WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« kdy: 14. 10. 2020, 19:03:11 »
Jakým způsobem fugnuje WPS? Je tam WPS kód jako nástavba klasického hesla? Mění se WPS kód často? Co případně ukončuje jeho platnost a kdy nastupuje nový WPS kód? Jak si mám vysvětlit dialog ve Windows, že při připojování k wifi síti Mi to nejdřív ukáže Zadejte WPS kód, ale je tam ještě možnost "Připojit se klasicky heslem"


Re:WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2020, 20:00:49 »

Re:WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2020, 20:01:19 »
Změna kódu WPS kde? V routeru? Tam platí tak dlouho, dokud si user nevygeneruje kód jiný. A vždycky je možnost přihlášení i heslem pro případ, že by připojované zařízení WPS nepodporovalo, resp. že by uživatel ten WPS kód neznal.

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2020, 20:33:53 »
co já vím, asi v routerku,kde jinde? A na základě čeho  vygeneruje nový? Restart/zapnutí? Všiml jsem si žda daná wifi síť je dostupná(vysílá  beacon) jen občas, ne nonstop.

Pokud jsem určitým programem, který  běžel asi 2 hodiny, zjistil osmimistné číslo, je to heslo či kód? Lze kód použít vícenásobně? Lze z něj odvodit heslo, pokud jde o WPS kód?

Re:WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2020, 21:01:25 »
Restart ani zapnutí a vypnutí routeru ten kód WPS nezmění, je potřeba ho nechat vygenerovat ručně. Jedině reset routeru ten PIN zruší.
Pokud je WiFi dostupná jen občas a ne trvale, pak se podívat do nastavení routeru.

A zjistit se dá metodou brute-force ledacos, někde je popisován i ten PIN pro WPS. Jestli je to pravda či nikoliv leda zkusit a kdo má nějaký stihomam, pak ať WPS raději vypne a může být v klidu :)


Re:WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« Odpověď #5 kdy: 14. 10. 2020, 22:49:25 »
Připojovat se do cizí sítě je trestný čin. Pokud byste se připojoval k vlastní WiFi, tak se tak hloupě neptáte.

Pokud jsem určitým programem, který  běžel asi 2 hodiny, zjistil osmimistné číslo, je to heslo či kód?

Mám pro vás taky takovou chytačku. V úterý jsem spustil levou rukou program, který možná něco vypsal. Na jaké číslo myslím?

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WPS : neplatný kód, dochází k jeho střídání
« Odpověď #6 kdy: 15. 10. 2020, 11:28:49 »
Na jaké číslo myslím?
1488?