Prasklý displej na telefonu - je lepší oprava nebo koupě nového telefonu?

...To rozlepovani neco ceho se bojim vic jak SAPu ve firme.

Je to až tak zlé?

Nie ani zdaleka. Menim displeje ako na beziacom pase a je to pohodova praca(az na kusky, ktore su prehnute). Staci ti lepidlo B-7000, sada skrutkovacov, sada plastovych pacitied, z "hornbachu"" najlacnejsiu teplovzdusnu pistol, trocha zrucnosti a nemas problem s 90% mobilov.

Na SAP sa to zdaleka nechyta. SAP je ina liga. Vzdy ked raz za cas musim pouzit SAP a SAP GUI, tak zakazdym mi stoji rozum kto mohol vymysliet taku logiku a taky system. Kto to to moze dobrovolne pouzivat?
Je SAP, potom nic, potom EDI(a podobne systemy) a dlho, dlho, dlho nic a potom normalne programy.


Já se na to koukám i z hlediska enviromentálního, kdy je určitě lepší opravovat, než nahrazovat.
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tohle je vždycky na zhodnocení aktuální situace - levné a staré telefony se nevyplatí. Nicméně zrovna ta A50 nebude extra stará. Na druhou stranu je to poměrně levnější model, na některých obchodech jej nabízejí v akci už za 6000,-. To vyjde cena opravy na polovinu nového telefonu, a v ruce budete mít stroj bez záruky (protože jak se v tom někdo vrtal, nejde čekat, že vám případná záruka projde - pokud to nenecháte udělat v oficiálním servisu, a i tak se budou pak cukat a vymlouvat - Britex speciálně).

Osobně si myslím, že v tomto případě je nejlepší cesta opravy, nicméně nejlépe ve své režii nebo šikovného známého, aby se cena o něco srazila. Pak se to rozhodně vyplatí. Oprava za trojku je už na Vašem zvážení. Z pohledu ekologie ale lepší, než tvořit další odpad, opravit stávající.

Samsung na AFAIK vlastní servisy, kde opravují i na počkání. Záruka je dobrá poznámka, stálo by za to se zeptat i u Samsungu.

Koupil bych iFixit Pro Tech toolkit a pár trsátek a plastových otevíracích nástrojů do zásoby (dokud si člověk nevěří tak aby to dělal břitvou) .. Možná bych zainvestoval do horkovzdušné pistole (ale s tou se musí opatrně) .. fén je zase mizerný zahřívač lepidla ..  dál objednat kit z číny  displej s náhradním lepidlem (těsněním) a pomocí tohohle všeho už to člověk dá. Nářadí na elektroniku se vždycky hodí a zkušenosti taky.


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Na opravu bych se vykašlal, protože kvalita Amoledů z Ali (předpokládám, že asi nikde jinde se to kupovat nebude) je prachbídná a nezřídka se po výměně dočká uživatel jenom zklamání. Navíc A50 je model s Androidem 9, Exynosem 9610 a baterií 4000 mAh - zatímco Galaxy M21 ve stejné velikosti má Android 10, Exynos 9611 a baterii 6000 mAh a cena je lehce nad 6t. Kč s DPH. Rozdíl je akorát ve vnitřní paměti 128 GB (A50) vs. 64 GB (M21), ovšem to lze řešit paměťovou kartou.

Upozornění na kvalitu displejů z Aliexpressu – OK. Může to být argument pro zvážení oficiálního servisu, kde by měli dát originál. Cena je otázka, ale za zeptají se to IMHO stojí.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Na opravu bych se vykašlal, protože kvalita Amoledů z Ali (předpokládám, že asi nikde jinde se to kupovat nebude) je prachbídná a nezřídka se po výměně dočká uživatel jenom zklamání. Navíc A50 je model s Androidem 9, Exynosem 9610 a baterií 4000 mAh - zatímco Galaxy M21 ve stejné velikosti má Android 10, Exynos 9611 a baterii 6000 mAh a cena je lehce nad 6t. Kč s DPH. Rozdíl je akorát ve vnitřní paměti 128 GB (A50) vs. 64 GB (M21), ovšem to lze řešit paměťovou kartou.

Nemusí být z Ali, nechci nikomu dělat reklamu, ale tohle jsem našel po minutě hledání:

https://www.ptmobil.cz/12847-lcd-displej-samsung-a505-galaxy-a50-vcetne-dotykoveho-skla-cerny.html

Když si to zvládne vyměnit (nebo známý za flašku), tak za cca dvojku má nový originál display. To není špatná cena, když vezmeme v potaz, že zbytek telefonu má solidní parametry. Je tam pak otázka záruky proti trojnásobné ceně za nový telefon. Ale to už si každý musí zhodnotit sám.

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Výměna displeje svépomocí nebo dokonce za flašku je hodně iluzorní. Nevím, kolik těch displejů máš za sebou, ale měnit to u Samsungu je neskutečná drbačka a ještě s rizikem, že se nový displej poškodí nebo nebude správně držet atd. To bych zcela jistě nikomu nedělal, ani kdyby ta flaška byla stoletá Whisky :-) Něco jiného je servis mobilů, který disponuje vším potřebným, ovšem ten si takovou výměnu taky nechá patřičně zaplatit. Ale jasně, každý si to musí zhodnotit sám.

rr-zz


Nemusí být z Ali, nechci nikomu dělat reklamu, ale tohle jsem našel po minutě hledání:

https://www.ptmobil.cz/12847-lcd-displej-samsung-a505-galaxy-a50-vcetne-dotykoveho-skla-cerny.html

Když si to zvládne vyměnit (nebo známý za flašku), tak za cca dvojku má nový originál display. To není špatná cena, když vezmeme v potaz, že zbytek telefonu má solidní parametry. Je tam pak otázka záruky proti trojnásobné ceně za nový telefon. Ale to už si každý musí zhodnotit sám.


to co linkuješ je stejně na 95% displej z číny. viz.
https://www.aliexpress.com/item/4000325447453.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3421200douTxCh&algo_pvid=7cac30a4-2a0d-42a7-8290-66e4ff488da9&algo_expid=7cac30a4-2a0d-42a7-8290-66e4ff488da9-1&btsid=0be3743b15936706261937883e9e50&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Podle mě u amoled pro samsungy není žádnej originál nebo noname. Je to prostě ten samej kterej tam dává Samsung. Dost pochybuju že by se číňanům vyplatilo vyrábět kopii náhradního dílu Samsungu. To je blbost.

A ne uživatel to opravdu nezvládne vyměnit a ani známej za flašku by to neměl dělat pokud je soudnej. Riziko poškození novýho displeje je dost velký pro toho kdo to nedělá denně. Není to dětská akce a já bych to pro známýho za "flašku" teda nedělal (a to jsem jich pár už vyměnil)

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Výměna displeje svépomocí nebo dokonce za flašku je hodně iluzorní. Nevím, kolik těch displejů máš za sebou, ale měnit to u Samsungu je neskutečná drbačka a ještě s rizikem, že se nový displej poškodí nebo nebude správně držet atd. To bych zcela jistě nikomu nedělal, ani kdyby ta flaška byla stoletá Whisky :-) Něco jiného je servis mobilů, který disponuje vším potřebným, ovšem ten si takovou výměnu taky nechá patřičně zaplatit. Ale jasně, každý si to musí zhodnotit sám.

U Samsungů jsem to nedělal, protože ty si nepořizujeme - nelíbí se mi u nich poměr cena/výkon a nejsem přesvědčen ani o kvalitě (spíš naopak, od známých jen pokaždé slýchám, jak je posílají na reklamace).

A zběžně jsem zhlédl video výměny u A50, a nepřijde mi nijak zvlášť horší, než kdekoli jinde:

https://www.youtube.com/watch?v=X7e7Bi-ZpbA

Pro někoho, kdo už něco takového dělal, by to nemělo být tak hororové. Finální slícování může být pak horší, ale když si člověk dá záležet, mělo by to jít (já spíš osobně spíš nemám rád a nejvíc se bojím odlepování baterie - většinou drží jak čert, je měkká, teplem si u baterie zrovna člověk moc nepomůže...to mi asi vadí nejvíc). Každopádně já to dávám jako možnou variantu, ne jako jedinou cestu. Tazatel tu teď slyšel veškeré možnosti, od Ali a samovýměny po zahození a koupi nového. Své finační možnosti, či svou nebo známých šikovnost a ochotu - to už si musí zhodnotit sám.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Nemusí být z Ali, nechci nikomu dělat reklamu, ale tohle jsem našel po minutě hledání:

https://www.ptmobil.cz/12847-lcd-displej-samsung-a505-galaxy-a50-vcetne-dotykoveho-skla-cerny.html

Když si to zvládne vyměnit (nebo známý za flašku), tak za cca dvojku má nový originál display. To není špatná cena, když vezmeme v potaz, že zbytek telefonu má solidní parametry. Je tam pak otázka záruky proti trojnásobné ceně za nový telefon. Ale to už si každý musí zhodnotit sám.


to co linkuješ je stejně na 95% displej z číny. viz.
https://www.aliexpress.com/item/4000325447453.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3421200douTxCh&algo_pvid=7cac30a4-2a0d-42a7-8290-66e4ff488da9&algo_expid=7cac30a4-2a0d-42a7-8290-66e4ff488da9-1&btsid=0be3743b15936706261937883e9e50&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Podle mě u amoled pro samsungy není žádnej originál nebo noname. Je to prostě ten samej kterej tam dává Samsung. Dost pochybuju že by se číňanům vyplatilo vyrábět kopii náhradního dílu Samsungu. To je blbost.

A ne uživatel to opravdu nezvládne vyměnit a ani známej za flašku by to neměl dělat pokud je soudnej. Riziko poškození novýho displeje je dost velký pro toho kdo to nedělá denně. Není to dětská akce a já bych to pro známýho za "flašku" teda nedělal (a to jsem jich pár už vyměnil)

Znova - jak píšu, je to jedna z cest, ne jediná. Možnosti a schopnosti si musí zhodnotit každý podle sebe. Nicméně to, že na Ali budou vše displeje rovné originálu, tak tomu bych nevěřil za mák. Navíc spousta těch levnějších displejů má napsáno, že jsou TFT, ne AMOLED.

Já už se od kupování skleněných křápů vyléčil.

TFT místo AMOLEDu? Já měl za to, že rodina LCD (kam spadá i TFT) bývá rozměrnější a nevešlo by se to tam...

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Já už se od kupování skleněných křápů vyléčil.

a co kupujes? nokia 3310 :-)