Zkušenosti s notebookem UMAX

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #15 kdy: 20. 08. 2020, 22:19:05 »
[...]Na alze som nasiel jediny UMAX za tak nizku cenu [...] https://www.alza.sk/visionbook-10wi-s-64gb-odnimatelna-klavesnica-cz-sk-us-layout-d5586175.htm
[...] Dalsia vec je bateria, ma to 5800mAh [...] zrazu mate spotrebu okolo 10-15wattov, co pre tu baterku znamena 25-35minut vydrze
[...] Ten procesor je urceny skor do telefonov [...] neprehra ani HD video na youtube (720p, nemam na mysli fullhd, co jest 1080p) [...]

Tozhodne nechci ten UMAX nejak obhajovat, ale uvedu na pravo miru nejake veci ktere si napsal:
1. ad vydrz baterie, u vyrobce nevidim, nektery prodejce vidim 6h, v testu vidim ~7.5h
2. tu vydrz v testu uvadi pri prehravani videa FullHD co jest 1080p ;)


Ram je iba 2GB, je tam windows 10. To musi sekat uz na ploche!!, [...]

Ako pamet [...] pouzili pametovu kartu. To myslim doslovn .[...] 64GB (zalostne malo, windows si vypytaju minimalne 30 GB [...]
Navyse som este nespomenul dalsiu vec, tym ze to je pametova karta a nie normalny disk, je to hrozne pomale.

rozhodne tam neni jako uloziste "pametova karta", jestli cerpas z popisu "flash", uloziste je tam eMMC, coz je sice podobna technologie jako MMC pametova karta, ale ve skutecnosti je to spis jako SSD, je staveno na castejsi zapis nez bezna (jak pises) karta do fotaku, ma vyssi rychlost, vyssi iops, atd... "zmeril"(sudo hdparm -t /dev/mmcblk0) sem ted rychlost eMMC co mam v SBC LattePanda a cteni je ~150MB/s

btw: v te LattePanda mam totozne CPU jako UMAX na tvem odkazu Z8350, take mam 2GB RAM, take eMMC 32GB a RAM ani misto na ulozisti mi neschazi, naopak mam z toho ~20GB nepouzite ;-) jde totiz o to ze automaticky (na root.cz?) predpokaldas pouziti OS Windows, ja na tom mam Xubuntu 18.04 64bit, plocha se neseka, Kodi prehrava IPTV v pohode...

druha vec, mam neco (vzdalene, nema to oddelitelnou ale preklopitelnou a neni to UMAX, ale Lenovo) podobneho o par let starsiho, Lenovo Yoga 300-11IBY, s CPU N2840 ktere ma Passsmartk 590, tedy skoro polovicni nez ta Z8350, take 2GB RAM, take 32GB eMMC uloziste a beha tam v pohode Xubuntu 18.04 64bit, Vivaldi prohlizec s 10-30 taby, Remmina pro VNC, SSH klient, pripadne Kodi pro IPTV, nebo Clementine pro audio/internetove_radio... naprosto pouzitelne...

tzn. DULEZITEJSI nez zda je nejakej vykon/parametry dostatecne pro tebe, je zda je dostatecne pro uzivatele daneho zarizeni, tazatel NEnapsat jakej na tom chce OS, jake programy, co jak pouzivat, takze nema cenu spekulovat...


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #16 kdy: 20. 08. 2020, 22:36:21 »
BTW: jde sice (u te me T430s) o repas, ale cenove pridane/vymenen dily byla cena ~20.000Kc
Jako Lenovo T430S? Takže máš za 20 tisíc asi 8 let starý stroj s Intel Core i5/i7 třetí generace, byť aspoň s jakž takž zmodernizovanými periferiemi?

Ano, Lenovo Thinkpad T430s s i7-3520M (a NVIDIA kterou mam deaktivovanou, protoze nepotrebuju)

Já si nedávno koupil za necelých 18 tisíc nový HP ProBook 445 G7 s Ryzen 5 4500U, 8 GB RAM, 512 GB NVMe SSD.
[...]Kdybych si vystačil s 16 GB RAM, tak jsem pod 20 tisíci [...]
Kdybych si ja vystacil s 1600x900 TN LCD, s WWAN jen 3G, s klavesnici puvodni T430, s WifiN, s diskem s kterem sem to koupil a s 4GB RAM, tak sem na 5000Kc ;-) Chtel sem ale tim svojim prispevkem vejs nastinit 2 veci:
1. starsi repas nemusi byt nouzovka
2. starsi repas neni jen ohledne nizke ceny

Za velké plus [...] že klávesnice má sloupec kláves PgUp/Dn/Home/End. Šizená klávesnice Lenova [...]
Takže asi tolik k výhodnosti repasu v téhle cenové kategorii. Byl bych blázen, kdybych si kupoval tak zastaralý stroj a snažil se ho omladit, když mohu mít za stejnou nebo nižší cenu nový o mnoho lepší.[...]
to cemu ty rikas "nesizena klavesnice HP ProBook 445 G7" ja rikam nepouzitelna hruza ;-) to je u me prave ten duvod vytuneni T430s misto nakupu neceho jako si koupil ty, psal sem to i v prispevku na kterej si reagoval:
stejne bych nemohl mit jedno z toho co je u me u NB nejdulezitejsi a to (klasicka skoro IBM) klavesnice...
- kvalitni 7rada klavesnice + trackpoint

+ u me je dalsi primar u NB, mit interni LTE modem...

kdyz porovnam tvoji klavesnici a moji (pripominam ze sem psal ze vdo T430s sem daval klavesnici z T420s) :
- nevidim trackpoint, nevidim ani zadne fyzicke tlacitka (ja pouzivam leve/prostredni/prave a touchpad mam deaktivovanej)
- vidim ze Fklavesy jsou odsunute do pozadi ve prospech hotkey klaves
- vidim ze NEmas mezeru mezi F4/F5 a F8/F9
- vidim ze Enter neni uplne vpravo ale je vedle nej PgUp/Dn/Home/End nudle ktera tobe (me absolutne ne) vyhovuje
- nevidim tam klasickej block klaves PrtSc/Insert, Delete/Home/End/PgUp/PgDown jako na me v usporadani podobnem jako bezny NumPad
- vidim tam naprosto uchylne "HP-Style" sipky nahoru/dolu v POLOVICNI velikosti nez vlevo/vpravo tvorici lecici "I" misto klasickeho obraceneho "T"

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #17 kdy: 20. 08. 2020, 23:55:19 »
Každému co jeho jest, ale použitelnost a promyšlené konstrukce T420ky je o řád lepší než toho ProBooku. Hrubý výkon a vnitřnosti nejsou vše, zejména u notebooků - záleží na způsobu použití a požadavcích.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #18 kdy: 21. 08. 2020, 00:31:48 »
Každému co jeho jest, ale použitelnost a promyšlené konstrukce T420ky je o řád lepší než toho ProBooku. Hrubý výkon a vnitřnosti nejsou vše, zejména u notebooků - záleží na způsobu použití a požadavcích.
Za mě:
Pro ThinkPad:
větší/plné šipky
touchpad s tlačítky vč. prostředního (což se na tom HPčku dá částečně emulovat přes vhodné nastavení synaptics driveru, ale třeba prostřední tlačítko se emuluje blbě)
obecně víc tlačítek
trackpoint, který bych ale používal pouze pro scrollování (pro pointing normálně kurzorem ho používat neumím)
ten mechanismus otvírání toho HPčka skřípne kůži na stehnech když ho otevíráte v krátkých kraťasech
zezadu se do toho líp leze a má to zvenku přístupnou baterii
má to tvrdší povrch

Pro HP: (poznámka: mám 13" ProBook o generaci starší (ty jo, kupovalo se to v únoru, a už je to zastaralé))
podstatně lepší klávesnice (placatá/chiclet)
velký touchpad s hladkým povrchem (thinkpad je přesný opak, malý a nepříjemně hrubý)
podsvícení přímo čudlíků klávesnice místo thinklight svítícím všude okolo na ruce a do očí
tlačítka Home/End/PgUp/PgDown vpravo pod sebou, YMMV (asi hlavně kvůli kompatibilitě s budoucností, protože takhle už to nikdo nemá)
je to lehčí a tenčí

Resumé: Osobně bych se z těchto dvou nejspíš rozhodl pro ThinkPad, ale určitě to není o řád, je to spíš o trochu.
« Poslední změna: 21. 08. 2020, 00:33:46 od _Jenda »

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #19 kdy: 21. 08. 2020, 01:12:37 »
@Kit to si ale asi kupoval nejaky repas notebooku, ktory 2-4 roky predtym (ako si ho kupil) bezne stal 30k+.

Ne, byla to funglovka.


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #20 kdy: 21. 08. 2020, 06:32:40 »
@Kit to si ale asi kupoval nejaky repas notebooku, ktory 2-4 roky predtym (ako si ho kupil) bezne stal 30k+.

Ne, byla to funglovka.

Tak se pochlubte, co to je za stroj...

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #21 kdy: 21. 08. 2020, 10:09:45 »
Za 20.000 Kč může být už notebook vhodný na vývoj (s SSD a přidanou RAM), opět se slušnou životností (vyzkoušeno - Dell Precision M4800).

Pro vývoj stačí kdejaký notebook za deset dvanáct tisíc a tou přidanou RAM, jen je potřeba podívat se co je v něm za CPU, v ne každém takhle levném stroji je něco použitelného ale to je tak zhruba vše. SSD není podmínkou ale zrovna u notebooku má samozřejmě podstatné výhody. Tenhle vývojářský fetiš myslet si, že pro vývoj potřebuji notebook minimálně za dvacet tisíc ale radši ještě za víc jsem jakožto vývojář nikdy nepochopil.

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #22 kdy: 21. 08. 2020, 10:11:45 »
Nebo jak už tady padlo, pokud netrváš na novém stroji, můžeš vzít nějaký repas, ale já fanouškem tohohle moc nejsem. On ten hardware morálně celkem rychle zastarává. Ne že by byl starší notebook nepoužitelný, ale novější při stejném nebo i vyšším výkonu míň žere (a tudíž déle vydrží na baterii), míň topí (a tudíž míň hučí) a obvykle má i nějaké další výhody typu akcelerace H.265 videa v GPU, NVMe SSD, novější a rychlejší typ RAM, podpora novějších standardů WiFi apod. [...]  A když tohle vezmeš v potaz, ta úspora moc výrazná nakonec není.

Co je to "morální zastarávání"? Jakékoliv zařízení "morálně zastará" zhruba v okamžiku, kdy přestane dělat to, co potřebuji. Zbytek je tak nějak z principu irelevantní.

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #23 kdy: 21. 08. 2020, 10:15:36 »
za 4500 by nebyl dobry ani stolni pocitac (bez periferii), takze notebook je na tom jeste hure.
myslim, ze za stolni pocitac davat mene nez 10 tisic a notebook 20 tisic jsou vyhozene penize.

Co je to "dobrý"? Vždy záleží na tom, co potřebuje. Řekl bych, desktop, na kterém běžně programuju o moc víc než ty čtyři a půl tisíce nestál a omezení nijak zvlášť nepociťuji; cenu nivého odhaduju to tak na pět a půl, šest tisíc. A na obyčejnější práci by stačil naprosto.

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #24 kdy: 21. 08. 2020, 10:44:45 »
Já si nedávno koupil za necelých 18 tisíc nový HP ProBook 445 G7 s Ryzen 5 4500U, 8 GB RAM, 512 GB NVMe SSD.
[...]Kdybych si vystačil s 16 GB RAM, tak jsem pod 20 tisíci [...]
Kdybych si ja vystacil s 1600x900 TN LCD, s WWAN jen 3G, s klavesnici puvodni T430, s WifiN, s diskem s kterem sem to koupil a s 4GB RAM, tak sem na 5000Kc ;-)
Jasně, to já taky, protože kdybych chtěl stroj za 5000 Kč, tak holt koupím stejně jako ty starý šrot po repasu, to by dávalo smysl. Nebo si rok počkám a odkoupím ten svůj pracovní notebook, což by byl ještě docela nový šrot.

Chtel sem ale tim svojim prispevkem vejs nastinit 2 veci:
1. starsi repas nemusi byt nouzovka
2. starsi repas neni jen ohledne nizke ceny
Ad 1. Ano, nouzovka to být nemusí, pokud uživatel má nízké nároky. Pro člověka, který uvažuje o UMAXu za 4500 Kč, bude repas za stejnou cenu luxusním zařízením. Pro člověka, který má nároky vyžadující výkonný moderní HW, bude repas za 20 tisíc pitomost.
Ad 2. Ano, starší repas nemusí být ohledně nízké ceny. Akorát za vysokou cenu se už nevyplatí oproti novému zařízení, leda má uživatel velmi specifické požadavky. Pořád v nejlepším případě dostaneš - jak sám píšeš - starý systém s novějšími periferiemi, a to si toho možná ještě budeš muset půlku zbastlit sám.

to cemu ty rikas "nesizena klavesnice HP ProBook 445 G7" ja rikam nepouzitelna hruza ;-) to je u me prave ten duvod vytuneni T430s misto nakupu neceho jako si koupil ty, psal sem to i v prispevku na kterej si reagoval:
stejne bych nemohl mit jedno z toho co je u me u NB nejdulezitejsi a to (klasicka skoro IBM) klavesnice...
- kvalitni 7rada klavesnice + trackpoint


kdyz porovnam tvoji klavesnici a moji (pripominam ze sem psal ze vdo T430s sem daval klavesnici z T420s) :
- vidim ze Fklavesy jsou odsunute do pozadi ve prospech hotkey klaves
- vidim ze NEmas mezeru mezi F4/F5 a F8/F9
- vidim ze Enter neni uplne vpravo ale je vedle nej PgUp/Dn/Home/End nudle ktera tobe (me absolutne ne) vyhovuje
- nevidim tam klasickej block klaves PrtSc/Insert, Delete/Home/End/PgUp/PgDown jako na me v usporadani podobnem jako bezny NumPad
- vidim tam naprosto uchylne "HP-Style" sipky nahoru/dolu v POLOVICNI velikosti nez vlevo/vpravo tvorici lecici "I" misto klasickeho obraceneho "T"
"Klasická skoro IBM" klávesnice? Klasická IBM klávesnice má šest řad, ne sedm. A enter na ní taky není úplně vpravo, ale někde ve 2/3 šířky, a to nalevo od bloku kláves PgUp etc. Nevím, co myslíš tím, že u HP jsou "F-klávesy odsunuté dozadu ve prospěch hotkey kláves". Jestli ti jde o to, co je primární funkčnost a co jde přes Fn, tak to se dá přepnout v BIOS setupu, samozřejmě mám nastaveno, že primárně to funguje jako F1-12.
Obecně je uspořádání klávesnice na malém notebooku vždycky nějaký kompromis vůči plnohodnotnému a platí to pro HP i Lenovo. Mně kompromis, který dělá HP, vyhovuje lépe. A na to, že bych si pořizoval přestárlý notebook s pro mě o něco lepší klávesnicí, bych nepřistoupil už vůbec.

- nevidim trackpoint, nevidim ani zadne fyzicke tlacitka (ja pouzivam leve/prostredni/prave a touchpad mam deaktivovanej)
Trackpoint jsem naposledy použil možná tak před 18 lety na služebním notebooku (tehdy ještě IBM). V té době touchpady stály za prd, takže člověk byl vděčný i za ten trackpoint. Ostatně soudě podle mého pracovního notebooku má Lenovo s kvalitou touchpadů problém dodnes, pocitově mi práce s ním připomíná starou myš s upatlanou kuličkou. Možná to jde nastavit nějak líp, i když se mi to teda nepovedlo, ale stejně používám ten notebook takřka výhradně v kanclu, kde mám pořádnou myš, tak je mi to jedno.
Absence myších tlačítek u HP je nedostatek, který mi vadí, ale bohužel tahle applí vymyšlenost (nebo kdo s tím přišel první) se posledních pár let prosazuje dost široce. Nicméně je to pro mě vedlejší problém, pracuji hlavně na klávesnici a ta je z mého pohledu u HP velmi dobrá.

+ u me je dalsi primar u NB, mit interni LTE modem...
To mě upřímně ani nenapadlo, že tohle ještě někdo bere jako zásadní plus, když i ten nejhloupější dnešní smartphone umí fungovat jako wifi hotspot. Ale beru, že je to vychytávka navíc, která může někoho oslovit.

Tuhle diskusi bychom mohli vést donekonečna, protože ty se zjevně spokojíš s nevýkonným strojem, jen ho chceš mít v konkrétní škatuli. Já používám notebook jako plnohodnotnou náhradu desktopu, kterou ale oproti desktopu mohu tahat všude s sebou, a nelpím na nějakém konkrétním fyzickém provedení, byť samozřejmě i na něj mám nějaké požadavky (počínaje velikostí, hmotností a solidním mechanickým provedením). Osobně by mi takto drahý repas dával smysl jen v jediném případě - pokud bych si chtěl s tím HW hrát jako se stavebnicí a vyzkoušet, co se z toho dá dílčími upgrady vyrazit. Což ovšem nechci.

jouda2

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #25 kdy: 21. 08. 2020, 11:11:26 »
Trochu ho technicky viac rozobriem, aby autor pochopil aky smejd to chcel kupit.

Dalsia vec je bateria, ma to 5800mAh, pre porovnanie moj notebook (nic moc super, ale pouzitelny je) ma asi 60 000mAh. ROzdiel medzi notebookom a UMAXom je ten ze ten moj notebook vydrzi bezne pouzivanie asi 6-7hodin z baterie a to ma uz ta baterka tri roky, takze jej realna kapacita je mozno polovicna. Ten UMAX pobezi cely cas na plny vykon aby vobec nieco na nom islo, cize minie celu baterku za asi 30minut (procesor mu zerie 4w, displej bude na tom pri nizkom jase podobne, doska +ram + pametova karta+wifi alebo sietova karta, a zrazu mate spotrebu okolo 10-15wattov, co pre tu baterku znamena 25-35minut vydrze).
Pane kolego, nepletete dohromady mAh u UMAXu, a mWh u toho vašeho? 60Ah je spíš už baterka do dodávky ;-) Pak je i jasné že ta vypočtená půlhodina nesedí, musel byste to vynásobit napětím...

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #26 kdy: 21. 08. 2020, 11:40:07 »
Nebo jak už tady padlo, pokud netrváš na novém stroji, můžeš vzít nějaký repas, ale já fanouškem tohohle moc nejsem. On ten hardware morálně celkem rychle zastarává. Ne že by byl starší notebook nepoužitelný, ale novější při stejném nebo i vyšším výkonu míň žere (a tudíž déle vydrží na baterii), míň topí (a tudíž míň hučí) a obvykle má i nějaké další výhody typu akcelerace H.265 videa v GPU, NVMe SSD, novější a rychlejší typ RAM, podpora novějších standardů WiFi apod. [...]  A když tohle vezmeš v potaz, ta úspora moc výrazná nakonec není.

Co je to "morální zastarávání"? Jakékoliv zařízení "morálně zastará" zhruba v okamžiku, kdy přestane dělat to, co potřebuji. Zbytek je tak nějak z principu irelevantní.

Jistě. Ale kromě tohohle subjektivního pohledu na to, co je zastaralé, můžeme sledovat i nějaké obecné trendy, jako jsou změny v náročnosti aplikací a jejich architektuře (např. větší důraz na paralelizaci procesů/vláken oproti utilizaci hrubého single-process/single-thread výkonu), širší využití virtualizace, šifrování nebo i zmíněný nový formát videa apod. Tohle jsou věci, na jejichž optimalizaci se novější HW často zaměřuje. Kolikrát si to uživatelé ani neuvědomují, ale poznali by to (negativně), pokud by sedli ke staršímu HW, který už v některých momentech na tyhle výzvy (jo, je to buzzword, ale tady celkem sedí) nestačí.

Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #27 kdy: 21. 08. 2020, 12:51:06 »
Za 20.000 Kč může být už notebook vhodný na vývoj (s SSD a přidanou RAM), opět se slušnou životností (vyzkoušeno - Dell Precision M4800).

Pro vývoj stačí kdejaký notebook za deset dvanáct tisíc a tou přidanou RAM, jen je potřeba podívat se co je v něm za CPU, v ne každém takhle levném stroji je něco použitelného ale to je tak zhruba vše. SSD není podmínkou ale zrovna u notebooku má samozřejmě podstatné výhody. Tenhle vývojářský fetiš myslet si, že pro vývoj potřebuji notebook minimálně za dvacet tisíc ale radši ještě za víc jsem jakožto vývojář nikdy nepochopil.

On taky není vývoj jako vývoj. Když provádím build aplikace, při kterém se překládají tisíce zdrojáků (a to pořád není žádný extrém) a všechno se to skládá dohromady, tak vysoký výkon přináší docela viditelnou přidanou hodnotu v podobě kratších časů. To samé, když k vývoji potřebuji mít rozjetou třeba kopii části produkční infrastruktury, kterou si emuluji přes virtuální servery nebo kontejnery jako docker. To jsou samozřejmě scénáře, kdy je lepší mít na to delegovanou infrastrukturu a využívat ji vzdáleně, ale smyslem mobilního zařízení je i to, abych mohl pracovat, i když jsem zrovna někde mimo dostupnost tohohle vzdáleného vybavení. A na druhé straně spektra náročnosti jsou věci typu vývoj v PHP, kdy mi stačí textový editor a web server a jinak je skoro jedno, na čem to dělám. A samozřejmě je spousta scénářů mezi těmihle náročnými a minimálními.

Ale obecně souhlasím, že za 10-12 tisíc se dá pořídit notebook, který dokáže ty průměrné i lehce nadprůměrné vývojářské nároky pokrýt dobře. Nakonec ten zmíněný Dell Precision M4800 spadá výkonem právě spíš do této kategorie než do té kolem 20 tisíc. Pokud se ovšem většina výkonnostních nároků dá odlít na tu vzdálenou infrastrukturu, tak stačí i dost minimální stroj, u kterého je požadavkem jen to, aby na něm běžel nějaký editor nebo IDE a aby to bylo pocitově svižné. Vlastně pak člověk funguje takřka v terminálovém režimu, kdy většinu práce odvádí nějaký výkonný stroj někde jinde.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #28 kdy: 21. 08. 2020, 14:12:47 »
Já se aktuálně držím zásady, že pro základní spotřebitelské použití NTB (web, multimédia a další uživatelské drobnosti) jsou v dnešní době minimem NTB kolem 10-12 tisíc (nový). Z této cenové kategorie již mohu většinou doporučit kousky, které uživateli poslouží, a nezešediví u nich při čekání na start Windows a otevření prohlížeče. Prakticky cokoli, co jde pod tuto cenovou hladinu je buď odpad, nebo to má podceněnou nějakou zásadní komponentu, která diametrálně zhoršuje uživatelský komfort.

Lehčí Linuxové distribuce si poradí i s horším HW, ale stejně bych do této odpadní kategorie nedoporučoval vkračovat. Jen pokud vím, co dělám. Pokud na tom budu provozovat ponejvíc textovou konzoli na ultralehké distribuci, a je riziko, že to v terénu rozbiju/bude mi ukraden, tak klidně ten absolutní šrot vezmu. Ale trpět takový šrot s Windows a chtít na tom něco dělat či konzumovat obsah, fakt ne, na to se mám rád.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s notebookem UMAX
« Odpověď #29 kdy: 21. 08. 2020, 15:03:43 »
@Kit to si ale asi kupoval nejaky repas notebooku, ktory 2-4 roky predtym (ako si ho kupil) bezne stal 30k+.

Ne, byla to funglovka.

Tak se pochlubte, co to je za stroj...

https://www.asus.com/cz/Laptops/ASUS_EeeBook_X205TA/