Power banka s USB hubem

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Power banka s USB hubem
« kdy: 30. 06. 2020, 15:33:55 »
Ahoj,

snažím se najít power banku s integrovaným USB hubem a nějak se mi nedaří. (Našel jsem jen Zendure X6 za asi 70 USD).  Nevíte o nějaké power bance, která funguje i jako USB hub?

Důvod - používám k mobilu připojený rtl2832u dongle - jde přes to poslouchat DAB rádio, FM rádio, SDR-RTL téměř jakoukoliv frekvenci, DVT-T/T2 televizi, ...
Hodně to ale žere baterku. Potřeboval bych to tedy (a případně i mobil) napájet z power banky.

Koukal jsem na adaptéry a dal by se koupit adaptér USB-C na několik USB-A + jeden USB-C PD. Vznikl by z toho ale obrovský kolos - mobil, adaptér, kabel do power banky, dongle, anténa.
« Poslední změna: 30. 06. 2020, 15:45:48 od Petr Krčmář »


Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #1 kdy: 30. 06. 2020, 17:53:24 »
https://www.aliexpress.com/item/33055904730.html

Tohle něco o USB hubu píšou, ale přijde mi to jako opačným způsobem - tzn si nabíjením powerbanky nezabereš USB port na PC. No mrkni na to :)

Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #2 kdy: 30. 06. 2020, 19:08:22 »
Nestačil by napájený USB hub? A ten napájet z powerbanky?

Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #3 kdy: 30. 06. 2020, 19:19:56 »
Napájet z toho i mobil podle mne půjde jedině v případě USB-C PD. Na klasickém USB nemůžete něco připojit k mobilu a zároveň „v protisměru“ mobil nabíjet. Řešením je podle mne (jako píše Ondra Němeček) USB hub napájený externě přes USB konektor plus powerbanka. I z toho důvodu, že v powerbance bude odcházet baterie a za pár let pořídíte powerbanku s daleko větší kapacitou, a bylo by zbytečné s tím vyhazovat i hub. Ale asi bude problém sehnat hub s externím napájením USB konektorem, většinou mívají kulatý konektor (což moc nedává smysl, ale je to tak).

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #4 kdy: 30. 06. 2020, 20:33:05 »
Napájet z toho i mobil podle mne půjde jedině v případě USB-C PD. Na klasickém USB nemůžete něco připojit k mobilu a zároveň „v protisměru“ mobil nabíjet. [...]
Pokud by powerbanka na jednom USB podporovala OTG tak by to slo ;-)


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #5 kdy: 30. 06. 2020, 20:37:07 »
treba skoro tohle: https://www.amazon.com/RAVPower-Integrate-Portable-Function-Smartphone/dp/B075857KVC
ma to 2x USB port a 2 zarizeni pres to muzou spolu komunikovat (nevim jake a jak :-) pripadne to ma SD kartu z ktere zarizeni muzou cist kdyz se zareoven nabijej, jestli by do jednoho USB portu slo strcit USB Dongle z popisu asi ne, ale ber to jako info ze jako neco podobneho :-)

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #7 kdy: 01. 07. 2020, 10:19:27 »
Zapomněl jsem říct, že mám novější motorolu s USB-C konektorem.

Ten prvni odkaz na Ali vypada zajimave, podle recenze to funguje jako USB-C na USB-A redukce, ale nejsem si uplne jisty, jak by se to chovalo s mobilem https://switchchargers.com/zmi-powerpack-10k-usb-c-review/

Ta power cube ma vystup micro USB. Tim by melo jit pres redukci nabijet usb-c mobil. Maji i variantu s USB-C, ale ta nema integrovanou baterii. Jeste hledam recenze.

Diky za napady.

Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #8 kdy: 01. 07. 2020, 13:04:12 »
Jak může powerbanka podporovat USB OTG a čemu by to pomohlo? OTG umožní z USB B udělat USB A a prý dokonce i naopak. Jenže tady je potřeba mix rolí – z pohledu telefonu USB A pro připojení periferie a USB B pro napájení. USB C to umí.

To znamená, že pokud je potřeba napájet nejen periferii, ale i telefon, řešení s USB A/B na straně vedoucí k telefonu to nesplní a redukce nepomůže. Pokud by powerbanka nemusela napájet telefon a stačilo by napájení hubu a periferie, stačí redukce na USB C.

Nejsem si jist, jestli je nutná podpora USB C power delivery – popravdě nevím, jestli jde o povinnou součást USB C v non-legacy módu, nebo jen o rozšíření.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #9 kdy: 01. 07. 2020, 13:22:03 »
Zadání by splnil i USB hub s USB-C vstupem a power delivery a do něj připojit power banku přes USB-C PD kabel. Bylo by to ale zbytečně velké.
Zařízení kombinující power banku a USB hub by bylo kompaktnější.

Propojení:
1) Telefon --usb-c--> powerbanka --usb-a--> dongle

2) Telefon --usb-c--> usb hub s PD --usb-a--> dongle
                                   --usb-c--> power banka

                           

Re:Power banka s USB hubem
« Odpověď #10 kdy: 01. 07. 2020, 16:43:37 »
Jak jsem psal, u obou variant bude pro napájení telefonu potřeba mezi telefonem a powerbankou C-C, tedy na obou stranách USB C. Z diagramu to není zřejmé.

Mezi powerbankou a hubem může být C-C, nebo klidně jakýkoli jiný kabel. Na straně hubu je potřeba B nebo C (nebo teoreticky A v režimu OTG, ale to by bylo dost obskurní...), na straně powerbanky A nebo C (případně B v režimu OTG, když počítám obskurnosti).

Díval jsem se na odkazovanou powerbanku a vypadá to, že by to mělo fungovat, akorát Motoroly to nabíjí pomaleji. Což by by nemuselo nutně vadit. Plus při této ceně je otázka, odkud to poputuje, větřím tu celní řízení, platbu poplatku za zastoupení v celním řízení a platbu DPH. Do základu DPH se počítá nejen cena samotného výrobku, ale i poštovné a poplatek za zastoupení. V případě poštovného "zdarma" se vymyslí fiktivní poštovné. Kurz se bere nějaký fiktivní.