Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« kdy: 07. 07. 2020, 13:39:30 »
V době koronavirové jsem samozřejmě četl různá oznámení, že pošta normálně rozváží a co dostanou, to přepošlou k zákazníkovi.

Poslední dobou (tak měsíc a půl zpátky) mi balíky buď nechodí a nebo v lepším případě chodí strašně pozdě. To by bylo ještě v pohodě. Ale u mrtě balíků mi je aliexpress označí jako "Arrived to destination country", "Arrived to local post office" a nebo "Accepted by last mile carrier" - to poslední chápu tak, že už to má pošťák a třeba zítra to mám u sebe.

Nicméně i u takhle označených balíků mi třeba vůbec nedorazily. Od dubna tam mám u pár položek toho 'last mile carrier' a dodnes nic nedošlo. Kdyby to byl jeden paket, jsem ticho, ale už jich je asi 8.

Zatím jen zjišťuju, jestli to někdo nemá podobně. Snad to nebudu muset řešít a i kdyby, bojim se, že u balíků z číny mi to bude na nic.

Dík
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2020, 13:45:57 »
Taky mi to chodí velmi pomalu, průměr je víc jak 90 dní. Pár jich nepřišlo (celkem 6?), přitom chodilo jako Vám "Arrived to destination country" atd. Podle mě si ten tracking úplně vycucávají z palce, dělá to zřejmě nějakej robot, nemá to žádnou výpovědní hodnotu.

Prostě s tím levným dopravným je to sázka do loterie, však to stojí míň než poštovné po Česku. Takže prostě risknout a když nepřijde, nepropásnout možnost "dispute" a nechat si vrátit peníze.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #2 kdy: 07. 07. 2020, 14:12:51 »
To mi je jasný. Proto jsem chtěl znát nějaký potenciální zkušenosti a názory. Já z eBaye i ali nakupuju už tak 9 let a všehovšudy mi nepřišlo tak 5 věcí.

Je mi jasný, že když je poštovný zadarmo, tak nemám nic čekat, ale je fakt, že když mi takováhle notifikace přišla dřív, tak mi balík fakt do pár dní přišel...

Uvidíme. Ale moc díky za názor
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2020, 14:18:31 »
Aliexpres chodí nárazově, nepravidelně a chaoticky - v minulé várce mi přišel balík starý ~20 a ~70 dnů. Obyčejně si říkám o 7 dní navíc na čekačku a když ani do té doby nepřijde, dispute. Jen je potřeba si to hlídat, no...

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2020, 14:30:49 »
Z aliexpress už balíky nechodí přes Českou poštu. Chodí přes zásilkovnu. A posílají to na nejbližší výdejní místo.

https://blog.zasilkovna.cz/zastresujeme-posledni-mile-zasilek-z-ciny/




robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #5 kdy: 07. 07. 2020, 14:43:08 »
Z aliexpress už balíky nechodí přes Českou poštu. Chodí přes zásilkovnu. A posílají to na nejbližší výdejní místo.

https://blog.zasilkovna.cz/zastresujeme-posledni-mile-zasilek-z-ciny/


Přes tu mi přišly asi tak dva balíky a pokud vím, přišel vždycky mail, ze kterýho jsem to poznal. Tady zatím teda nic
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

XX125

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #6 kdy: 07. 07. 2020, 15:10:24 »
V pátek mi přišly 3 balíky, které jsem objednával v březnu. Tak jsem zvědavý, kdy mi dojdou ty, které jsem objednával v dubnu. Od května nic neobjednávám a čekám, až se situace stabilizuje (ať do konce roku ještě něco stihnu).

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #7 kdy: 07. 07. 2020, 15:59:26 »
Jo, snad to tak je nejlepší, no.... Ale abych nenadával, po příchodu domů tu na mě jeden taky čekal (i když relativně čerstvě objednanej). Jupy...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #8 kdy: 07. 07. 2020, 16:12:53 »
Mně se teď 2krát stalo, že mi balíček objednaný z Číny došel z Jerevanu (???).
Mimoto se mi stalo, že nedávno objednané zboží mělo v historii napsáno „Shipment cancelled“, což mě zlehka vyděsilo, takže jsem napsal soudruhu prodejci, který mě lámanou angličtinou ujistil, že je všechno v pořádku a že mám radostně očekávat doručení zásilky. :/ Tak nevím.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #9 kdy: 07. 07. 2020, 17:11:00 »
Ty oznameni jsou obcas generovane nesmyslne. Baliky mi ale chodi standardne (=neco rychle za 3 tydny, neco i dva mesice jako vzdycky).

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #10 kdy: 07. 07. 2020, 17:19:31 »
objednane asi v dubnu mi nektere prisli cervnu, 1 dokkonce objednanej v breznu vysi uz 2 mesice "Airline arrive at destination country, Post office collection." s perlickou koncene "Depart from transit country or district"... ty co dosli sem objednaval ruzne a zacli chodit behem 10dni vsechny... to co pise tracking u aliexpress mi na celnici kde sem si zkousel overit (pred mesicem) zda to tam nevysi nebo neposlali zpet bylo receno, ze lita miniumum letadel z ciny a ze aliexpress do tracking nedava realnej stav ale predpoladanej kterej je (byl) realne neplatnej...

naproti tomu objednavky z Francie, Anglie, Belgie mi chodili do tydne, jednou i za 4dny, samozrejme postovne nebylo zdarma :)

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #11 kdy: 07. 07. 2020, 17:29:21 »
Je teď mnohem větší rozptyl, jak píšete. Balíky jdou někdy 2 týdny, jindy 2 měsíce. Někdy se to pošta pokusí doručit, někdy dělají, že nás na naší recepci 24/7 nezastihli... podle toho jestli sehnali nějakýho brigádníka na rozvoz :-)

Nejsou k tomu moc vidět záznamy, ale naposledy jsem se na poště ptal přátelsky naladěné paní, a ta mi vesměs potvrdila (u 2 balíčků), co udával Aliexpress tracking - že to u nich od dubna dva měsíce leželo na haldě a prostě se to nedostalo na rozvoz. Máme toho moc, a nějakej stořádkovej python skript kterej by lidem poslal aspoň SMSku "leží tu balíky na tvoje jméno, přijď s občankou" nemáme. Data mají (že převzali od vyměňovací pošty balík na moje jméno, moji adresu), ale v podstatě se to zaeviduje a nic se s tím dál nedělá.

Občas přijde balík od meest.pl (soukromá firma která některým dopravcům dělá v EU last-mile), tam je to bez problémů. Přijde mail, že to dají na Zásilkovnu pár set metrů ode mě, a za chvíli to tam je.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #12 kdy: 07. 07. 2020, 18:23:52 »
V době koronavirové jsem samozřejmě četl různá oznámení, že pošta normálně rozváží a co dostanou, to přepošlou k zákazníkovi.

Poslední dobou (tak měsíc a půl zpátky) mi balíky buď nechodí a nebo v lepším případě chodí strašně pozdě. To by bylo ještě v pohodě. Ale u mrtě balíků mi je aliexpress označí jako "Arrived to destination country", "Arrived to local post office" a nebo "Accepted by last mile carrier" - to poslední chápu tak, že už to má pošťák a třeba zítra to mám u sebe.

Nicméně i u takhle označených balíků mi třeba vůbec nedorazily. Od dubna tam mám u pár položek toho 'last mile carrier' a dodnes nic nedošlo. Kdyby to byl jeden paket, jsem ticho, ale už jich je asi 8.

Zatím jen zjišťuju, jestli to někdo nemá podobně. Snad to nebudu muset řešít a i kdyby, bojim se, že u balíků z číny mi to bude na nic.

Dík
To s Čínou vůbec nemusí souviset, mně naše “very last mile”, tedy lokální poštovní pobočka zašantročila 3 balíčky z USA během podzimu, jeden vrátila že jsem nepřebral, jeden ztratila a další se mi povedlo odchytit, až jsem dostal druhé varování, pokus o doručení a první oznámení nic. Dostalo se mi poučení, že je toto druhé oznámení jejich dobrá vůle, stížnost prošla přes všechny instance až k ombudsmanovi a finále bylo ve stylu - tvrzení proti tvrzení a nezaručená služba. Uff

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #13 kdy: 07. 07. 2020, 19:58:00 »
Kdysi jsem četl toto:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/posta-baliky-cina-aliexpress.A191223_522956_ekonomika_svob

"Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má však jen povinnost vložit zásilku do schránky. Když se nevejde, pošťáci neví, co s ní, a musí improvizovat."

Pokud to jde, tak s trackingem a někdy si na pošty zavolat/zajít jestli tam pro tebe něco nemají. Na avízo od ČP bych moc nespoléhal. Jiná otázka je, pokud vůbec fyzicky nechodí, protože se ztratí někde v meziprostoru...

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #14 kdy: 07. 07. 2020, 19:59:12 »
na me to posta zkousi taky, tak jim vzdycky obratem odpovim ze mam u schranky kameru, at reknou kdy tam ten dorucovatel byl a ja jim poslu zaznam. to pak vzdycky otoci ze maj malo lidi, ale ze se mi to teda pokusi dorucit.
(tzn nedaj ani listecek, pripadne rovnou druhou vyzvu bez prvni)