačích (když zadám např název duckduckgo.com hledané-slovo)

Re:adresní řádek neukazuje URL
« Odpověď #11 kdy: 29. 11. 2020, 20:58:52 »
Citace
kdo vymyslel a používá zprzněný pozdrav ahoy,
tobias smollet
Citace
kdo je marty nebo marxy
hráč minecraftu hele
Citace
a  kdo pojmenoval Matěje
adéla ;D ;D ;D ;D


..........
Ale zpátky k tématu, další hnus v chromu je, že se mi při zadání hledaného slova do adresního řádku nezobrazí ht tps://www.google.com/search?safe=off&q=%22to slovo%22&ie=UTF-8, takže nemám kontrolu nad URL, ale zůstane tam to slovo, "a to dokonce i na google images" čili dojde ke kompletní paralýze adresního řádku


děje se to na googlu, ale neděje se to na jiných vyhledávačích (když zadám např název duckduckgo.com hledané-slovo)
taky de zakázat přes ty flagy chrome://flags/#enable-query-in-omnibox hele :D ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Ovládání přehrávače v Chrome – kde se vzalo
« Odpověď #12 kdy: 29. 11. 2020, 22:30:51 »
@Wrána diskuze: Aha, tak teď už tomu rozumím. Hamparle je tvoje ségra ze Švédska :)
Tak to je jiná, ale né abyste zaneřádily celý Root holky ;)

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:adresní řádek neukazuje URL
« Odpověď #13 kdy: 05. 12. 2020, 18:41:13 »
taky de zakázat přes ty flagy chrome://flags/#enable-query-in-omnibox hele :D ;)

Jee, to mi spadel kamen ze srdće. Kdo má furt sledovat ty changelogy... A ještě odhadovat jestli kýžený výsledek Přinese Enable Nebo Disable (když výchozí je Default:::!)