Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?

Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« kdy: 25. 09. 2020, 08:49:18 »
Zdravím, hledám v českých eshopech věcičku, která se např. na amazonu nebo aliexpress prodává pod názvem dummy battery, fake battery apod., velikosti AA. Bohužel nevím, pod jakým názvem bych ji u nás sehnal, a kupovat takovou maličkost ze zahraničí se mi moc nechce.
« Poslední změna: 25. 09. 2020, 09:04:15 od Petr Krčmář »



Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2020, 09:25:40 »
To není ono. Potřebuji aby to mělo jen zkratované póly, žádné kablíky. Tohle to splňuje: https://www.amazon.com/theeasyhomelife-Dummy-Battery-Setup-4-Pack/dp/B010NDAITG

K čemu je to dobré? Příklad: máte hračku na 6xAA baterie. S články NiMH hračka moc nefunguje, protože napětí je příliž nízké.
Místo toho tam dáte 3x Li-Ion v AA pouzdře a do zbývajících pozic dáte dummy baterie.
« Poslední změna: 25. 09. 2020, 09:31:47 od --ps-- »

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2020, 09:58:09 »
tak ale na to ti stačí kus drátu a kancelářská sponka

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2020, 10:00:01 »
tak ale na to ti stačí kus drátu a kancelářská sponka
Čekal jsem, kdy se někdo vytasí s takovým nápadem. Asi bude lepší to objednat z Číny.


Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2020, 10:01:30 »
Já bych vzal 14mm kulatinu a napíchal na soustruhu 50mm kousky (nebo nařezal pilkou na železo) :-))

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2020, 10:11:49 »
To by mohlo fungovat. Nehodí se pro autíčka, vláčky apod. kvůli hmotnosti.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #7 kdy: 25. 09. 2020, 10:48:34 »
Děti mají doma malé vznášedlo ve tvaru míče na 4 AA baterie. Má to vlastně jen jeden velký ventilátor, který to drzí milimetr nad zemí a jde to posílat téměř bez tření o zem. Docela to žere baterie. Alkalické se mi nechtělo pořád kupovat a NiMH měli nízké napětí a málo se to vznášelo.
--> Řešení: nechal jsem tam ty NiMH akumulátory, ale za ně jsem do hračky dal malý step-up convertor, který drží stále 6V (4 x 1,5). Hračka se teď vznáší stále stejně nezávisle na úrovni nabití akumulátoru. Samozřejmě s poklesem napětí roste odebíraný proud do step-upu a v určitý moment už baterie nebudou stačit a najednou přestane jít. Je dobré občas hračku nabít preventivně, aby se to často nevybíjelo úplně.

Tím chci říct, že dát půlku lion 14500 (AA) a půlku dummy není efektivní. Dej buď všechny lion a step-down za ně nebo všechny NiMH a step-up za ně. Ty convertory jsou maličké a vejdou se všude.

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #8 kdy: 25. 09. 2020, 15:22:25 »
Používání dummy baterek a li-ion má nevýhodu v tom, že pak ti třeba manželka vezme ty 14500 články a osadí je do všech pozic. Nebo jí nepojede ovladač na TV, napadne ji že přece v hračce jsou "nějaký baterky" a dá tam ty 14500 a ovladač začoudí...Pokud máš manželku co tohle chápe a víš že to neudělá, tak gratuluji a závidím  ;D
 Já bych to objednal z aliexpressu - co je na tom špatnýho? Fakt na takovou kravinu tak spěcháš? :D

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #9 kdy: 25. 09. 2020, 15:37:18 »
Asi to opravdu objednám z aliexpress, ale nechce se mi věřit, že to u nás nikdo neprodává nebo netiskne na 3D.

Docela si i pohrávám s myšlenkou to nařezat z nerezové kulatiny (nebo hliníkové nebo závitové tyče), jak tu někdo dříve navrhnul. U pohyblivé hračky by to nemuselo tolik vadit.
« Poslední změna: 25. 09. 2020, 15:40:53 od --ps-- »

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #10 kdy: 25. 09. 2020, 16:49:59 »
Osobne bych si to vytiskl treba podle tohoto

https://www.thingiverse.com/thing:1872669
https://www.thingiverse.com/thing:3495241

Anebo vzit starou vybitou baterku, riznout, vybrakovat, vylejt epoxidem/nebo vrazit tam kus dreva, slepit proletovat... Takovych moznosti je...
Gréta je nejlepší.

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #11 kdy: 25. 09. 2020, 16:59:00 »
Anebo hledejte

Redukce z AAA na AA a upravte kusem dratu

Ale pozor na preprodejce z alika....
Gréta je nejlepší.

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #12 kdy: 25. 09. 2020, 18:44:08 »
Asi to opravdu objednám z aliexpress, ale nechce se mi věřit, že to u nás nikdo neprodává nebo netiskne na 3D.

Docela si i pohrávám s myšlenkou to nařezat z nerezové kulatiny (nebo hliníkové nebo závitové tyče), jak tu někdo dříve navrhnul. U pohyblivé hračky by to nemuselo tolik vadit.

Kdyz na to vemes kousek AYKY kabelu, tak ti stacej poradny stipacky a pilnik na zacisteni. Jako bonus to mas i s izolaci ...

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #13 kdy: 26. 09. 2020, 00:01:49 »
Vzít starou baterku, rozplést licnu, a zkratovat kontakty na koncích. Zvětšení rozměrů (do délky vrstvou cínu na kontaktech, do šířky rozpletenými pramínky licny) by mělo být dost malé na to, aby to přístrojům nevadilo. Upgrade: některé baterky mají kovové pouzdro s jedním pólem skoro přes celé tělo, takže jdou zkratovat jen krátkým přemostěním u jednoho pólu, tam se nezvětší vůbec. Alternativně, pokud jsi hračička, můžeš vypilovat žlábek na ten drátek.

Re:Jak hledat „dummy baterie“ v českých e-shopech?
« Odpověď #14 kdy: 26. 09. 2020, 11:12:52 »
Vzít starou baterku, rozplést licnu, a zkratovat kontakty na koncích. Zvětšení rozměrů (do délky vrstvou cínu na kontaktech, do šířky rozpletenými pramínky licny) by mělo být dost malé na to, aby to přístrojům nevadilo. Upgrade: některé baterky mají kovové pouzdro s jedním pólem skoro přes celé tělo, takže jdou zkratovat jen krátkým přemostěním u jednoho pólu, tam se nezvětší vůbec. Alternativně, pokud jsi hračička, můžeš vypilovat žlábek na ten drátek.

Trvale riskovat vyteceni baterky bych nechtel. Ale jako nouzovka to samozrejme funguje.