Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?

Ahoj zrovna jsem zjistil, že mi začala přestávat fungovat baterie u notebooku + mi nefunguje klávesnice Caps look, a tak musím pokaždé mačkat SHIFT a dané písmeno mimochodem typ počítače je HP typu HS03 porucha baterie se projevuje tím, proto bych se vás chtěl zeptat co by jste mi doporučili, avšak také mě napadla jedna možnost, že bych si koupil nejlevnější značku počítaču a to UMAX, který stojí většinou v rozmezí 3000 až 5000 tak jestli nemáte také s touto značkou nějaké zkušenosti. Proto nevím jestli má cenu kupovat baterii za 1500 nebo si koupit nejlevnější značku počítače.

Děkuji za radu.


Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2020, 18:33:31 »
Doporučil bych:
1. Přečíst si po sobě celý příspěvek.
2. Přeformulovat to. Skoro celý příspěvek ve formě jednoho souvětí se fakt blbě čte.
3. Doplnit, jaký přesně teď máte notebook, a jak je starý, případně co se na něm kdy měnilo.
4. Doplnit, co od toho chcete. Jaký výkon, nebo k čemu má sloužit? Jak moc má být přenosný? (Hmotnost, výdrž baterie, a zda to vůbec musí být notebook, nebo radši stolní PC.)

Bez toho bych mohl leda věštit. Možností je několik, napadá mě teď:

A. Koupit novou baterii. Dost možná to bude znamenat i novou klávesnici, nechce se mi moc věřit, že ten problém s caps lockem souvisí s baterií. Novou klávesnici tipuju tak na litr novou (použitá může vyjít levněji), pokud si troufnete na výměnu sám. Ale bez konkrétního modelu je to věštění z křišťálové koule.
B. Odpojit baterii a případně koupit levnou externí klávesnici. Asi nejlevnější řešení, nevýhody jsou snad zřejmé. Ale někdy to může stačit.
C. Nový počítač. Pokud je rozmezí 3000–5000 myšleno v CZK, mám dost obavy, co za tuto cenu seženete. U stolních počítačů to možná bude lepší než u notebooků, ale i tak. Asi bych se klonil spíše k opravě starého notebooku, ale záleží samozřejmě i na neuvedených okolnostech – pokud to bude 10y starý notebook, kde se každou chvílí může pokazit něco dalšího, až tak bych se do opravy nehrnul.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2020, 18:56:28 »
Osobně bych šel do
https://m.heureka.cz/notebooky/asus-e203na-fd021ts/
protože mám dobrou zkušenost s předchozím modelem.

hechj

Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #3 kdy: 12. 07. 2020, 20:26:11 »
Jestli nejste příliš citově fixován, tak doporučuji koupi nového počítače. A dále doporučuji koupi lepšího počítače než za 3000. Máte hodně času čekat na procesor, až to konečně spočítá?

Mi1an

Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #4 kdy: 12. 07. 2020, 21:18:43 »
Umax za trojku? O tom ani neuvažujte, chcete-li si zachovat duševní zdraví.
Jestli ten Váš stávající notebook vyhovuje Vašim požadavkům, tak se dá sehnat baterka za pár stovek.
Nicméně k provozu není vůbec nutná, pokud budete mít notes na nabíječce.
Pokud chcete lepší notebook, tak doporučuji nějaký repas od HP, Lenovo, DELL.
Od nějakých cca 7000,- koupíte určitě něco, co má mnohem větší smysl než nové notebooky v nejnižší cennové hladině.
 




Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2020, 21:36:30 »
Pokud chcete lepší notebook, tak doporučuji nějaký repas od HP, Lenovo, DELL.
Od nějakých cca 7000,- koupíte určitě něco, co má mnohem větší smysl než nové notebooky v nejnižší cennové hladině.

Bohužel ty repasy nevydrží 12 hodin na jedno nabití jako nový netbook. Pokud nepotřebuje extra výkon (já ho tedy nepotřebuji, kompiluji na serveru), tak i ten levný kousek poslouží.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #6 kdy: 12. 07. 2020, 21:58:11 »
v Oktavce mi odesla baterka, napadlo me ze bych misto vymeny baterky si koupil Trabanta...

Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #7 kdy: 12. 07. 2020, 22:06:56 »
No, cokoli z toho tu asi může být dobrá rada/poznámka, ale dokud tazatel nedá více informací, všichni tu věštíme z křišťálové koule. Nemyslím, že by mělo smysl se tím dotazem zabývat víc, než tazatel dá více informací.

Mi1an

Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #8 kdy: 12. 07. 2020, 22:17:33 »
Citace
Bohužel ty repasy nevydrží 12 hodin na jedno nabití jako nový netbook. Pokud nepotřebuje extra výkon (já ho tedy nepotřebuji, kompiluji na serveru), tak i ten levný kousek poslouží.

12 ne, ale 3-4h dají. Chce to, si před koupí ověřit stav baterky. Osobně jsem nikdy víc nepotřeboval. Ty "levný kousky" bych nedoporučil ani nepříteli. Už mi jich rukama prošlo nespočet a u těch levných krámů zpravidla nejdéle do tří let odcházejí desky, často i dříve. Ten repas může mít před sebou klidně ještě 10 let života.


Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #9 kdy: 12. 07. 2020, 22:42:34 »
Citace
Bohužel ty repasy nevydrží 12 hodin na jedno nabití jako nový netbook. Pokud nepotřebuje extra výkon (já ho tedy nepotřebuji, kompiluji na serveru), tak i ten levný kousek poslouží.
12 ne, ale 3-4h dají. Chce to, si před koupí ověřit stav baterky. Osobně jsem nikdy víc nepotřeboval.

Tahat s sebou další 2 baterky na výměnu? To tedy ne, toho jsem si užil dost.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #10 kdy: 13. 07. 2020, 00:19:10 »
Bohužel ty repasy nevydrží 12 hodin na jedno nabití jako nový netbook. Pokud nepotřebuje extra výkon (já ho tedy nepotřebuji, kompiluji na serveru), tak i ten levný kousek poslouží.
a pripojujes tomu kdyz jedes na baterku pouzitelnoiu externi klavesnici a mys? a nosis to v bublinkove folii? :-) protoze u tech repasu sice nejde o dlouho vydrz na baterku, ale bytelne provedeni (jde o kvalitni (nej)vyssi rady), kvalitni/kvalitnejsi klavesnice, vice portu nebo fullsize velikosti, nebo dock konetor, nebo moznost osadit interne LTE modem, snadno vymenitelna baterie, pripadne moznost pouzit druhou (ci disk) misto dvd, atd, atd.. ;-)

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #11 kdy: 13. 07. 2020, 00:49:10 »
Bohužel ty repasy nevydrží 12 hodin na jedno nabití jako nový netbook. Pokud nepotřebuje extra výkon (já ho tedy nepotřebuji, kompiluji na serveru), tak i ten levný kousek poslouží.
a pripojujes tomu kdyz jedes na baterku pouzitelnoiu externi klavesnici a mys? a nosis to v bublinkove folii? :-) protoze u tech repasu sice nejde o dlouho vydrz na baterku, ale bytelne provedeni (jde o kvalitni (nej)vyssi rady), kvalitni/kvalitnejsi klavesnice, vice portu nebo fullsize velikosti, nebo dock konetor, nebo moznost osadit interne LTE modem, snadno vymenitelna baterie, pripadne moznost pouzit druhou (ci disk) misto dvd, atd, atd.. ;-)

Nic z toho, co jsi uvedl, nepotřebuji.

Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #12 kdy: 13. 07. 2020, 01:20:56 »
Poslední tři příspěvky se týkají vašich potřeb a preferencí, nikoli původního tématu. Být moderátor, asi bych už mazal...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #13 kdy: 13. 07. 2020, 01:30:01 »
Poslední tři příspěvky se týkají vašich potřeb a preferencí, nikoli původního tématu. Být moderátor, asi bych už mazal...
nikoliv pokud tazatel se pta mimojine na to zda poridit Umax notebook, tak plus/minus repasu je dosti k tematu...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší výměna baterie nebo koupě nového notebooku?
« Odpověď #14 kdy: 13. 07. 2020, 01:33:56 »
Bohužel ty repasy nevydrží 12 hodin na jedno nabití jako nový netbook. Pokud nepotřebuje extra výkon (já ho tedy nepotřebuji, kompiluji na serveru), tak i ten levný kousek poslouží.
a pripojujes tomu kdyz jedes na baterku pouzitelnoiu externi klavesnici a mys? a nosis to v bublinkove folii? :-) protoze u tech repasu sice nejde o dlouho vydrz na baterku, ale bytelne provedeni (jde o kvalitni (nej)vyssi rady), kvalitni/kvalitnejsi klavesnice, vice portu nebo fullsize velikosti, nebo dock konetor, nebo moznost osadit interne LTE modem, snadno vymenitelna baterie, pripadne moznost pouzit druhou (ci disk) misto dvd, atd, atd.. ;-)
Nic z toho, co jsi uvedl, nepotřebuji.
chapu ze nepotrebujes baterku do dvd kdyz mas nb s vydrzi 12h, ja mam v T430s hlavni a pridavnou baterku a stejnou sadu v batohu kdyby potreboval dosahnout 10-12h ;-) nicmene klavesnici a polohovaci zarizeni asi potrebujes, jen ti tedy staci omezene/nekvalitni, bytelnost a kvalitu je samozrejme otazka zda staci rozvrzanej plastak, nebo 1x za 2 roky koupit novej... ad LTE bez nej by byl pro me Notebook nepouzitelnej, jinak samozrejme at ti vyhovuje co ti vyhovuje, neberu ti to, jen myslim k tem repasum je dobre videt obe strany mince.