IT od nuly

Re:IT od nuly
« Odpověď #60 kdy: 18. 08. 2020, 00:04:28 »
...nemam stastie na pracu.
Prepáč, ale toto je defeatistický kec. Stáva sa v niektorých firmách, že natrafíš na vedúceho pracovníka ktorý hodnotí nie len technické schopnosti a znalosti, ale aj uchádzača sleduje ako sa vyjadruje, ako sa tvári atď. A nikto nechce nechce mať za kolegu defeatistu ktorý hľadá výhovorky prečo "sa nedá", "nedarí sa", "to je ťažké", "to je všade tak", "všade tlačenka", "keby to a to... tak by to šlo, ale teraz nemáme to a to" atď. Ja nehovorím, že život a hľadanie práce je ľahké, ale z tvojich príspevkov cítim taký nejaký odovzdaný, porazenecký podtón a za to skutočne nemôže iný iný len ty sám. Blbec hľadá výhovorky, chytrý riešenia a cestičky. Nikdy nebolo toľko možností ako dnes, treba to využiť lebo lepšie už asi nebude.

Ad Syu-
Citace
Mňa by veľmi zaujímalo, že keď narazíš na nejaký problém, či hneď voláš na hotline pánovi Stěhulovi, aby si ten problém vyriešil alebo ideš hľadať odpovede na ten ehm ehm internet plný balastu.
toto ma pobavilo, to je taká hovadina, že až. A ty voláš profesorom z VŠ keď niečo nevieš? Alebo voláš učiteľke ZŠ, keď musíš niečo násobiť? To čo je toto za kec. Ideš sa hádať z niekým kto reálne školenia robí a rozprávaš z cesty. Celé tie tvoje ranty mi prídu ako z bájky o líške a tom hrozne čo bolo aj tak kyslé. Keď na to nemáš to neznamená, že je to zlé alebo zbytočné.

Citace
Za celú svoju korporátnu kariéru som sa iba raz stretol s tým, že niekto išiel na školenie, resp. si ho sám zaplatil a korporát mu ho preplatil (i keď s tým bolo kopu problémov) a do budúcna vraj takéto veci už preplácať nebudú.
A ja som sa zas stretol s tým, že za mnou doslova chodil šéf a hovoril, že stále má na školenia veľky budget tak, že si mám nejaké vybrať. V inej firme som sa stretol dokonca s learning days.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IT od nuly
« Odpověď #61 kdy: 18. 08. 2020, 01:54:45 »
Ale tak ja našťastie žijem v civilizovanej a rozvinutej krajine (ČR).
To je vtip?

Syu-

Re:IT od nuly
« Odpověď #62 kdy: 18. 08. 2020, 09:21:10 »
Citace
Firmy berú hocikoho čo sa nepomočuje a nájde enter na klávesnici. Ak si niekto nevie v dnešnej dobe nájsť prácu a vie napísať aspoň ten hello world, vie čo je prekladač, a dokonca videl príkazový riadok tak to je čisto a výhradne jeho chyba.

Ak sa bavíme o juniorných programátorských pozíciach, tak s úbohými programming skills a prakticky nulovými skúsenosťami neberú nikoho ani do pripečeného korporátu. Maximálne tak IT support, tam sa uchytia aj absolventi fildy  ;D

Citace
toto ma pobavilo, to je taká hovadina, že až. A ty voláš profesorom z VŠ keď niečo nevieš? Alebo voláš učiteľke ZŠ, keď musíš niečo násobiť? To čo je toto za kec. Ideš sa hádať z niekým kto reálne školenia robí a rozprávaš z cesty. Celé tie tvoje ranty mi prídu ako z bájky o líške a tom hrozne čo bolo aj tak kyslé. Keď na to nemáš to neznamená, že je to zlé alebo zbytočné.

prečo by som mal? To čo neviem si nájdem na internete, ktorý pán zhejtil, že je plný balastu a že on radšej lektora. Ale to by si vedel, keby si si predchádzajúce komentáre prečítal a nestrielal tu reakcie na vety vytrhnuté z kontextu. Ja sa tu hádam s ľuďmi, ktorí si tu marketingovo obhajujú predražené suprčupr kurzy, kde samozrejme iba tie najlepšie postupy a najkvalitnejšie informácie naservírujú priamo "programátorom", ktorých považujú za nesamostatných blbcov nevediacich používať ani Google.

Citace
A ja som sa zas stretol s tým, že za mnou doslova chodil šéf a hovoril, že stále má na školenia veľky budget tak, že si mám nejaké vybrať. V inej firme som sa stretol dokonca s learning days.

Budget na vzdelávanie máme aj my... ale to neznamená, že si môžeme chodiť do Gopasu alebo do Oracle Academy míňať korporátne prachy (hoci beztak na to dostávajú od štátu dotácie).. také školenia schvaluje vedenie individuálne. Ak niekto nemá veľmi dobrý dôvod prečo tam musí ísť, tak mu ho nepreplatia. Preplácajú sa napríklad jazykové kurzy u jazykoviek, ale aj tam musí zamestnanec časť ceny kurzu uhradiť z vlastného. Interné kurzy sú zdarma a robia ich väčšinou zamestnanci, občas sa stane, že korporát zaplatí nejakých externých lektorov, ale to sa týka predovšetkým hr a managementu, kde príde týpek prednášať o tom "ako komunikovať s ľuďmi" a podobné blbiny.



Re:IT od nuly
« Odpověď #63 kdy: 18. 08. 2020, 11:23:46 »

Budget na vzdelávanie máme aj my... ale to neznamená, že si môžeme chodiť do Gopasu alebo do Oracle Academy míňať korporátne prachy (hoci beztak na to dostávajú od štátu dotácie).. také školenia schvaluje vedenie individuálne. Ak niekto nemá veľmi dobrý dôvod prečo tam musí ísť, tak mu ho nepreplatia. Preplácajú sa napríklad jazykové kurzy u jazykoviek, ale aj tam musí zamestnanec časť ceny kurzu uhradiť z vlastného. Interné kurzy sú zdarma a robia ich väčšinou zamestnanci, občas sa stane, že korporát zaplatí nejakých externých lektorov, ale to sa týka predovšetkým hr a managementu, kde príde týpek prednášať o tom "ako komunikovať s ľuďmi" a podobné blbiny.

Proste sis vybral spatnej korporat, smir se s tim. My mame treba kazdej individualni rozpocet na skoleni, a za jake kurzy ho utratis je ciste Tvoje vec.

Re:IT od nuly
« Odpověď #64 kdy: 18. 08. 2020, 12:14:30 »
...
Proste sis vybral spatnej korporat, smir se s tim. My mame treba kazdej individualni rozpocet na skoleni, a za jake kurzy ho utratis je ciste Tvoje vec.
Pridávam sa k tomuto. Ja som ešte nevidel aby zamestnanec musel časť jazykových kurzov doplacať. Vždy mi 100% nákladov hradil zamestnávateľ. A že teba kurzy z GOPASu nepreplatia neznamená, že to je všade problém. Skrátka ty sa chceš hádať a potom nemá cenu ti niečo vyvracať. A jo, internet je plný balastu, tuším si tu niekde uviedol W3Schools ako relevantný zdroj. Zasmial som sa, je to príšerny zdroj.

Ad Idris:
Vy češi ste na svoju škodu hyperkritický voči svojej krajine. Ani neviete v akej skvelej krajine žijete a kopec veci čo považujete za samozrejmosť je v skutočnosti vzácnosť. Vy nemáte ani najmenšie tušenie o koľko sú horné uhry zaostalejšie a príšerne na život a ako neskutočne sú butatóti kultúrne zaostalejší, tam vládne tvrdý stredovek, predsudky, poverčivosť a neuveriteľná nenávisť a opovrhovanie každým kto je vzdelaný a má otvorenú myseľ. Slobody ktoré sú v ČR samozrejmosť na Felvidéku idu ešte viac okresávať. A hlavne vy v ČR vôbec neviete čo to je (dlhodobá) nezamestnanosť a čo to je to pravé zúfalstvo, keď ta práca proste NIE JE. Ja si to ale dobre pamätám ako ma nikde nechceli vziať do práce lebo butatóti zničili a dostali do krachu všetko čo za socializmu bolo vybudované za peniaze transferované Husákom z Česka. Nie som vôbec hrdý na to odkiaľ som a doslova sa hanbím za to, že som slovák, je to stále čierna diera spolu s Maďarskom s ktorým slováci majú omnoho viac spoločného než s čechmi.