Co se starými CD z časopisů?

Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #15 kdy: 24. 11. 2020, 15:12:04 »
Vím že to není přesně ono, ale znám tyhle pocity - Právě pomáhám vyklízet byt po známé v rodině, co je doslova po strop zaskládanej věcma (vygooglujte "hoarder") a člověk ani neví co za barvu má podlaha. Člověk tam najde mraky věcí co "by se mohly hodit". Nebo "mně se nehodí, ale je strašná škoda to vyhodit". Samozřejmě třeba nový a po 10kusech. Bohužel v režimu "je toho tady doslova 10tun" moc není čas řešit prodej po aukru atd - už jsem si několirát říkal, že by si to třeba někdo za 200kč vzal, jenže kvůli těm 200kč co by člověk musel udělat: vzít si to domů, přebrat to, napsat inzerát, nafotit, najít krabici tím jít na poštu...že se to naprosto vůbec nevyplatí. Zkoušeli jsme pár věcí prodat, ale prostě třeba jsem totálně rezignoval na osobní odběr - lidi jsou retardovaní a nejsou schopní najít naši bytovku ani když jsem jim poslal adresu+screenshot mapy + streetview se zakroužkovaným vchodem. Pak mi píše jestli můžu jít dolů před barák nebo úplně na jinou ulici že se tam nemůže dostat atd. Nebo se domluvíme na určitou hodinu, já čekám, čekám, čekám, nemůžu jít dělat nic jinýho a pak baba napíše že si to rozmyslela když jí píšu že teda kde je. Hrůza, tohle fakt ne. Je možný že kdyby člověk prodával věci co souvisí s PC, tak tam budou zájemci trochu inteligentnější, ale nevím o kolik...
I při posílání přes zásilkovnu mi prostě lidi píšou jejich adresu a nejsou schopní pochopit že potřebuju adresu pobočky. Taky nikdo nečte inzeráty ža do konce (ikdyž jsou to 3 věty) - je tam jasně uvedený že pouze posílám zásilkovnou a píšou mi jako "kde je možný osobní odběr" a tak. Nebo je napsáno že mám skladem 3ks, cena za kus a oni si myslí že cena v inzerátu je za všechny 3 kusy a hrozně se diví....Hrůza, když si pomyslím, že i TOHLE má volební právo...

Takže opravdu pokud to není cenná věc (což ty CD nejsou) tak vyhodit. Nestojí to za námahu a pochybuju že to někdo zase tak moc ocení. Pokud bydlíš ve městě se spalovnou komunálního odpadu, tak si můžeš říkat, že aspoň se z toho vyrobí teplo a elektřina...
« Poslední změna: 24. 11. 2020, 15:15:02 od czAtlantis »


Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #16 kdy: 24. 11. 2020, 16:11:44 »
Vím že to není přesně ono, ale znám tyhle pocity - Právě pomáhám vyklízet byt po známé v rodině, co je doslova po strop zaskládanej věcma (vygooglujte "hoarder") a člověk ani neví co za barvu má podlaha. Člověk tam najde mraky věcí co "by se mohly hodit". Nebo "mně se nehodí, ale je strašná škoda to vyhodit". Samozřejmě třeba nový a po 10kusech. Bohužel v režimu "je toho tady doslova 10tun" moc není čas řešit prodej po aukru atd - už jsem si několirát říkal, že by si to třeba někdo za 200kč vzal, jenže kvůli těm 200kč co by člověk musel udělat: vzít si to domů, přebrat to, napsat inzerát, nafotit, najít krabici tím jít na poštu...že se to naprosto vůbec nevyplatí.
(...)

Přijde mi, že trošku paušalizujete. Balík CD se dá předat jako jednorázová akce, těžko to bude prodávat po jednom. Zájemce bude sběratel, který si pro to umí dojet, protože si podobným způsobem obstarával další položky své sbírky. Takže rozlišujte, co prodáváte.

Při vyklízení pozůstalosti se mi osvědčilo pozvat pár kamarádů, kteří si na místě rozebrali, o co měli zájem. Zbytek se řešil rozvozem do charity, sběrného dvora, kontejneru a případně knihovny (městská knihovna a jazyková škola - po domluvě).

Jinak také obdivuji lidi, kteří se na Aukru živí prodejem zboží s malou provozí, myslím že musí dost kmitat, což asi kmitají, když odešlou zboží ten samý den a ještě u toho se mnou detailně komunikují. Ale to už je úplně OT.

Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #17 kdy: 24. 11. 2020, 16:50:39 »
řekl bych že tohle je ideální využití  ;D

Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #18 kdy: 24. 11. 2020, 18:33:38 »
řekl bych že tohle je ideální využití  ;D
Není. Ptáci to mají totálně u pr... .

Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #19 kdy: 24. 11. 2020, 18:44:16 »
řekl bych že tohle je ideální využití  ;D
Není. Ptáci to mají totálně u pr... .

Funguje to naprosto spolehlivě.


Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #20 kdy: 24. 11. 2020, 18:50:17 »
řekl bych že tohle je ideální využití  ;D
Vypadá to tam pěkně :)

Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #21 kdy: 24. 11. 2020, 18:54:10 »
řekl bych že tohle je ideální využití  ;D
Není. Ptáci to mají totálně u pr... .

Funguje to naprosto spolehlivě.

Pote co jsem na vlastni oci videl holubici co to pouziva jako zrcatko, o spolehlivosti nepochybuju :-D

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #22 kdy: 24. 11. 2020, 18:59:33 »
Houby vyhození, já hlasuju pro prodej na aukru nebo někde na bazoši. Samozřejmě je s tím opruz, ale ten pocit, že já mám něco "na vyhození", ale někomu to pak udělá radost a nějak to poslouží, to bohatě vynahradí. Pragmaticky vzato je to hromada odpadu, ale z historického (sic!) hlediska už nikoliv.
"někomu to udělá radost" - ten dotyčný ani neví, že něco mám, a že jsem to vyhodil, takže je mu to srdečně jedno :D Pokud chceš mít dobrý pocit sám pro sebe, pak to stačí odnést do sběrného dvora a on se tam tutově někdo najde, kdo si tu radost ještě udělá :)

f-k-r

  • ***
  • 102
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se starými CD z časopisů?
« Odpověď #23 kdy: 26. 11. 2020, 11:32:23 »
mužeš si vyrobit spektroskop hele  :D ;)

 A nebo sextant   ;-).