DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #45 kdy: 09. 11. 2020, 10:58:10 »
Jo, celkem trefa. Internet v hotelích a penziónech, k tomu TV. A právě proto, že hoteliér chce mít spolehlivou službu, tak se to vždy dělá přes RF koaxiál a ne nějaký internet, kde by majitel akorát zuřil, co je to za shit. Takhle má udělaný koax. rozvod, který bude sloužit desítky let a bez nutnosti se o to jakkoliv starat :)

No to jo, ale v hotelu budou asi jiné požadavky než doma, např. hotelový zákazník asi nebude chtít odebírat více proudů/multiplexů najednou, takže uspořádání zařízení bude zcela jiné.


Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #46 kdy: 09. 11. 2020, 11:41:39 »
Jo, celkem trefa. Internet v hotelích a penziónech, k tomu TV. A právě proto, že hoteliér chce mít spolehlivou službu, tak se to vždy dělá přes RF koaxiál a ne nějaký internet, kde by majitel akorát zuřil, co je to za shit. Takhle má udělaný koax. rozvod, který bude sloužit desítky let a bez nutnosti se o to jakkoliv starat :)
Jo tyhle hotelové TV dobře znám... polovina programů nejde vůbec, druhá půlka jde většinou nějak domršeně (roztažený/useknutý/zrnitý obraz apod.). Chudáci hoteliéři, jestli jim cpeš tyhle pravěké názory...

5nik

  • ***
  • 133
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #47 kdy: 09. 11. 2020, 12:06:34 »
Nechci dělat reklamu, ale ASM dokonce komerčně nabízí řešení streamování televizního vysílání po IP založené na TVHeadEndu (viz http://ftp.asm.cz/ASM/Skoleni/20200123-Workshop-20120-1.pdf od strany 50). Akorát používají (nejspíše kvůli spolehlivosti) tunery ve formě interní karty a ne přes USB. I když USB tunery by tam fungovali nejspíše také.
Byl jsem na jednom školení, kde to řešení popisovali. Jedno z úskalí je na straně přijímačů - najít vhodnou TV, aby to přes HDMI CEC šlo ovládat vše jedním ovladačem je občas boj. Pak jde ještě o dimenzování sítě, každý přehrávač má vlastní unicast stream. Reálné zkušenosti z nasazení neznám.

Osobně koaxiální vedení nezatracuji, ale do budoucna mi také přijde lepší vysílání lokálně šířit formou IPTV. Minimálně v případě více koncových zařízení. Mám několik argumentů pro:
- většinou stejně existují síťové rozvody, které stačí využít, nemusí se tahat koax
- lze šířit i bezdrátovou cestou, např. mezi budovami, či na dlouhé vzdálenosti optikou či jinou technologií
- při změně standardů / zdroje signálu není třeba měnit koncová zařízení, stačí pouze vyměnit technologii ve zdroji streamu
- lze stejným způsobem streamovat i jiné, neTV videa, např. bezpečnostní kamery, reklamní videa, či jiné přenosy. Modulovat to do DVB-T lze samozřejmě také, ale je to finančně náročnější.
« Poslední změna: 09. 11. 2020, 12:09:31 od 5nik »

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #48 kdy: 09. 11. 2020, 12:29:15 »
Jo, celkem trefa. Internet v hotelích a penziónech, k tomu TV. A právě proto, že hoteliér chce mít spolehlivou službu, tak se to vždy dělá přes RF koaxiál a ne nějaký internet, kde by majitel akorát zuřil, co je to za shit. Takhle má udělaný koax. rozvod, který bude sloužit desítky let a bez nutnosti se o to jakkoliv starat :)
Jo tyhle hotelové TV dobře znám... polovina programů nejde vůbec, druhá půlka jde většinou nějak domršeně (roztažený/useknutý/zrnitý obraz apod.). Chudáci hoteliéři, jestli jim cpeš tyhle pravěké názory...
Znáš leda houno, ty brepto. Proč by u terestrického signálu, který rozvádíš koaxiálním kabelem, neměla polovina programů fungovat? O tom blábolu s jakýmsi roztaženým nebo domršeným obrazem ani nemluvě, to sis asi něco šlehnul po ránu, že máš takové pokrokové názory, ne? :D
Naopak, všechny ty netové shity za pár floků, kde to padá a zastavuje se (protože se nikomu nechce dát 1000 € za profi zařízení) už každý normální hoteliér dávno vyhodil a má klid :P

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #49 kdy: 09. 11. 2020, 12:33:53 »
Jo, celkem trefa. Internet v hotelích a penziónech, k tomu TV. A právě proto, že hoteliér chce mít spolehlivou službu, tak se to vždy dělá přes RF koaxiál a ne nějaký internet, kde by majitel akorát zuřil, co je to za shit. Takhle má udělaný koax. rozvod, který bude sloužit desítky let a bez nutnosti se o to jakkoliv starat :)

A pak přijedou do hotelu lidi z civilizovaných krajin, co by se rádi podívali na Netflix nebo Youtube nebo si chtěli něco streamovaně zahrát. A protože hoteliér podlehl zpátečníkovy s malým rozhledem, tak spláče nad výdělkem. Nejezdíš náhodou do práce v kočáře taženým koňmi? Tak se to přece vždycky dělalo!
Co do toho motáš nějaký Netflix nebo Youtube? K tobě ještě nedorazila možnost, že se do TV zapojí jak koax. kabel pro TV programy, tak UTP pro tebou uvedené služby? Tak to asi nemáš ani ten kočár s koňmi, ale chodíš pěšky nebo max. jezdíš na oslovi :D :D :D


Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #50 kdy: 09. 11. 2020, 12:45:09 »
Prý dokáže Nvidia Shield TV ( velký, ne ta tuba) streamovat tv vysílání přes Plex s tím, že je kompatibilní s některými dvb-t2 usb sticky.

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #51 kdy: 09. 11. 2020, 12:55:57 »
Znáš leda houno, ty brepto. Proč by u terestrického signálu, který rozvádíš koaxiálním kabelem, neměla polovina programů fungovat? O tom blábolu s jakýmsi roztaženým nebo domršeným obrazem ani nemluvě, to sis asi něco šlehnul po ránu, že máš takové pokrokové názory, ne? :D
Naopak, všechny ty netové shity za pár floků, kde to padá a zastavuje se (protože se nikomu nechce dát 1000 € za profi zařízení) už každý normální hoteliér dávno vyhodil a má klid :P
Tak pokud rozvádíš jen signál z antény, tak to nejspíše funguje. Ale pokud hotel nabízí i jiné kanály, většinou asi ze satelitu přes nějaké modulátory šířené do jednotlivých pokojů koaxem, většinou navíc v analogu, tak to je paráda o které jsem psal...

Jinak mám doma taky domácí stream z USB TV karty (právě proto mě zaujala tahle diskuze) připojené k Raspberry s tvheadend... a funguje naprosto spolehlivě, klidně i více streamů/zařízení z jednoho muxu naráz. Tak si říkám, že jestli něco neděláš špatně, když s tím máš tak špatné zkušenosti a vždycky se ti to hned rozsype ;)

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #52 kdy: 09. 11. 2020, 13:33:32 »
Nevím co kdo v hotelu nabízí v analogu, protože pokud se jedná o převod ze satelitu, tak každá solidní firma použije profi zařízení a pak je už celkem jedno, jestli to jde po koaxu nebo UTP, v obou případech jsou to převodníky k tomuto určeny a žádný problém.

Nemíchej dohromady nějaký jeden stream z USB sticku u tebe s tím, o čem je zde v debatě řeč, tj. 6+6. To skutečně není jedno a to samé :P

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #53 kdy: 09. 11. 2020, 14:36:05 »
Taky se muze hotelier na televizi vykaslat uplne a do pokoju ji vubec nedat. Potom aspon nemusi platit OSA, pripadne dalsim. Zajimalo by me, kolik hotelovych hostu tu televizi vubec pusti. Ja obvykle ani jednou. Pohadky detem se daji poustet i pres iVysilani CT nebo youtube.

Jinak doma mam i koaxialni rozvod a venkovni antenu. Jenze jsem ji uz asi 7 let nepouzil, protoze mi televize pres internet funguje spolehlive. Mel jsem to jako zalohu a proste nebyl duvod.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #54 kdy: 09. 11. 2020, 14:37:50 »
Taky se muze hotelier na televizi vykaslat uplne a do pokoju ji vubec nedat. Potom aspon nemusi platit OSA, pripadne dalsim. Zajimalo by me, kolik hotelovych hostu tu televizi vubec pusti. Ja obvykle ani jednou. Pohadky detem se daji poustet i pres iVysilani CT nebo youtube.

Jinak doma mam i koaxialni rozvod a venkovni antenu. Jenze jsem ji uz asi 7 let nepouzil, protoze mi televize pres internet funguje spolehlive. Mel jsem to jako zalohu a proste nebyl duvod.

PS: radsi by se hotely mely snazit nabizet kvalitni internetove pripojeni. Leckdy maji celkovou konektivitu na hotel stejnou jako bezny uzivatel doma.

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #55 kdy: 09. 11. 2020, 15:23:20 »
Citace
o čem je zde v debatě řeč, tj. 6+6.
Z toho by mohla být hezká challange. MiniPC + 4 tunery + čas na nastavení TVheadendu, nahodit 6+6, které by se permanetně streamovaly do nějakých klientů (Kodi, VLC...) a minimálně po dobu 3 dnů to natáčet naživo kamerou a vysílat na YT. Třeba by to hodilo nějaké prachy za views a navíc by to sloužilo jako nabídka prodeje takového zařízení. (To by byla prd*l kdyby to nakonec koupil nějaký hoteliér :D ) Kdyby tu byl nějaký študák co má potřebnou techniku doma, tak je to námět na přemýšlení... :)

PS: na YT občas bývají strašné ko*otiny, tohle by mělo aspoň informační hodnotu ;)
« Poslední změna: 09. 11. 2020, 15:25:16 od LarryLin »

XX125

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #56 kdy: 09. 11. 2020, 15:45:30 »
Zajimalo by me, kolik hotelovych hostu tu televizi vubec pusti. Ja obvykle ani jednou.

Když už jsem na hotelu a chci se chvíli dívat na TV, tak pro ten případ si s sebou vozím vlastní flešku s filmy a seriály, na které jindy nemám čas. Píchnu do TV a relaxuji. (Jediný problém je nezapomenout ji tam pak.)

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #57 kdy: 09. 11. 2020, 15:51:32 »
Taky se muze hotelier na televizi vykaslat uplne a do pokoju ji vubec nedat. Potom aspon nemusi platit OSA, pripadne dalsim. Zajimalo by me, kolik hotelovych hostu tu televizi vubec pusti. Ja obvykle ani jednou. Pohadky detem se daji poustet i pres iVysilani CT nebo youtube.

Jinak doma mam i koaxialni rozvod a venkovni antenu. Jenze jsem ji uz asi 7 let nepouzil, protoze mi televize pres internet funguje spolehlive. Mel jsem to jako zalohu a proste nebyl duvod.

PS: radsi by se hotely mely snazit nabizet kvalitni internetove pripojeni. Leckdy maji celkovou konektivitu na hotel stejnou jako bezny uzivatel doma.
Rychlost netu je přímo úměrná kategorii hotelu. A jestli nějaký host čeká, že mu ve s bídou *** hotelu někde na periférii města bude net šlapat stejně jako v ***** Hiltonu, tak to má holt smůlu :D

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #58 kdy: 09. 11. 2020, 18:52:50 »
Nevím co kdo v hotelu nabízí v analogu, protože pokud se jedná o převod ze satelitu, tak každá solidní firma použije profi zařízení a pak je už celkem jedno, jestli to jde po koaxu nebo UTP, v obou případech jsou to převodníky k tomuto určeny a žádný problém.

Nemíchej dohromady nějaký jeden stream z USB sticku u tebe s tím, o čem je zde v debatě řeč, tj. 6+6. To skutečně není jedno a to samé :P
1 tuner, 2, 6...vždyť je to v principu jedno, pokud to dané zařízení zvládá obsloužit (tj. má dostatek portů a nejlépe gigabit ethernet). Nechápů v čem by to měl být problém. Vždyť i jiní tady psali, že třeba i mizerné Raspberry s mizerným USB zvládá v klidu několik tunerů.

A taky prostě nechápu, proč někde tahat ještě zvlášť koax, když to všechno můžu mít na UTP + k tomu chytrou krabičku, která obstará nejen televizi, ale třeba i WiFI AP na pokoji, telefon atd. Prostě pravěk :D

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #59 kdy: 10. 11. 2020, 07:01:22 »
Proč tahat koax.? Zkrátka proto, že TV příjem přes koax. je podstatně spolehlivější a lze připojit libovolnou TV s DVB-T2 tunerem (i šajzku za pár korun, která net vůbec neumí). Dokonce se běžně k TV tahá jeden koax. pro DVB-T2, druhý koax. pro DVB-S2 a UTP pro net. To je profesionálně odvedená práce a ne se šušnit s nějakým potentovaným streamováním (vyjma řešení na profi bázi, viz výše např. ten Televes za 1000 €).