Start Java programování

Martos84

Start Java programování
« kdy: 14. 10. 2020, 09:09:52 »
Ahoj komunito, je mi 36 let (já vím, pořád mladý  ;) ), není ale pozdě začít směrovat kariéru na JAVA programming? Jsem v tom nepolíbený, nicméně jsem začal se samostudiem (věnovat tomu můžu sotva pár hodin týdně, prozatím kvůli udržení stávající práce). Zatím si dělám takové ty jednoduché konzolové počty (délka jména, jednoduchá kalkulačka atd...). Předtím jsem dělal SAP administrátora, ale to se s tím moc nedá srovnat. Technické myšlení myslím mám, od mala mě i ty počítače bavily, takže zapálení by mi nechybělo, angličtina také není problém. A kdyžtak máte doporučení na studijní materiály, e-learningy (zatím zdarma, nechci do toho vrážet velký peníze, dokud se někam neposunu). Za jak dlouho je možné "žádat" o práci? :-) Jen dodám, že nejsem z velkého města a všude daleko (mezi Brnem a Pardubicemi).
« Poslední změna: 14. 10. 2020, 09:13:01 od Martos84 »


Re:Start Java programování
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2020, 12:58:01 »
Ak ti to aspon trosku pali urcite neni neskoro. Zacal si dobre kludne pokracuj vo svojich mini projektikoch, postupne ich rozsiruj, popri tom studuj koncepty Javy, OOP, kolekcie a pod...

Az budes mat zmaknutu cistu javu, pozri si nieco o aplikacnych serveroch, co su to servlety, co je REST, JSON, a potom zacni pozerat Spring. Je to framework v ktorom je asi vacsina javovych projektov, a spolu s nim uz budes musiet nabalovat dalsie veci, ako sql, databazy, hibernate, atd.

Re:Start Java programování
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2020, 13:09:35 »
Som este starsieho data a som na tom podobne. Na stare kolena Java s predchadzajucimi malymi skusenostami s C-ckom.

Odporucam si prejst najpopularnejsi kurz Javy od Tima Buchalku na Udemy. Celkom dobre postaveny kurz, asi najlepsie na co som zatial narazil. V akcii(normalnej cene) ho vies mat za nieco cez 10 eur, co je v pohode.

Ak mas dobru anglictinu, tak mozes ziadat o pracu aj hned :) . Zalezi od firmy ale daju sa najst miesta, kde to stacia fakt zaklady a nadsenie. Zvysok ta naucia a to je lepsie a rychleisie ucenie ako sa ucit sam.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start Java programování
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2020, 13:38:14 »
Osobne Javu (rovnako ako PHP) neodporúčam ani nepriateľovi.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start Java programování
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2020, 13:39:53 »
Bruce Eckel: Thinking in Java.
Byla i přeložena do češtiny, ale anglicky psaný originál se také číst i při horších znalostech, a je o něco lepší než překlad.


Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start Java programování
« Odpověď #5 kdy: 14. 10. 2020, 13:41:05 »
Osobne Javu (rovnako ako PHP) neodporúčam ani nepriateľovi.

Mně bys je určitě doporučil.

Re:Start Java programování
« Odpověď #6 kdy: 14. 10. 2020, 13:59:04 »
Osobne Javu (rovnako ako PHP) neodporúčam ani nepriateľovi.
Niet nad uplne nepodstatny nazor, ktory navyse neodpoveda na otazku.
Blahozelam

Re:Start Java programování
« Odpověď #7 kdy: 14. 10. 2020, 14:02:16 »
Bruce Eckel: Thinking in Java.

Je uplne mimo, posledni vydani je 2004.

Re:Start Java programování
« Odpověď #8 kdy: 14. 10. 2020, 14:07:04 »
Já jsem dříve doporučoval Učebnice jazyka Java od Pavla Herouta, má pak i další navazující knížky. Dnes už trochu váhám – knížka byla aktualizovaná pro Javu 5, ale dnes už by i v základech měly být minimálně lambdy, streamy a try-with-resources. Takže buď si tohle doplnit odjinud, nebo zkusit jinou učebnici. Ale nevím o žádné, která by pokrývala i tyhle novější verze a mohl bych ji s klidným svědomím doporučit.

Re:Start Java programování
« Odpověď #9 kdy: 14. 10. 2020, 14:19:54 »
Bruce Eckel: Thinking in Java.

Je uplne mimo, posledni vydani je 2004.
podle wiki hele je poslední vydání z roku 2006 to by jako moc neměnilo. ale taky se tam jako piše že udělal nějakej sequel 'On Java 8' z roku 2017 nóó a to by nemusel bejt vyloženě pravěk :D ;)
ani jedno sem nečetla tak na mě klidně jakoby hoďte deku  ;D ;D ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Start Java programování
« Odpověď #10 kdy: 14. 10. 2020, 14:31:47 »

lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Start Java programování
« Odpověď #12 kdy: 14. 10. 2020, 14:48:18 »
Díky, Ondreji, za reakci. Nemyslím si, že by mě pouze s Angličtinou hned někde vzali (navíc "programátorskou" angličtinu ještě tolik neumím :-) ), když sotva umím pár příkazů v JAVA. Navíc nemůžu jít dělat někam teď hned s mými (velmi nízkými) znalostmi za pár šupů, musím živit rodinu :-) Na toho Tima mrknu, díky za tip.

Nechci odrazovat, ale...
Jestli zivis rodinu, a nemas nasetreno na pokryti docasneho vypadku, tak mozna trochu pozde je.
Nebo brzo.... :-)
Za jak dlouho si myslis, ze se samostudiem dostanes na uroven abys dostal vic nez tech par supu?

A jaka je vlastne tvoje motivace?

Mozna budeme brzo shanet juniorniho javistu ale s vysokymi naroky na mluvenou a psanou anglictinu.
V Praze, ale 98% remote :-)

Jestli chces muzeme pres PM o tom pobavit. (Tady to resit nechci protoze by se to vlakno zase nekam zvrhlo)

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Start Java programování
« Odpověď #13 kdy: 14. 10. 2020, 14:48:23 »
Síce Javu nenávidím, ale kvôli tomu že som na VŠ mal predmet kde bola Java, tak mám knihu Mistrovství Java od Herbert Schildt, a myslím že to sa celkom dá.

Re:Start Java programování
« Odpověď #14 kdy: 14. 10. 2020, 15:04:29 »
Síce Javu nenávidím, ale kvôli tomu že som na VŠ mal predmet kde bola Java, tak mám knihu Mistrovství Java od Herbert Schildt, a myslím že to sa celkom dá.

Osobne Javu (rovnako ako PHP) neodporúčam ani nepriateľovi.

Chápem keď niekto nemá rád PHP, ani ja ho nemám rád, aj keď som ho (nechtiac) používal niekoľko rokov, ten jazyk bol pôvodne navrhnutý ako template engine a preto je ukecaný a niektoré konštrukcie sú priam otrava, nehovoriac o nekonzistenciách v "ekosystéme"... ale čo je zlé na Jave?

Zaujímali by ma konkrétne výhrady voči jave alebo teda aspoň nejaké argumenty prečo je java podľa teba zlá