Instalacia Linuxu na Fujitsu Lifebook A359

Instalacia Linuxu na Fujitsu Lifebook A359
« kdy: 15. 07. 2020, 09:11:58 »
Zdravim, ma niekto skusenost s instalaciou Linuxu (Debian, Ubuntu, Mint) na notebook Fujitsu Lifebook A359. Ake problemy mozem ocakavat? Pripadne ich riesenia? Dakujem.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalacia Linuxu na Fujitsu Lifebook A359
« Odpověď #1 kdy: 15. 07. 2020, 18:33:41 »
zkusenost nemam, vyrobce linux nezminuje, google mlci, coz muze paradoxne byt lepsi nez kdyz by nasel problemove vlakna :-)

pokud ten stroj uz mas, tak jednoduse vyzkousel sve oblibene distro z USB v Live rezimu a uvidis zda/jak nabehne a co ne/bude fungovat, podle situace pak se muze dal radit konkretni kroky...

pokud ho jeste nemas, kupuj pres eshop, abys mel moznost ho do 14dnu vratit...

Re:Instalacia Linuxu na Fujitsu Lifebook A359
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2020, 12:08:44 »
Snad to pomůže. Mám Fujitsu Lifebook E448 a U747 a na obou Linux bez problémů. Provozuju ArchLinux, WiFi, kamera, zvuk, uspávání - vše běží, jak má. Čtečku otisku prstů nemá žádný z modelů co mám, to jediné nemohu posloužit. Jediné, co jsem chvíli ladil, byly moduly do initramfs pro klávesnici, aby klávesnice fungovala pro zadání passphrase pro šifrovanou partition, jsou potřeba moduly MODULES=(i915 atkbd libps2 serio serio_raw i8042 psmouse). Ale Arch je o ruční práci, jiná distribuce to asi dokáže sama. Vlastně nevím, proč jsou notebooky Fujitsu u nás tak v zapomnění, vybral jsem ho hlavně kvůli klávesnici, protože na rozdíl od jiných má normální výšku šipek nahoru/dolu (ne poloviční) a klávesy PgUp/PgDown/Home/End jsou samostatné (nejsou dostupné jen přes Fn). Druhé plus je bohatá konektorová výbava, pro ty kdo to ocení/využijí.