Průměrný plat java kontraktora v Praze

Průměrný plat java kontraktora v Praze
« kdy: 11. 08. 2020, 16:51:52 »
Ahojte,
neviete prosim kde by som vedel dohladat priemerne platy java kontraktorov v Prahe, podla rokov praxe? Stahujem sa do Prahy z mensieho mesta, preto by som chcel ziskat predstavu, aku rate si povedat na pohovore. Mam 5r praxe s programovanim v roznych technologiach, z toho jave sa venujem posledne 3 roky. Dakujem.
« Poslední změna: 11. 08. 2020, 22:47:05 od Petr Krčmář »


L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Priemerny plat java kontraktora v Prahe
« Odpověď #1 kdy: 11. 08. 2020, 17:16:01 »
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Re:Priemerny plat java kontraktora v Prahe
« Odpověď #2 kdy: 11. 08. 2020, 17:26:15 »
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Samozrejme, myslel som MD rate. Viem, ze je to dost individualne, no urcite existuje priemerny rozsah v ktorom sa tie rate pohybuju. Momentalne chcem ziskat aspon nejaku predstavu.

xyz

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
Re:Priemerny plat java kontraktora v Prahe
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2020, 18:26:44 »
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Samozrejme, myslel som MD rate. Viem, ze je to dost individualne, no urcite existuje priemerny rozsah v ktorom sa tie rate pohybuju. Momentalne chcem ziskat aspon nejaku predstavu.

"Priemerny rozsah" je nesmysl. Bud chcete znat rozsah a nebo prumer (aritmeticky, median). Mrknete treba na jobs.cz. Pokud uvidite 80000 az 160000, tak to obykle znamena  4000 az 8000 za MD.

Re:Priemerny plat java kontraktora v Prahe
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2020, 19:58:13 »
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Samozrejme, myslel som MD rate. Viem, ze je to dost individualne, no urcite existuje priemerny rozsah v ktorom sa tie rate pohybuju. Momentalne chcem ziskat aspon nejaku predstavu.

"Priemerny rozsah" je nesmysl. Bud chcete znat rozsah a nebo prumer (aritmeticky, median). Mrknete treba na jobs.cz. Pokud uvidite 80000 az 160000, tak to obykle znamena  4000 az 8000 za MD.

To som videl, ale z toho neviem urcit odpoved na moju otazku, a to, aka rate priblizne je odpovedajuca mojim skusenostiam. Alebo tych 8k naozaj beru v prahe aj mediori?


Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Priemerny plat java kontraktora v Prahe
« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2020, 20:58:07 »
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Samozrejme, myslel som MD rate. Viem, ze je to dost individualne, no urcite existuje priemerny rozsah v ktorom sa tie rate pohybuju. Momentalne chcem ziskat aspon nejaku predstavu.

"Priemerny rozsah" je nesmysl. Bud chcete znat rozsah a nebo prumer (aritmeticky, median). Mrknete treba na jobs.cz. Pokud uvidite 80000 az 160000, tak to obykle znamena  4000 az 8000 za MD.

To som videl, ale z toho neviem urcit odpoved na moju otazku, a to, aka rate priblizne je odpovedajuca mojim skusenostiam. Alebo tych 8k naozaj beru v prahe aj mediori?
A jaké máš po 3 letech zkušenosti?

Re:Priemerny plat java kontraktora v Prahe
« Odpověď #6 kdy: 12. 08. 2020, 01:37:01 »
Kontraktor nedostává plat. A jeho cena se odvíjí od dovedností a schopností, ne od let praxe.

Samozrejme, myslel som MD rate. Viem, ze je to dost individualne, no urcite existuje priemerny rozsah v ktorom sa tie rate pohybuju. Momentalne chcem ziskat aspon nejaku predstavu.

"Priemerny rozsah" je nesmysl. Bud chcete znat rozsah a nebo prumer (aritmeticky, median). Mrknete treba na jobs.cz. Pokud uvidite 80000 az 160000, tak to obykle znamena  4000 az 8000 za MD.

To som videl, ale z toho neviem urcit odpoved na moju otazku, a to, aka rate priblizne je odpovedajuca mojim skusenostiam. Alebo tych 8k naozaj beru v prahe aj mediori?
A jaké máš po 3 letech zkušenosti?

java, hlavne veci okolo springu bootu (mvc, security, data, amqp), hibernate, z frontendu vue a angular, postgresql, rabbitmq

anonacct

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #7 kdy: 12. 08. 2020, 15:47:03 »
Některé agentury průměrný MD rate dokonce zveřejňují, stačí se podívat:

https://www.coolpeople.cz/benchmark

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #8 kdy: 12. 08. 2020, 21:18:27 »
Některé agentury průměrný MD rate dokonce zveřejňují, stačí se podívat:

https://www.coolpeople.cz/benchmark

Takze asi nic tym nepokazim ak si poviem o 6-7k.

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #9 kdy: 13. 08. 2020, 08:42:55 »
Jsem koukal na ty coolpeople. A vychazi mi to 30€/hod pri 8 hodinach za den pro C++. Nechci shazovat Prahu, ale v Berline, ktera je vlakem 4 hodiny daleko, jsem mel jako freelancer neznaly situace 45€/hod pozdeji 75€/hod. Schopnejsi lidi z tymu az kolem 90€/hod. Nestalo by za to se tim vlakem projet? Za ty prachy se zaplati i letadlo (jestli jeste lita), i ubytko.

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #10 kdy: 13. 08. 2020, 09:43:31 »
Citace
Nestalo by za to se tim vlakem projet? Za ty prachy se zaplati i letadlo (jestli jeste lita), i ubytko.

To je relativní. Tobě by to za to stálo, mě ne (rodina, barák).

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #11 kdy: 13. 08. 2020, 09:55:55 »
Po 3 letech praxe mi připadá dost šílené si říkat o 7k/MD. To programuji od 90. let. V posledních měsících se ty částky snižují a i banky začínají platit méně.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #12 kdy: 13. 08. 2020, 10:25:18 »
Po 3 letech praxe mi připadá dost šílené si říkat o 7k/MD.
Je to šílené, ale ty ceny takové opravdu jsou. Jako ještě je „3 roky praxe“ a „3 roky praxe“ (ve skutečnosti má tazatel 5 let, že jo, protože počítače asi nejsou jenom Java, a před tím třeba dělal nějaké hobby projekty nebo školu), bavíme se opravdu o schopných lidech.

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #13 kdy: 13. 08. 2020, 10:30:42 »
Jsem koukal na ty coolpeople. A vychazi mi to 30€/hod pri 8 hodinach za den pro C++. Nechci shazovat Prahu, ale v Berline, ktera je vlakem 4 hodiny daleko, jsem mel jako freelancer neznaly situace 45€/hod pozdeji 75€/hod. Schopnejsi lidi z tymu az kolem 90€/hod. Nestalo by za to se tim vlakem projet? Za ty prachy se zaplati i letadlo (jestli jeste lita), i ubytko.

Jaké zahraniční portály s nabídkama používáte? Jak HPP, tak i kontraktorské, zejména v Rakousku a Německé říši?

Re:Průměrný plat java kontraktora v Praze
« Odpověď #14 kdy: 13. 08. 2020, 11:52:37 »
Po 3 letech praxe mi připadá dost šílené si říkat o 7k/MD.
Je to šílené, ale ty ceny takové opravdu jsou. Jako ještě je „3 roky praxe“ a „3 roky praxe“ (ve skutečnosti má tazatel 5 let, že jo, protože počítače asi nejsou jenom Java, a před tím třeba dělal nějaké hobby projekty nebo školu), bavíme se opravdu o schopných lidech.

Setkávám se s takovými lidma uvnitř bank, někteří nejsou vůbec špatní, ale celkový dojem je příšerný. 3 roky či 5 let je strašně krátká doba i pokud bude celá pracovní doba věnovaná studiu, pokud se u toho musí dělat i nějaká práce, je to na zkušenosti málo. Jen pokud vemu Spring a Javu, to jsou tisíce stránek dokumentace k prostudování.

OK System, Oracle, IBM, MSD a podobní doteď platí takovéhle peníze i v ČR, ale to není programování, to je lepení podle zadání. Zkusil bych se podívat na nabídky pro tyhle....